Zavrieť

Porady

Termín podávania daňových priznaní sa bude posúvať?

cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Dnes som zachytila v médiách informáciu, že v treťom balíčku opatrení je návrh, aby sa termín daň. priznaní pre fyzické osoby posunul do 30.4. a pre firmy do 30. 6. Je možné, že, ak by sa to schválilo k 1.3. platilo by to pre podávanie DP za rok 2008?
Ak som už náhodou založila duplicitnú tému, ospravedlňujem sa

Keď tak uvažujem, tak by to asi malo byť účinné už za rok 2008, ak by to malo nejakým spôsobom riešiť finančnú krízu, do ktorej sa daňovníci dostali.
Usporiadat
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
kuk sem: http://www.porada.sk/945302-post41.html
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac

http://www.porada.sk/945302-post41.html
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Kuk aj sem: http://www.porada.sk/t101723-p2-zmen...nihu-jazd.html
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Takže som prišla "s krížkom po funuse".
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

cloe Pozri príspevok
Takže som prišla "s krížkom po funuse".
nevadííí, daj si za jeden... hik.. frndžalice
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Monika Kováčová Pozri príspevok
nevadííí, daj si za jeden... hik.. frndžalice
To je radosti, to je radosti!
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja som v TV pocula, ze to ma byt preto, aby podnikatelom zostali dlhsie peniazky, ktore by museli inak k 31.3. odvadzat do statneho rozpoctu. Pri financnej krize to ma logiku.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
V telke toho všelijakí experti nakecajú...
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Jozef Mihál Pozri príspevok
V telke toho všelijakí experti nakecajú...
Dnes som Ťa videl v telke
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Jozef Mihál Pozri príspevok
V telke toho všelijakí experti nakecajú...
... a videla som tam aj vás, pán Mihál
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Však hovorím.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Jozef..ty si stíhal...niekto ťa videl v telke..a ja v Pravde.... Asi na tvojom konci snehová kalamita nebola....
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

31.3. sme chceli vyhlásiť za deň účtovníkov a fčul, ktorý zvolíme Že by sme boli na nervy 30.6.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

ahoj, pozerala som sa na tu stranku ministerstva financii, ale neviem ci nevidim od unavy, alebo tam nic o tychto zmenach nie je, ale nenasla som to. Tak to vazne posunuli? Ak ano neviem ci sa mam tesit, ze sa nebudem tak stresovat niekolko tyzdnov, lebo mam viac casu, alebo byt smutna, ze sa budem stresovat dlhsie....
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
evina Pozri príspevok
31.3. sme chceli vyhlásiť za deň účtovníkov a fčul, ktorý zvolíme Že by sme boli na nervy 30.6.
Môj manžel povedal: Veď porob to do 31.3. a potom si môžeš dať mesiac voľno. Ha,ha, je vidieť, že nevie o čom točí. Viete si predstaviť mesiac voľna?
Takže, ja za seba to vidím tak na 23.6., lebo posledný júnový týždeň pravidelne odchádzam na dovolenku.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

evina Pozri príspevok
31.3. sme chceli vyhlásiť za deň účtovníkov a fčul, ktorý zvolíme Že by sme boli na nervy 30.6.
Tak navrhujem Deň účtovníkov oslavovať v deň, keď nadobudne právoplatnosť novela zákona, ktorou sa posúva odovzdávanie daňových priznaní
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Je diskutabilné či táto novela, konkrétne posunutie termínov prinesie viac výhod, alebo nevýhod. Jedno je však isté...účtovníci budú mať viac času na ukončenie ú.o...a naopak preplatky sa vyplatia o niečo neskôr. Každá minca má dve strany....
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Osobne si myslím, že rozdelenie termínov (Dp typu A do 31.03., typ B do 30.04. a PO do 30.06.) prinesie nám účtovníkom viac osohu ako negatív. Pri troške organizačnej schopnosti sa dá podľa mňa všetko ( 60 a viac DP , ako niektorí to robia, že Johanka a ostatní vieme o čom píšeme) stihnúť aj do konca apríla, max. do polovice mája. Veď keď sme doteraz stíhali, tak teraz by sme to nezvládli?
Alebo príde opačný efekt, že ".... veď máme času dosť..." a potom sa budeme chytať za hlavu tiež posledný možný termín.
Myslím si, že klientom bude treba vysvetliť posúvanie termínov, ale nie spojené s efektom posúvania odovzdávania dokladov. Keď budú naďalej aspoň tak nosiť doklady ako doteraz tak to môže byť.
0 0
denisie denisie

denisie je offline (nepripojený) denisie

Ja by som bola za, aby klienti boli stále v tom, že do 31.3.2009 treba podať DP!
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať