Zavrieť

Porady

daňové priznanie typ A alebo B

ahojte,
chcel by som si len overiť jednu vec.
FO - zamestnanec a zároveň živnostník, mal v roku 2008 príjem len zo závislej činnosti. Mal síce aktívnu živnosť, ale nemal z nej žiadny príjem.

Podľa mňa by stačilo ak podá DP typ A. Je to tak?

Ďakujem
Usporiadat
manus manus

manus je offline (nepripojený) manus

Som kto som :-)
manus Pozri príspevok
Ja v takomto prípade robím vždy "B", tiež som sa bola pýtať na DÚ (Bytča), či bude stačiť typ A, no povedali mi, že musí byť B-čko, lebo živnosť je aktívna, aj keď nie sú príjmy ani výdaje. Tak radšej som počúvla tetušky z DÚ, kedže oni mi to budú kontrolovať, aby nemali neskôr problémy
Presne to je problém, že na DÚ vám v každých dverách povedia niečo iné, a na internet napíšu ešte ďalšiu variantu. Ale ak by ste s tým chceli argumentovať, tak vám to nepomôže. Človek sa ozaj musí spoliehať len sám na seba a svoje vedomosti a natvrdo každú informáciu dokladať paragrafmi. Asi by mali byť z nás účtovníčiek chodiace zákony,,,,to len na odľahčenie začiatku týždňa
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Ja už neviem ako to mám povedať.

Čo je potom poučenie k DP? Na čo je dobrý tento text? Veď ho vymýšľali a korigovali na daňovom riaditeľstve. Kto tento štát riadi, "tetuška" na podateľni alebo ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jozef Mihál Pozri príspevok
Ja už neviem ako to mám povedať.

Čo je potom poučenie k DP? Na čo je dobrý tento text? Veď ho vymýšľali a korigovali na daňovom riaditeľstve. Kto tento štát riadi, "tetuška" na podateľni alebo ?
Súhlasím.
A na každom daňovom priznaní na konci je uvedené:
Vyhlasujem, že všetky údaje uvedené v daňovom priznaní sú správne a úplné. A vedľa je podpis daňovníka. Neviem načo by im boli ešte nejaké oznámenia.
0 0
Lubo44 Lubo44

Lubo44 je offline (nepripojený) Lubo44

Dnes som sa pýtal jednej kontrolórky z daňového úradu, povedala mi že ak si nechce uplatniť ešte nejaké nezdaniteľné časti ZD dokonca nemusí podať žiadne daňové priznanie. Že ak bude daňový úrad niečo od neho potrebovať, tak si to vyžiada. Tak neviem. Podľa mňa minimálne DP typ A podať musí, keďže zamestnávateľ za neho ročné vyúčtovanie nespravil a jeho príjem bol vyšší ako 49248,- Sk.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lubo44 Pozri príspevok
Dnes som sa pýtal jednej kontrolórky z daňového úradu, povedala mi že ak si nechce uplatniť ešte nejaké nezdaniteľné časti ZD dokonca nemusí podať žiadne daňové priznanie. Že ak bude daňový úrad niečo od neho potrebovať, tak si to vyžiada. Tak neviem. Podľa mňa minimálne DP typ A podať musí, keďže zamestnávateľ za neho ročné vyúčtovanie nespravil a jeho príjem bol vyšší ako 49248,- Sk.
Áno, podá si DP typu A to jest, len z príjmov zo závislej činnosti, tak ako už tu bolo odpovedané.
0 0
moniq81 moniq81

moniq81 je offline (nepripojený) moniq81

Poraďáci a keď mám zamestnanca ktorý pracoval u viacerých zamestnávateľov a mal aj príjmy z prenájmu, no nižšie ako 25 650,- teda ako tie, ktoré sa nezdaňujú - má podať A alebo B???
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

moniq81 Pozri príspevok
Poraďáci a keď mám zamestnanca ktorý pracoval u viacerých zamestnávateľov a mal aj príjmy z prenájmu, no nižšie ako 25 650,- teda ako tie, ktoré sa nezdaňujú - má podať A alebo B???
Podá DP typ A a na DÚ oznámi písomne, že jeho príjem z nájmu bol nižší ako 5x živ. minimim 5130=25650.
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

mzdarka renca Pozri príspevok
Podá DP typ A a na DÚ oznámi písomne, že jeho príjem z nájmu bol nižší ako 5x živ. minimim 5130=25650.
Prečo by mal tento "zamestnanec" oznamovať DÚ , že mal príjmy oslobodené od dane.
Mohol požiadať zamestnávaľa o ročné zúčtovanie. Keď tak neurobil, môže si podať daňové priznanie typ A.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Zlata Pozri príspevok
Prečo by mal tento "zamestnanec" oznamovať DÚ , že mal príjmy oslobodené od dane.
Mohol požiadať zamestnávaľa o ročné zúčtovanie. Keď tak neurobil, môže si podať daňové priznanie typ A.
Súhlasím, mohol požiadať zamestnávateľa o RZD. Ale taktiež môže oznámiť písomnou formou, že nemal príjem z nájmu, resp. mal len do výšky, ktoré sú oslobodené od dane. Je predsa zaregistrovaný na DÚ a je mu pridelené DIČ z dôvodu, že sa prihlásil z dôvodu, že chce svoju nehnuteľnosť prenajímať.
Naposledy upravil mzdarka renca : 21.03.09 at 10:50 Dôvod: oprava textu
0 0
Zlata Zlata

Zlata je offline (nepripojený) Zlata

mzdarka renca Pozri príspevok
Súhlasím, mohol požiadať zamestnávateľa o RZD. Ale taktiež má povinnosť oznámiť písomnou formou, že nemal príjem z nájmu, resp. mal len do výšky, ktoré sú oslobodené od dane. Je predsa zaregistrovaný na DÚ a je mu pridelené DIČ z dôvodu, že sa prihlásil z dôvodu, že chce svoju nehnuteľnosť prenajímať.
Ja už tomu nerozumiem, dokola sa tu v rôznych témach dohadujeme, či typ príznania A alebo B, alebo akési oznámenia alebo čestné prehlásenia o príjmoch. či nepríjmoch pre daňové úrady.
Pritom sa jasne v metodických pokynoch daňového riadisteľstva hovorí len o tom, kto je povinný podať daňové priznanie. Nikde daňové riaditeľstvo nehovorí o žiadnych oznamoch, či má príjmy do 49 248 SK alebo či má príjmy oslobodené od dane.
Hovori sa o tom, že správca dane môže vyzvať daňovníka na preukázanie príjmov.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Opravujem sa, nemá povinnosť, ale môže ohlasovať na DÚ, že jeho príjem z nájmu bol nižší ako príjem oslobodený od dane.

http://www.porada.sk/952146-post4.html
Naposledy upravil mzdarka renca : 20.03.09 at 22:20 Dôvod: doplnenie linku
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať