Zavrieť

Porady

RZZP 2008

Velmi pekne dakujem za odpovede, velmi ste mi pomohli. a este mam jednu. týka sa RZZP 2008 SZCO. V r. B26 mam zadat uhrn zapl. predavkov a otazka znie ja som do toho riadku zapocitala aj platbu z min.roku co sa nezaplatila a bola vyrovnana v roku 2008. mam to spravne, alebo tam mám zapisat iba platby za 12 mesiacov podla vypocitaneho preddavku za rok 2007. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Do riadku 26 idú všetky ZAPLATENÉ PREDDAVKY za rok 2008, ktoré si zaplatila do podania ročného zúčtovania. Idú sem len zaplatané preddavky za rok 2008 a nie nedoplatky z predchádzajúcich rokov(podlžnosti, penále, nedoplatky z RZZP2007)
    = napr. ak od 01-12/2008 si mala platiť preddavky vo výške napr.1134 (je to len príklad), a do podania RZZP si zaplatila za obdobia napr. 01-10/2008, tak tam dáš sumu 11340.
    Ak by si platila "načas" a do 08.01.2009 si mala zaplatené všetky preddavky za 01-12/2008, tak by tam išla suma 13608 (12x1134).

    Do riadku 28 ide všetko to, čo si zaplatila reálne v období od 01.01.2008-31.12.2008 (čiže preddavky za rok 2008, ale môže ísť napr.aj o preddavky za rok 2007 zaplatené až v roku 2008, nedoplatok z RZZP 2007).
    Ide sem teda suma daňovo uznaných výdavkov-suma z daňového priznania, ktorá súvisí so zdravotným poistením

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Patrí do riadku 28 aj takýto prípad? Keď som robila RZZP za rok 2007 bola v účtovníctve naviac zaplatená suma 5000 do ZP, ktorú som dala na riadok 28 ako daňový výdavok. Túto sumu nám v roku 2008 pripísali na účet (ako omylom uhradenú platbu naviac) a ja som ju zaúčtovala ako príjem OZD. Je nutné s touto čiastkou počítať na riadku 28?

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ahoj poraďáci, zabudla som že konateľka mala v jednom mesiaci príjem vyšší ako 56tis. poberá invalidný dôchodok, výplaty za máj mám už urobené a za jún sa budú robiť až v júli, mám jej to RZZP urobiť mimo programu (MRP) akože si ho robila sama alebo v programe a nedoplatok odvediem v júli... Neviem, prosím o radu som sa v Tom RZZP zamotala nejako...

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    rommy Pozri príspevok
    Ahoj poraďáci, zabudla som že konateľka mala v jednom mesiaci príjem vyšší ako 56tis. poberá invalidný dôchodok, výplaty za máj mám už urobené a za jún sa budú robiť až v júli, mám jej to RZZP urobiť mimo programu (MRP) akože si ho robila sama alebo v programe a nedoplatok odvediem v júli... Neviem, prosím o radu som sa v Tom RZZP zamotala nejako...
    Prosím o radu v jednom mesiaci mala 67tis. v hrubom, musí si vôbec urobiť RZZP ?

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    rommy Pozri príspevok
    Prosím o radu v jednom mesiaci mala 67tis. v hrubom, musí si vôbec urobiť RZZP ?
    Ak len v jednom, určite musí urobiť RZZP.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    B22 v liste SB/XB, nie je IČO... a pozor, nie vždy to je suma 8100 SK, záleží na počte dní v predošlom stĺpci B21.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.