Zavrieť

Porady

Pokuty

Pre zlú prácu sme odvolali predsedu SVB a kedže nám nechcela vrátiť doklady SVB podali sme trestné oznámenie. Vyšetrovateľ postúpil celú vec daňovému úradu a ten udelil pokutu 2000,- Sk za nevedenie účtovníctva bývalým predsedom a ŠEI udelila SVB pokutu 10.000,- Sk za nekontrolovanie výmenníkovej stanice. Vyšetrovateľ už odmieta trestné oznámenie vraj podľa neho nemal bývalý predseda konkrétne v zmluve o SVB určené, že aj toto patrí do jeho právomocí. Poraďte ako dostať penieze späť. Dík
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Najlepšie je všetko hodiť na predsedu, nezastavam sa neviem, ako by sa vyjadrila ona, možno by sme vedeli posúdiť vec objektívne... Kde máte zhromaždenie vlastníkov, kde radu ? Aj to sú orgány SVB, neviem prečo Vám nedala učto...prepáč nedá sa k tomu vyjadriť a spochybňovať niekoho, keď veľmi dobre vieme aká je to práca.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Deganova Pozri príspevok
Pre zlú prácu sme odvolali predsedu SVB a kedže nám nechcela vrátiť doklady SVB podali sme trestné oznámenie. Vyšetrovateľ postúpil celú vec daňovému úradu a ten udelil pokutu 2000,- Sk za nevedenie účtovníctva bývalým predsedom a ŠEI udelila SVB pokutu 10.000,- Sk za nekontrolovanie výmenníkovej stanice. Vyšetrovateľ už odmieta trestné oznámenie vraj podľa neho nemal bývalý predseda konkrétne v zmluve o SVB určené, že aj toto patrí do jeho právomocí. Poraďte ako dostať peniaze späť. Dík
Myslím, že ste konali unáhlene. Bez potrebných znalostí problematiky. Aké peniaze chcete späť? Tie čo SVB muselo zaplatiť za pokuty? Nechýbalo Vám ani ročné vyúčtovanie? Neznalosť zákon NEOSPRAVEDLŇUJE.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Ked ste davali trestne oznamenie mali ste predstavu CO DALEJ ?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Deganova Pozri príspevok
Pre zlú prácu sme odvolali predsedu SVB a kedže nám nechcela vrátiť doklady SVB podali sme trestné oznámenie. Vyšetrovateľ postúpil celú vec daňovému úradu a ten udelil pokutu 2000,- Sk za nevedenie účtovníctva bývalým predsedom a ŠEI udelila SVB pokutu 10.000,- Sk za nekontrolovanie výmenníkovej stanice. Vyšetrovateľ už odmieta trestné oznámenie vraj podľa neho nemal bývalý predseda konkrétne v zmluve o SVB určené, že aj toto patrí do jeho právomocí. Poraďte ako dostať penieze späť. Dík
Keď X = jedná predsedníčka, Y = ???? vlastníkov bytov, Z = doba predsedovania. Výsledok = Čo robilo Y vlastníkov bytov po Z = dobu predsedovania X = predsedníčky??????? Tie pokuty si zaslúži SVB, Vaše SVB!

Dnes sa hodne diskutuje o spoplatnení školstva. Hovorí sa dobrá rada ( rozumná ) stojí groš. Ale za hlúposť sa platí vždy! Takže za svoju hlúposť ( nevšímavosť, lajdáckosť atď. ) zaplatte a dajte si svoje SVB na poriadok! Isto by sa Vám pri tom zišlo 12 000 Sk. = 398,33 €.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Iste, že pochybili všetci členovia SVB ale to by ste museli poznať bývalého predsedu, ktorý odmietal dať písomnosti aj vyšetrovateľovi, vraj sa jedná o jeho súkromný majetok. Celé sa to ťahalo cca 4 mesiace a výsledkom je len udelenie pokút a kedže predseda dostával mesačne 3000,- Sk odmenu, myslíme si že ak tento stav zapríčinil svojim konaním, mal by tieto pokuty uhradiť.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Výmeníková stanica slúžila predsa všetkým, ušetrilo Vám to iste "minimálne" spomínaných 12 tisíc...Nevieme, kto ju dával montovať, kto obvolával dodavateľa, kto podpisoval technicku dokumentáciu a prevzatie? Možno práve , ona,/on / píš buď ona, alebo on prosím, píšeš raz tak raz inak/ alebo to možno už dostala do vienka -na a staraj sa, my budeme len šetriť na kúrení ...vidíš, je veľa nezodpovedaných otázok, je to práca, ktorá nikdy nebude dostatočne ohodnotená. Len si to skús a onedlho budeš tu pýtať rady ako ďalej...alebo u niekoho kto tým už prešiel.

Súkromný majetok to nieje, ale muselo to mať nejakú inú príčinu...tak skuste odznova s jasnými predstavami a človekom, ktorý bude mať na to vedomosti a hlavne obrovskú chuť robiť pre druhých. Ak robil/a predsedovanie,učtovnícto, úhrady a všetko ostatné za 3000,-sk tak sa ani nedivím...je to pod úroveň.
Naposledy upravil Halli : 06.03.09 at 18:50
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Slavica,
práve že ja som to žezlo zdedila a výmenníková stanica je v bytovom dome od počiatku t.j. 40 rokov a bolo treba len mať určeného človeka, ktorý pred vykurovacou sezónou urobí odbornú prehliadku spôsobilosti a raz za 5 rok revíziu tlakových nádob. Myslím, že to sa dalo zvládnuť a pripadá mi nefér, dať do správy schodok 12.000,- Sk a podieľať sa na ňom všetci a pritom viem, že náš bývalý predseda ani tú alikvotnú časť nezaplatí a bude sa s nami súdiť ako sa súdi s pomaly celým mestom, je to proste ten typ ktorý je presvedčený a vlastnej neomylnosti
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

No skús... keď nerobil účtovníctvo ako ste na tom boli s ročným vyúčtovaním? Ako ste boli informovaní o čerpaní FPOaU? Neverím že nikto nič netušil, nevedel... Jednoducho mám z toho dojem že Vám to tak vyhovovalo. Výmenička je fakt dobrá vec ale poďme toto rozobrať. Inak, nik neporadí ako Vám má vrátiť pokutu, ktorú dostalo SVB a možnov čase keď už nai nebol/a štatutárom.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Deganova Pozri príspevok
Slavica,
práve že ja som to žezlo zdedila a výmenníková stanica je v bytovom dome od počiatku t.j. 40 rokov a bolo treba len mať určeného človeka, ktorý pred vykurovacou sezónou urobí odbornú prehliadku spôsobilosti a raz za 5 rok revíziu tlakových nádob...
...a raz za 5 r. revíziu elektriny a bleskozvodov, a každe 4 r. výmena vodomerov TUV, a každých 6 r. výmena SV a každý mesiac úhrady dodavateľom a každý mesiac učtovanie banky...a každe 3 roky revízia výťahov /ak máte/...aj 6 ročná skuška, a skoro každý druhý rok sledovať novelizácie, prerábať dodatky...no neviem či vieš, čo to všetko obnáša.
Máš v profile že si správca SVB ...si si istá ? Prečítaj si zákon 182...

Fajn, že to chcete dať na poriadok , držím Vám palce, už som písala, že nepoznám objektívne druhu stranu a tak len toľko...prajem Ti, aby si to zdarne zobrala do svojích rúk, urobila poriadok a nemusela sa zapodievať ako dostať späť nejakých 12 tis,/ nie, že by som si nevážila peniaze/... ktoré Vás určite z biedy nevytrhnú.
Naposledy upravil Halli : 06.03.09 at 19:27
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Slavica, riadne si sa do mňa pustila ale zákon už mám naštudovaný a novelizáciu zlmuvy o SVB som prerábala po svojom príchode, lebo od roku 2003 sme ju novelizovanú nemali a vyučtovanie za rok 2006 som robila až v novembri 2007 nakoľko sme preň nemali podklady - neodovzdané býv. predsedom, takže viem do čoho som sa pustila
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

A ešte som zabudla o fonde opráv sme nemali ani páru, dokonca vysvitlo, že vyučtovania boli pre nevedenie účtovníctva robené od oka a tým došlo k poškpdeniu fondu opráv cca o 38.000,- Sk boli naviac vrátené vo vyučtovaniach v predchádzajúcich rokoch
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Deganova Pozri príspevok
Iste, že pochybili všetci členovia SVB ale to by ste museli poznať bývalého predsedu, ktorý odmietal dať písomnosti aj vyšetrovateľovi, vraj sa jedná o jeho súkromný majetok. Celé sa to ťahalo cca 4 mesiace a výsledkom je len udelenie pokút a kedže predseda dostával mesačne 3000,- Sk odmenu, myslíme si že ak tento stav zapríčinil svojim konaním, mal by tieto pokuty uhradiť.
Dobre, že ste ho spoznali Vy, nám mimo to nemusí nič povedať. Mali ste nejakú dohodu, zmluvu na činnosť SVB spravenú na základe zákona 182/1993? Ak áno, tak to, čo bolo v nej nevyhovujúce, treba zmeniť. Najprv si vypracujte stanovy SVB v nich by ste mali mať jasne napísane kto, čo, ako a za čo. Predseda SVB, to nie je dedičné, spoločenstvo si ho musí zvoliť. Ak budete predseda, isto sa Vám na dva - tri roky veľmi spestrí živoť. Ak sa zapojí väčšina, dá sa to zvládnuť. Takže hodne zdaru. Peniaze sú potrebné, no nie sú všetko.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Deganova Pozri príspevok
Slavica, riadne si sa do mňa pustila ale zákon už mám naštudovaný a novelizáciu zlmuvy o SVB som prerábala po svojom príchode, lebo od roku 2003 sme ju novelizovanú nemali a vyučtovanie za rok 2006 som robila až v novembri 2007 nakoľko sme preň nemali podklady - neodovzdané býv. predsedom, takže viem do čoho som sa pustila
Nie, neber to v zlom ...nepustila som sa do teba...Len mám už veľa skúseností s podobnými útokmi tu na predsedov a nie je to vždy objektívne a potom vznikaju dohady a vieš ja osobne nikdy nepôjdem proti inému predsedovi, nech je akýkoľvek, to som si dala ako svoju morálnu zásadu a pocit spolupatričnosti. Radšej sa nevyjadrím priamo k nemu , ale usmerním v čom nerobiť ďalšie chyby.
Ja som ti hlavne zapriala veľa zdaru...dúfam si si všimla... A to, že si sa na to dala je super. Nemám rada nefér hru a ani nechcem nikdy osobne chodiť do mojho bytového domu ...raz , keď už nebudem predsedkyňa kanálom. U mňa je to ale trošku zložitejšie , ako len predseda... v ss ti napíšem o tom spravcovi, je to tvoj profil a tak osobne...
Naposledy upravil Halli : 06.03.09 at 21:34
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Hovorí sa, trafená hus zagaga. Degakan je možno Váš bývali predseda, možno? Ak chceš pre váš dom niečo spraviť, nenechaj sa odradiť takýmito príspevkami na porade, ani v reálnej práci, robote, drine pre dom. Poskytla si málo informácii o stave a správe vo vašom dome. A s toho si môžeme my utvoriť milnú predstavu o tom, čo sa u Vás dialo, deje a ako Vám poradiť. Navarili ste si riadný guľáš, no ziesť, alebo zlikvidovať si ho musíte Vy, ktorí v dome bývate! Ale nič sa neje také, ako sa navarí. Treba to nechať vychladnúť! A s rozvahou sa treba pustiť do budúcnosti, ktorá je pre Vami. Jeden zmôže hodne, no ak je proti väčšine sám, nezmôže nič.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Degakan, predseda je odvolaný už pred vyše rokom, vyšetrovanie trvalo skoro pol roka, potom kontrola dú a teraz poslala ŠEI pokutu za neodstránenie nedostatkou zistených kontrolou, takže to riešim teraz. O kontrole sme nemali ani zdanie pretože ako som už písala, bývalý predseda odmietol vydať dokumentáciu a ani vo vyšetrovateľovi tieto veci neboli dané.Vieme, že sme pochybili všetci a hlavne tým, že sme dôverovali a neoverovali. Ale zas si myslím a je to názor aj ostatných členov, že kto robí môže sa dopustiť aj chyby, ale mal by sa k nej aj tak postaviť.
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Dakujem za podporu, dobre padne
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

Slavica aj ja ti držím palce a dík za podporu
0 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

degakan Pozri príspevok
1, Buď ste si kedysi zvolili vadného predsedu
2, Nepostavilo sa za teba dosť bývajúcich

Lebo keby sa mu 30% v tomžedomebývajúcich postavilo pred dvere a 1-2-3-4 hodiny každých 5 minút klopalo na dvere, asi by tú dokumentáciu vydal
Ludí sa postavilo dosť, ale náš bývalý predseda je vlastníkom bytu, ale býva v rod. dome, poštu nepreberá a neumožňuje ani odpisy meračov
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Deganova Pozri príspevok
Ludí sa postavilo dosť, ale náš bývalý predseda je vlastníkom bytu, ale býva v rod. dome, poštu nepreberá a neumožňuje ani odpisy meračov
degakan Pozri príspevok
1, Buď ste si kedysi zvolili vadného predsedu
2, Nepostavilo sa za teba dosť bývajúcich

Lebo keby sa mu 30% v tomžedomebývajúcich postavilo pred dvere a 1-2-3-4 hodiny každých 5 minút klopalo na dvere, asi by tú dokumentáciu vydal
Deganova, vidíš, on Vám sám navrhol riešenie. Podľa zákona 182/1993, § 14, odsek 2 rozhoduje nadpolovičná väčšina vlastníkov. Podľa vyhlášky 630/2005, § 7, odsek10 môžete určiť úhradu za úmyselné neumožnenie odpisu meračov tepla určiť aj trojnásobok priemeru úhrada na jeho byt. Ak tak spravíte, buď bude s Vami, domom spolupracovať, alebo doplatí na svoju vychytralosť, hlúposť, tak ako ste doplatili Vy na svoju. A je aj tretia možnosť, že byt predá a Vy sa zbavíte nežiadúceho vlastníka bytu. Čím neskôr mu to dôjde tým viac penazí od neho dostanete späť a to aj bez rozhodnutia súdu. Ale myslím, že výhodnejšie bude pre Vás, ak nebude mať možnosť vplývať na Váš dom. Potom sa budete Vy, všetci a on môže , a . Potom už nebude .
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Ja, že keď tak rýchlo reagoval novým prihlásením, prvé štyri písmena rovnaké a namiesto rady? No ale ak je ta situácia taká v dome, tu radu môžu použiť. My sme podobným spôsobom zaujali tých, ktorí odmietli montáž prístrojov na pomerové meranie. Tí skalní, dostali vyúčtovanie, ročné a sami sa ponáhľali požiadať správcu o montáž. A to sa jeden tiež, vyhrážal súdom, ale rozmyslel si to.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať