Zavrieť

Porady

odvody zo 60% mzdy

ahojte, prosím Vás ako to je, ak by sme zamestnancov nechali na 60% doma, ktorý § to upravuje, treba im to nejako špeciálne oznámiť a čo odvody?
Usporiadat
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu
Dni náhrady 60% sa na ELDP uvádzajú do kolónky " Kalendárne dni vylúčiteľných dôb"???
Nikto mi to nepotvrdí??? Úvádzajú sa dni 60% kolonky kalendárne dni vylúčiteľných dôb???
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu
Dni náhrady 60% sa na ELDP uvádzajú do kolónky " Kalendárne dni vylúčiteľných dôb"???
Tu je poučenie, čo všetko patrí do vylúčiteľných dôb.
0 0
andurk andurk

andurk je offline (nepripojený) andurk

Prosím o radu, mňa by zaujímalo ak zamestnanec mal celý mesiac január náhradu 60% do ELDP kalendárnych dní vylúč.dôb píšem kalendárne dni t.j. 31 dni alebo pracovné dni t.j.20 pracovných dní? Softwer mi tam totiž dáva 20 pracovných dní. Máme 40 hodinový pracovný čas, pondelok až piatok a teda zamestnanec náhradu 60% poberal za pracovné dni, náhrada sa nevypláca za soboty, nedele a sviatky ako je to u PN. Čo je teda správne? Ďakujem
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

Podla mna len pracovne dni. Pri tychto dnoch sa potom v ELDP uvadza aj VZ za dni, kedy bol na 60%,
Ked robim mzdy a nahadzujem náhrady 60%, program sa ma automaticky pyta, ktore su to dni (vypisujem normalne datumovo) a soboty,nedele a sviatky vynechavam.
0 0
Ikka Ikka

Ikka je offline (nepripojený) Ikka

Arava Pozri príspevok
Prosím poraďákov o radu
Dni náhrady 60% sa na ELDP uvádzajú do kolónky " Kalendárne dni vylúčiteľných dôb"???
Ano uvadzaju. Tak isto aj VZ za tieto dni.
0 0
Arava Arava

Arava je offline (nepripojený) Arava

Livia2 Pozri príspevok
Tiež mám obdobné info, v podstate sami ešte nevedia, ako sa to bude v praxi realizovať.
Stretol sa už niekto v praxi ako sa realizuje výpočet odvodov za zamestnanca a zamestnávateľa pri náhrade mzdy 60%, po schválení žiadosti o poskytnutie finančného príspevku na podporu udržania zamestnanosti podľa § 50 d zákona č 5/2004 Zz ???
0 0
klauke klauke

klauke je offline (nepripojený) klauke

Ahojte,
viete mi v súvislosti s touto témou povedať, ako sa zaúčtuje prijatá refundácia odvodov z ÚP? Včera sme dostali prvú platbu a nevieme si rady, ako to správne zaúčtovať. Tiež by sme potrebovali poradiť, ako sa vrátené odvody zamestnancov prejavia na dani z príjmov FO.

Ďakujem za odpovede.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

Klauke, ako ste to zaúčtovali?
0 1

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať