Zavrieť

Porady

Písomné hlasovanie = tajné hlasovanie?????

Čomu sa hovorí písomné hlasovanie? Prezrela som si všetky príspevky, len neviem, či mám tomu rozumieť, že ide o TAJNÉ HLASOVANIE? Teda súhlas, resp. nesúhlas napísať na papier? Mali by sme voliť zástupcu vlastníkov. Mám pocit, že verejne zástupcovi pritakávajú, ale nie som si istá, či by ho tajne volili.
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
    Má niekto vzor alebo niečo podobne HLASOVACÍ LÍSTOK ?

    http://www.google.sk/search?hl=sk&so...=&oq=&gs_rfai=

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, verkaz, Mária27, majkii, Lotarka, vierockak
    6

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    //Čomu sa hovorí písomné hlasovanie?
    Používa sa, aby sa nemuselo zvolávať zhromaždenie.

    Igy je offline (nepripojený) Igy

    Igy
    Nie, nejde o tajne hlasovanie. Praveze pisomne hlasovanie je najmenej anonymne nakolko sa dany clovek pod svoj hlas podpisuje. Myslim ze tajne hlasovanie by sa dalo spravit na schodzi kde by kazdy vlastnik dostal nejaky hlasovaci listok a pri hlasovani by vyjadril svoj nazor napisanim na tento listok.

    Lenocka1950 je offline (nepripojený) Lenocka1950

    Lenocka1950
    Zatialľ ďakujem. Študujem práve našu "Zmluvu o výkone správy" Keď ju porovnávam so zákonom, tak zisťujem, že je napísaná ako priemerná slohová práca, niekde na základnej škole. Zdá sa mi, že písomne sa dá hlasovať, napríklad, keď na schôdzi nebol dostatočný počet vlastníkov, ak ide o dôležitú vec, pre ktorú treba dvojtretinovú väčšinu a nepostačuje nadpolovičná väčšina, napr. po hodine schôdze. Takže v tom prípade sa podľa bodov príslušného paragrafu môže vyhlásiť písomné hlasovanie.
    Podľa tej našej zmluvy potom vlastníci robia zmätky a robia jednu chybu za druhou, takže si tu musíme urobiť poriadok.
    ebenova@zoznam.sk
    Ak mám 24 bytov a chcem navrhnúť aby z každého bytu vl.bytu mi dali na tlačivo ktoré im dám, kto bude kandidovať za predsedu SVB z ich bytu aby som mohol spraviť kadidačnu listinu k voľbám. Môže v zmysle zákona kandidovať aj keď nie je vlastníkom bytu osoba staršia ako 18 rokov a má výpis z registra trestov čistý v zmysle zákona č.182/1993 Z.zv znení noviel.
    ebenova@zoznam.sk
    Predsedom SVB môže byť osoba aj ne-vlastník bytu t.j. úplne cudzia osoba v zmysle §7c ods.2. Ale ako to urobiť, ak predseda SVB sa vzdá funkcie písomným upovedomením rady a rada je povinná v zmysle §7c ods.3 do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.
    Ak mám navrhnúť aby niekto kandidoval na predsedu, tým aby som mohol vytvoriť hlasovací lístok.,,AK NIEKTO BUDE KANDIDOVAŤ ZA PREDSEDU´´
    Chcem navrhnúť aby z každého bytu mi dali na tlačivo ktoré im dám, kto bude kandidovať za predsedu SVB z ich bytu aby som mohol spraviť kandidačnú listinu k voľbám.
    Má niekto iný nápad... nech napíše.....

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Prečo píšeš rovnakú otázku vo viacerých témach? Kto chce poradiť si ju nájde aj v tej jednej!

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
    Predsedom SVB môže byť osoba aj ne-vlastník bytu t.j. úplne cudzia osoba v zmysle §7c ods.2. Ale ako to urobiť, ak predseda SVB sa vzdá funkcie písomným upovedomením rady a rada je povinná v zmysle §7c ods.3 do zvolenia nového predsedu vykonáva funkciu predsedu člen rady určený radou.
    Ak mám navrhnúť aby niekto kandidoval na predsedu, tým aby som mohol vytvoriť hlasovací lístok.,,AK NIEKTO BUDE KANDIDOVAŤ ZA PREDSEDU´´
    Chcem navrhnúť aby z každého bytu mi dali na tlačivo ktoré im dám, kto bude kandidovať za predsedu SVB z ich bytu aby som mohol spraviť kandidačnú listinu k voľbám.
    Má niekto iný nápad... nech napíše.....
    Jedná vec je zostaviť kandidátku na Predsedu SVB. A druhá je jeho voľba.

    Môže sa ti stať, že sa ti vrátia všetky čisté. Koho potom budete voliť?
    ebenova@zoznam.sk
    sito Pozri príspevok
    Jedná vec je zostaviť kandidátku na Predsedu SVB. A druhá je jeho voľba.

    Môže sa ti stať, že sa ti vrátia všetky čisté. Koho potom budete voliť?
    ako zostavuješ kandidátku ti ?

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    ebenova@zoznam.sk Pozri príspevok
    ako zostavuješ kandidátku ti ?
    V prvom rade musí súhlasiť kandidát! Ak on nie, ostatné hlasy sú zbytočné!

    Kto si ty, odstupujúci Predseda, člen rady, iniciatívny člen SVB,

    Je vás 24 a neviete sa dohodnúť? Nič si s toho nerob, boli štyria a nedohodli sa.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Prispejem k tejto téme, aj keď to bude možno mimo témy.
    Bola som predsedom spoločenstva a neviem, čo som robila správne alebo nie, to nech posúdia iní, ale často som dávala tajne hlasovať, pretože sme boli akoby ustráchaní, boli ľudia, čo mali strach nahlas povedať niečo, alebo sa k niečomu vyjadriť. Tak som niektorých ľudí naučila, že sú riadnymi členmi spoločenstva a môžu si slobodne vyjadriť svoj názor - i keď tajne. Dlho mi to fungovalo, až kým to niektorým ľuďom začalo prekážať - väčšinou si neprišli na svoje. Ale to je už inom.
    Tajné hlasovanie je podľa mňa super vec.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.