Zavrieť

Porady

mravce na ovocných stromčekoch

Chcela by som poprosiť o radu. Pred mesiacom sme kúpili mladé jablonky, teraz sa na nich objavili mravce a mám pocit akoby ničili púčiky, stále sa okolo nich sústreďujú a keď ich dáme dole, púčik je odumretý... Vošky na jablonkách niesú, takže naozaj neviem či to môže byť tými mravcami. Ďakujem za radu.
Usporiadat
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

takze mravce iba pozierju vykaly z vosiek , ale samotne vosky su nebezpecnym zdrojom napr. prenosu sarky a inych asi 12o virusov.ja pouzivam chemstop , ktory natriem okolo kmienka.Ale najlepsi je postrek proti voskam alebo pouzitie predatorov v prirode a to su lienky ktore sa ziavia larvami vosiek. ....
0 0
Jekyll Jekyll

Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

Presne tak. Mravce si robia súkromný bašável na rastline. Blbé vošky sú v lete naprogramované tak, že rodia už živé voščatá-dievčatá. Chlapčekov nevyrábajú, lebo ich nepotrebujú a s produkciou vajíčok začnú až pred zimou.Voška vyrobí niekoľko detičiek denne. Zaujímavé je, že tie detičky sa rodia už tehotné. A detičky začnú rodiť detičky do 5 dní. Takže to je fofr. Aby takáto továreň fungovala, potrebuje ohromné množstvo dusíku denne - ako stavebný základ buniek. Ten nájde vo floémových tkanivách raslín ako sladkú limonádu. Denne si toho voška musí cucnúť hodne a to potom už rastlina nestíha vyrábať. Voška z limonády vyberie dusík, sladký zbytok šťavy nepotrebuje, tak ho vylúči ako vedľajší produkt. A mravce majú spomínaný bašável. Ale pozor, ak mravce medovicu neodnesú, tak tam samozrejme zostane. Je sladká a chutí kdekomu. Hlavne niektorým hubám. A tie potom možu napadnúť rastlinu.
Treba zasiahnúť proti voškám - intenzívne a plošne. Nie nejakými babskými receptami. Nebudú vošky, nebudú mravce!
Mršky vošky sú aj rafinované. Ak cítia nebezpečentvo tak poskáču dole a presťahujú sa novú adresu. A tam prenesú napr. šarku alebo iné vírusy. Táto rafinovanosť sposobuje, že lienky sú z vošiek celé zmátorené. Chudere lienke sa sem tam podarí nejakú vošku uloviť, ale vačšina utečie. A aby to bolo zaujímavejšie, tak vošky stihnú lienku nasprejovať feromónom, ktorý spoľahlivo oznámi ostatným voškám v okolí, že "bacha, je tu lienka". Sprejerky jedny hnusné!
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

skus na mravce slanu vodu,ta by mala pomoct.
0 0
Jekyll Jekyll

Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

Čo viem určite a mám odskúšané, tak na mravce platí soda bikarbona. (Odtiaľ ten postup s práškom do pečiva, lebo kedysi bol prášok do pečiva z bikarbony. Dnes to už tak vždy nie je a preto niektoré "prášky do pečiva" nefungujú.)
Bikarbona mravce pri kontakte páli a leptá. Nedokážu sa po nej pohybovať. Keď mi lezú mravce spod betonových dláždíc pred barákom, tak tam nalejem 2-3% roztok teplej soby bikarbony. Niekto miesto iba popráši. Často to zaberie.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ja úplne žasnem ako je to všetko naprogramované z tým hmyzom.. Náš problém bol, že na tých mladých stromčekoch vošky nemáme, čo je zvláštne, prečo sú tam mravce....
Tá páska čo som včera dala okolo kmienka zdá sa, pomáha, mravce tam niesú, tak dúfam, že to tak zostane..
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jekyll Pozri príspevok
Presne tak. Mravce si robia súkromný bašável na rastline. Blbé vošky sú v lete naprogramované tak, že rodia už živé voščatá-dievčatá. Chlapčekov nevyrábajú, lebo ich nepotrebujú a s produkciou vajíčok začnú až pred zimou.Voška vyrobí niekoľko detičiek denne. Zaujímavé je, že tie detičky sa rodia už tehotné. A detičky začnú rodiť detičky do 5 dní. Takže to je fofr. Aby takáto továreň fungovala, potrebuje ohromné množstvo dusíku denne - ako stavebný základ buniek. Ten nájde vo floémových tkanivách raslín ako sladkú limonádu. Denne si toho voška musí cucnúť hodne a to potom už rastlina nestíha vyrábať. Voška z limonády vyberie dusík, sladký zbytok šťavy nepotrebuje, tak ho vylúči ako vedľajší produkt. A mravce majú spomínaný bašável. Ale pozor, ak mravce medovicu neodnesú, tak tam samozrejme zostane. Je sladká a chutí kdekomu. Hlavne niektorým hubám. A tie potom možu napadnúť rastlinu.
Treba zasiahnúť proti voškám - intenzívne a plošne. Nie nejakými babskými receptami. Nebudú vošky, nebudú mravce!
Mršky vošky sú aj rafinované. Ak cítia nebezpečentvo tak poskáču dole a presťahujú sa novú adresu. A tam prenesú napr. šarku alebo iné vírusy. Táto rafinovanosť sposobuje, že lienky sú z vošiek celé zmátorené. Chudere lienke sa sem tam podarí nejakú vošku uloviť, ale vačšina utečie. A aby to bolo zaujímavejšie, tak vošky stihnú lienku nasprejovať feromónom, ktorý spoľahlivo oznámi ostatným voškám v okolí, že "bacha, je tu lienka". Sprejerky jedny hnusné!
Velmi zaujimavo napisane, chcela som aj obodovat, ale ma upozornilo,ze v tejto teme sa to neda. Skoda.
0 0
karino karino

karino je offline (nepripojený) karino

skus pod stromcek okolo kmienka nasypat sos od kavy /ked sa vypije cierna mleta kava / je to ekologicke a ucinne.
0 0
zuzkahris zuzkahris

zuzkahris je offline (nepripojený) zuzkahris

Ďakujem vám za všetky rady. Najnovšie som našla dnes na ringlote ako mravce hodujú na kmienku, normálne sa na ňom začala odlupovať kôra , tak som to ošetrila voskom...
0 0
anna81 anna81

anna81 je offline (nepripojený) anna81

karino Pozri príspevok
skus pod stromcek okolo kmienka nasypat sos od kavy /ked sa vypije cierna mleta kava / je to ekologicke a ucinne.
o tomto som už tiež čítala, chcela by som to aj ja vyskúšať, ale, možno trocha blbá otázka, nevadí, že tá mletá káva je osladená? hmm?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
.. ja som si všimla, že ako na listoch stromu, tak aj na ružiach zvyknú byť - nie však vždy také chrobáčiky niečo ako muchopavúk ( určite nie larva lienky) a živí sa voškami- ostanú len vysušené - keď ich vidím na listoch ( ako dravca) - vošky nemám, ale neviem čo to je zač- viete niekto čo to je za hmyzáka ??
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať