Zavrieť

Porady

POUČENIE k DP "B" - riadok 40,41,- rok 2008

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Akoby chceli povedať, že sa pripočíta a odpočíta v rámci uzávierkových operácií. A tie riadky 40 a 41 sú iba pre PÚ.
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Dnes som mala hrôzostrašný sen (čestné pionierske). že som nakukla do tejto témy a že v nej bolo zlúčených 28 (slovom dvadsaťosem) paušálikovitých + štyridsaťriadkovitých tém. Som sa okamžite na to prebudila takto . Ešteže nevyskakujú aj z chladničky
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Na môj prípad asi platí táto časť usmernenia:
Ak daňovník ku dňu skončenia podnikania alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti nevie vyčísliť výšku preplatku z RZZP súvisiaceho s príjmami podľa § 6 zákona za kalendárny rok, v ktorom skončil vykonávanie uvedených činností (napr. naďalej poberá príjmy zo závislej činnosti), nemôže upraviť základ dane podľa § 17 ods. 8 zákona o výšku o výšku pohľadávky voči zdravotnej poisťovni z titulu vykonania RZZP. Nakoľko zdravotná poisťovňa preplatok z RZZP vráti poistencovi až v čase, keď už nepoberá príjmy podľa § 6 zákona, predmetný príjem sa považuje za ostatný príjem podľa § 8 zákona. Ak daňovník uplatní postup podľa § 43 ods. 7 zákona (tento príjem nie je povinný účtovať), potom tento preplatok z RZZP (brutto príjem) uvádza v daňovom priznaní k dani z príjmov fyzickej osoby typ B (MF SR č. 097167/2007) v VIII. oddiele,
v tabuľke č. 3, na r. 11 – iné príjmy. Ak tento postup daňovník neuplatní, t. j. daň vybratú zrážkou z tohto príjmu si neodpočíta ako preddavok od dane v podanom daňovom priznaní, vybraním dane zrážkou sa v súlade s § 43 ods. 6 zákona jeho daňová povinnosť z tohto príjmu považuje za splnenú. Vyrovnanie daňovej povinnosti prostredníctvom dodatočného daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom daňovník skončil podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť [tak, ako to bolo riešené v druhom bode usmernenia Ministerstva financií SR č. MF/021796/2006-72, ktoré sa primerane aplikovalo aj pri vrátení preplatku z RZZP za kalendárny rok 2006], nie je možné.

Toto polopate?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Keď už sme pri lopate, doporučujem poučenie zabiť a zakopať
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Päť bodov tomu, kto zistí autora poučenia. Veď ešte aj utajení novinári si pod článok píšu aspoň dve písmenká.
Naposledy upravil Marína : 08.03.09 at 11:04
0 0
Tita Tita

Tita je offline (nepripojený) Tita

Monika Kováčová Pozri príspevok
polož polopate otázku. Zatiaľ rozumiem len prvému bodu a aj to neviem, či dobre. Takže kľudne uprav základ dane cez r.40 a 41.
kludne do r.40, 41?
....ale ked uctujem v JU teraz z toho vobec nemam dobry pocit
Mozno nam bolo fajn bez poučenia, ale ja som rada, že sú ľudia, ktorí si to všimnú a hlavne pricapia to na poradu aj keď si teraz nemalo lámem hlavičku
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Marína Pozri príspevok
Päť bodov tomu, kto zistí autora poučenia. Veď ešte aj utajení novinári si pod článok píšu aspoň dve písmenká.
Jáj, to mám dnes dobrý deń. Kto platí ?
Autorom poučenia je metodický team MF SR.
Nebudem menovať - kto chce nájde vo FS 9/2008 -oznámenie číslo 78, na strane 602.
__________________
Katija
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Tita Pozri príspevok
kludne do r.40, 41?
....ale ked uctujem v JU teraz z toho vobec nemam dobry pocit
Mozno nam bolo fajn bez poučenia, ale ja som rada, že sú ľudia, ktorí si to všimnú a hlavne pricapia to na poradu aj keď si teraz nemalo lámem hlavičku
Tita, ty kašli na pocity z poučenia... myslí na pocit, že ti bije srdiečko pod tvojim... a nelám si hlavu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Monika Kováčová Pozri príspevok
Tita, ty kašli na pocity z poučenia... myslí na pocit, že ti bije srdiečko pod tvojim... a nelám si hlavu.


Veľký súhlas, najdôležitejšie teraz je, aby sa nám narodil zdravý, nevystresovaný poraďáčik-závisláčik.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Paula Pozri príspevok
Dnes som mala hrôzostrašný sen (čestné pionierske). že som nakukla do tejto témy a že v nej bolo zlúčených 28 (slovom dvadsaťosem) paušálikovitých + štyridsaťriadkovitých tém. Som sa okamžite na to prebudila takto . Ešteže nevyskakujú aj z chladničky
Pauli, k tvojmu snu môj dnešný príspevok:
http://www.porada.sk/976553-post28.html
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

zaplo mi: http://www.porada.sk/976570-post29.html
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Monika Kováčová Pozri príspevok

Monika, to pre istotu: aby sa nezabudlo upraviť aspoň raz
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Paula Pozri príspevok
Monika, to pre istotu: aby sa nezabudlo upraviť aspoň raz
Pauli, a čo iné ti z toho vychádza?
Podľa postupov: cez uzávierkové operácie v PD
Podľa Zákona o dani z príjmov: cez DP...
Podľa poučenia : Podľa postupov
Podľa logiky: podľa Zákona o dani z príjmov

Kameň, papier, nožnice...
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Monika Kováčová Pozri príspevok
Pauli, a čo iné ti z toho vychádza?
Podľa postupov: cez uzávierkové operácie v PD
Podľa Zákona o dani z príjmov: cez DP...
Podľa poučenia : Podľa postupov
Podľa logiky: podľa Zákona o dani z príjmov

Kameň, papier, nožnice...
Konečne viem čo to je , keď má niekto 5 "P"
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Muška Pozri príspevok
Konečne viem čo to je , keď má niekto 5 "P"

A aj to, kedy niekto pri výrobe niečoho vážneho nemá všetkých 5 pokope .
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

teda baby, ale dnes sa mi ten pečený bôčik fakt podaril, aj zemiačiky s kyslou kapustou... mňam...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ako tu je veselo ....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Zita5 Pozri príspevok
Ako tu je veselo ....
Zituš, pôvodne som príspevok o Pečenom bôčiku chcela dať do témy s tvojim kinderkovým koláčom... ale ušlo mi.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

No a teraz ešte: Toto ste čítali???
Je to tu na porade

Vzhľadom k tomu, že fyzická osoba, s výnimkou podnikateľa zapísaného do obchodného registra je účtovnou jednotkou oprávnenou meniť účtovné sústavy a daňovníkom, ktorý môže prejsť z vedenia účtovníctva na v vedenie evidencie (daňovník s príjmami z prenájmu, daňovník uplatňujúci výdavky percentom z príjmov), súvisia s tým osobitnosti a špecifiká, ktoré sa iných subjektov netýkajú. Povinný prechod zo sústavy jednoduchého do sústavy podvojného účtovníctva sa fyzickej osoby týka iba v prípade zápisu do obchodného registra. Ostatné prechody v rámci účtovných sústav sú pre fyzickú osobu dobrovoľné.
Zmena v uplatňovaní výdavkov z preukázaných na percentuálne je spojená najmä s úpravou základu dane za zdaňovacie obdobie predchádzajúce tejto zmene. Podľa § 17 ods. 10 ZDP je daňovník povinný upraviť základ dane o:
- cenu nespotrebovaných zásob,
- zostatky vytvorených rezerv,
- zostatok opravnej položky k odplatne nadobudnutému majetku,
- výšku záväzkov, ktorých úhrada sa považuje za daňový výdavok,
- výšku pohľadávok,
- pomernú výšku nájomného vrátane finančného prenájmu, ktorá pripadá na príslušné zdaňovacie obdobie alebo jeho časť.
Zmena účtovnej sústavy je spojená s uzatvorením účtovných kníh v príslušnej sústave a s otvorením účtovných kníh v novej účtovnej sústave. Prechod na podvojné účtovníctvo je charakteristický účtovaním nákladov a výnosov zo zmeny metódy.

Vypracovala: Jana Acsová
Banská Bystrica, 12. 1. 2007
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

aj tu: http://www.porada.sk/404062-post7.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať