Zavrieť

Porady

Súrne-minimálna mzda

Dobrý den, poprosila by som o radu. Pri pracovnej zmluve na kratší pracovný čas pre zodpovedného zástupcu:
1. bude pracovať 6 hodín týždenne
2. zaradím do 3. tarif. triedy
ako vypočítam jeho minimálnu hodinovú mzdu na jeho skrátený prac. čas? 1,698x1,4 a ďalej?

Je to živnostník, može mať podpísané vyhlásenie k prac.zmluve?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Poradí niekto, dnes musím napísať zmluvu, a nie som si istý s hodinovou mzdou.
    Ďakujem

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ak súrne, tak súrne. Stiahni si tabuľku a dosaď do nej správne údaje http://www.porada.sk/1019773-post8.html . Pozor na ustanovený pracovný čas.
    Vyhlásenie môže podpísať.
    Naposledy upravil Marína : 07.06.09 at 14:58

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Som veľmi vďačná. Takže tým, že niekto pracuje na kratší prac. čas, menej nezarobí, lebo má vyššiu minimálnu hod. mzdu. Hrubú mzdu bude mať ako pri 40 hod. úvazku.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ejo Pozri príspevok
    Dobrý den, poprosila by som o radu. Pri pracovnej zmluve na kratší pracovný čas pre zodpovedného zástupcu:
    1. bude pracovať 6 hodín týždenne
    2. zaradím do 3. tarif. triedy
    ako vypočítam jeho minimálnu hodinovú mzdu na jeho skrátený prac. čas? 1,698x1,4 a ďalej?

    Je to živnostník, može mať podpísané vyhlásenie k prac.zmluve?
    ďakujem
    Ejo Pozri príspevok
    Som veľmi vďačná. Takže tým, že niekto pracuje na kratší prac. čas, menej nezarobí, lebo má vyššiu minimálnu hod. mzdu. Hrubú mzdu bude mať ako pri 40 hod. úvazku.
    Nie, neplatí to tak, ako uvádzaš. Platí to pre ustanovený pracovný čas nižší ako 40 hod./týždeň.
    V tvojom prípade, ak má v pracovnej zmluve dohodnutú hodinovú mzdu, platí minim. 2,3772 € x fond prac. času v hod./mesiac. V prípade, že by bola dohodnutá mesačná mzda, jej výška by bola minim. 310,28 €. Nahoď si údaje do tabuľky. Uvedené uvádzam ako príklad, so zreteľom na ustanovený 40 hod. pracovný čas, pretože si neuviedla, aký ho máte ustanovený vy.
    Ak náhodou niečomu v tabuľke nerozumieš, pýtaj sa.
    Vysvetlenie výpočtu pri ustanovenom nižšom prac. čase ako 40 hod/týždeň nájdeš od Janky Motyčkovej tu http://www.porada.sk/307036-post16.html
    celá téma
    http://www.porada.sk/t33179-minimaln...sti-prace.html
    ďalšia téma
    <!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:CS; mso-fareast-language:CS;} a:link, span.MsoHyperlink {color:blue; text-decoration:underline; text-underline:single;} a:visited, span.MsoHyperlinkFollowed {color:purple; text-decoration:underline; text-underline:single;} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --</style>http://www.porada.sk/t61874-sadzby-m...h-narokov.html
    Naposledy upravil Marína : 07.06.09 at 15:26

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Ja som nahodila do priloženej tabuľky.
    Takže pri 3. stupni náročnosti práce, ustanovenom týždennom pracovnom čase zamestnávateľa - 40 hod., kde zamestnanec bude pracovať 6 hodín týždenne, vyšla mesačná minimálna mzda 62,06 EUR. Dúfam, že je to O.K. a konečne som to pochopila.

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Marína, tabuľku som doplnila, takže pri 3. stupni náročnosti práce, ustanovenom týždennom pracovnom čase zamestnávateľa - 40 h, kde zamestnanec bude pracovať 6 hod, minimálna mesačná mzda vyšla 62,02 EUR. Dúfam, že je to O.K. a dobre som to pochopila.
    Ďakujem

    nicolet je offline (nepripojený) nicolet

    nicolet
    Min.mzda 295,50 x 1,4 = 413,70 pri 8 hod. prac.čase
    pri 6 hod.týžd.čase 413,70 :40 x 6 = 62,06
    Naposledy upravil nicolet : 08.06.09 at 05:21

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nicolet Pozri príspevok
    Min.mzda 295,50 x 1,4 = 413,70 pri 8 hod. prac.čase
    pri 6 hod. prac. čase 413,70 : 8 x 6 = 310,28
    úväzok je 6 hod. týždenne

    pozri tu :

    http://www.porada.sk/t113297-surne-minimalna-mzda.html

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ejo Pozri príspevok
    Marína, tabuľku som doplnila, takže pri 3. stupni náročnosti práce, ustanovenom týždennom pracovnom čase zamestnávateľa - 40 h, kde zamestnanec bude pracovať 6 hod, minimálna mesačná mzda vyšla 62,02 EUR. Dúfam, že je to O.K. a dobre som to pochopila.
    Ďakujem
    Prečo nepokračuješ v pôvodnej téme ?

    Ejo je offline (nepripojený) Ejo

    Ejo
    Chcela som pokračovať, len som nevedela ako, nebola tam kolonka "odpoveď". Sorry.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Ejo Pozri príspevok
    Marína, tabuľku som doplnila, takže pri 3. stupni náročnosti práce, ustanovenom týždennom pracovnom čase zamestnávateľa - 40 h, kde zamestnanec bude pracovať 6 hod, minimálna mesačná mzda vyšla 62,02 EUR. Dúfam, že je to O.K. a dobre som to pochopila.
    Ďakujem
    V prísp. 6 je to správne, 62,06 €.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.