Zavrieť

Porady

POVINNOSTI ZAMESTNÁVATEĽA - MZDOVEJ ÚČTOVNÍČKY pri okamžitom skončení PP

Prosím Vás nerada by som niečo urobila nesprávne, a hlavne ma to zaujíma aj do budúcnosti. Môžte mi ozrejmiť pár vecí?
§ 76
Odstupné a odchodné

(5) Odstupné vypláca zamestnávateľ po skončení pracovného pomeru v najbližšom výplatnom termíne určenom u zamestnávateľa na výplatu mzdy, ak sa zamestnávateľ nedohodne s uvoľňovaným zamestnancom na výplate odstupného inak.
Konkrétny môj prípad. ZC dal okamžité skončenie PP ku dňu 16.06.09. Na firme je výplatný termín 30teho nasledujúceho mesiaca.
Moja otázka znie: V ktorom výplatnom termíne som povinná mu toto odstupné vyplatiť, keď májové mzdy budú vyplácané 30.06, a júnové 30.07.?

Ďalej by ma zaujímalo stanovisko k tomuto odstavcu ZP



§ 75
Pracovný posudok a potvrdenie o zamestnaní

Na začiatok


(2) Pri skončení pracovného pomeru je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi potvrdenie o zamestnaní a uviesť v ňom najmä

a) dobu trvania pracovného pomeru,
b) druh vykonávaných prác,
c) či sa zo mzdy zamestnanca vykonávajú zrážky, v čí prospech, v akej výške a v akom poradí je pohľadávka, pre ktorú sa majú zrážky ďalej vykonávať,
d) údaje o poskytnutej mzde za vykonanú prácu, o poskytnutej náhrade mzdy a náhrade za čas pracovnej pohotovosti, o zrazených preddavkoch na daň z príjmov a o ďalších skutočnostiach rozhodujúcich pre ročné zúčtovanie preddavkov na daň zo závislej činnosti a z funkčných požitkov a pre výpočet podpory v nezamestnanosti,
e) údaj o dohode o zotrvaní v pracovnom pomere u zamestnávateľa po určitú dobu, po vykonaní záverečnej skúšky alebo maturitnej skúšky, alebo po skončení štúdia, alebo prípravy na povolanie vrátane údaja o tom, kedy sa táto doba skončí (§ 53 ods. 2).
f) údaj o poskytnutí odchodného podľa § 76 ods. 6.
Tomu sa rozumie tak, že ak mi ZC donesie okamžité skončenie k 16.06. tak ja som povinná ho usadiť a povedať počkajte ešte V8m musím dať výstupné papiere?
Totižto riešim to kvôli tomu, že mi ZC povedal, že som povinná mu ich dať hneď pri skončení pracovného pomeru.
Ale ja si zas myslím, že tam musí byť predsa nejaká stanovená lehota.
Šak nemôžem odstaviť celú robotu a jemu na počkanie vystaviť tieto doklady. Jedná sa hlavne o zápočtový list. Lenže aby som ho vyplnila správne a úplne musím najskôr urobiť dve mzdy tj 05/2008, 06/2008, vypočítať odstupné a ešte pri tomto konkrétnom prípade sa pobavkať aj s výpočtom ex zrážky ktorá na daného ZC prišla 15.06.09.

A ešte mám jednu otázku.
Ex. titul a príkaz na začatie ex prišiel 15.06.09. ZC skončil k 16.06.2009. Na ktorú mdzu mu musím siahnúť?
Na májovú, aj júnovu a odstupné.
Alebo len na júnovú.
Ďakujem všetkým krásne za rady a postrehy.
Usporiadat
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Nika, vypočítaš to takto, praktický príklad:

priemerná hod.mzda x 8 x 21,74 x 2 mesiace = suma plnenia

odvádzaš z tohoto plnenia poistné. Pozor na to, že zamestnanec ukončil PP v strede mesiaca a jeho max. VZ nebude plná suma ako za celý mesiac, ale alikvotna časť, len ÚP bude vypočítané z celej sumy.
Naposledy upravil mzdarka renca : 24.06.09 at 23:32
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

mzdarka renca Pozri príspevok

odvádzaš z tohoto plnenia poistné. Pozor na to, že zamestnanec ukončil PP v strede mesiaca a jeho max. VZ nebude plná suma ako za celý mesiac, ale alikvotna časť, len ÚP bude vypočítané z celej sumy.
ahojte baby,
zamiešam sa do debaty, i mňa to trocha zaujíma, podľa mňa sa z toho poistné na SP neplatí - podľa § 138 ods. 1 je vymeriavacím základom<style>MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb
b) príjem zamestnanca, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia, a podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva
c) náhrada mzdy za dovolenku na zotavenie, náhrada mzdy za sviatok, náhrada mzdy pri prekážkach v práci podľa osobitného predpisu, ktorým je napríklad § 136 až 144 Zákonníka práce


Táto náhrada mzdy nie je náhradou citovanou v písm.c), ale tiež nie je ani medzi výnimkami, z ktorých sa SP neplatí. Pri jednej z informácii, za SP vyjadrila, že odmena pri odchode do dôchodku bola z výnimiek vylúčená, pretože to nie je príjem za prácu a preto nemôže byť ani VZ na SP .... ani náhrada mzdy podľa § 69 ods. 4 nie je príjmom za prácu .. čo si o tom myslíte ?
http://www.socpoist.sk/aktuality-inf...9/1755s21581c?
<o:p></o:p>
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Fronco Pozri príspevok
ahojte baby,
zamiešam sa do debaty, i mňa to trocha zaujíma, podľa mňa sa z toho poistné na SP neplatí - podľa § 138 ods. 1 je vymeriavacím základom<style>MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->
a) príjem zamestnanca za vykonanú prácu, ktorý podlieha dani z príjmov fyzických osôb
b) príjem zamestnanca, ktorý nepodlieha dani z príjmu fyzických osôb preto, že tak ustanovujú predpisy o zamedzení dvojitého zdanenia, a podiel na zisku vyplatený obchodnou spoločnosťou alebo družstvom zamestnancovi bez účasti na základnom imaní tejto spoločnosti alebo družstva
c) náhrada mzdy za dovolenku na zotavenie, náhrada mzdy za sviatok, náhrada mzdy pri prekážkach v práci podľa osobitného predpisu, ktorým je napríklad § 136 až 144 Zákonníka práce


Táto náhrada mzdy nie je náhradou citovanou v písm.c), ale tiež nie je ani medzi výnimkami, z ktorých sa SP neplatí. Pri jednej z informácii, za SP vyjadrila, že odmena pri odchode do dôchodku bola z výnimiek vylúčená, pretože to nie je príjem za prácu a preto nemôže byť ani VZ na SP .... ani náhrada mzdy podľa § 69 ods. 4 nie je príjmom za prácu .. čo si o tom myslíte ?
http://www.socpoist.sk/aktuality-inf...9/1755s21581c?
<o:p></o:p>
Ja som včera volalal aj do socialnej aj do zdravotnej.
Z tohto sa platí aj SP aj ZP.
Pani na sociálke to musela kuknúť do metodického pokynu, a volala mi naspäť že odvody z toho plynú.
Ale ked som sa jej opýtala na to že čo ak sa on v tom mesiaci ešte aj zametnaná, tak zaplatí dva krát odvody? Tak na toto mi už nevedela dať odpoveď a dala mi číslo na ich vedúcu, ktorej som sa žiaľ nedovolala.
Ale keďže mi Renča vyššie napísala že vymeriavací základ musím krátiť počtom dní, tak on vlastne nezaplatí dvakrát odvody.
A v ZP mi tiež povedali že odvody z toho idú.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja mám ešte otázku ku problému.
Musím poslať ZC aj oznámenie o výške náhrady mzdy? alebo nie? Ďakujem krásne.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
Ja mám ešte otázku ku problému.
Musím poslať ZC aj oznámenie o výške náhrady mzdy? alebo nie? Ďakujem krásne.
Nie Nika, stačí, ak mu zašleš výplatnú pásku, tam to bude mať čierne na bielom.
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

bv_alexandra Pozri príspevok
Ja som včera volalal aj do socialnej aj do zdravotnej.
Z tohto sa platí aj SP aj ZP.
Pani na sociálke to musela kuknúť do metodického pokynu, a volala mi naspäť že odvody z toho plynú.
Ale ked som sa jej opýtala na to že čo ak sa on v tom mesiaci ešte aj zametnaná, tak zaplatí dva krát odvody? Tak na toto mi už nevedela dať odpoveď a dala mi číslo na ich vedúcu, ktorej som sa žiaľ nedovolala.
Ale keďže mi Renča vyššie napísala že vymeriavací základ musím krátiť počtom dní, tak on vlastne nezaplatí dvakrát odvody.
A v ZP mi tiež povedali že odvody z toho idú.
poslala som dožiadanie na SP a uvidíme, potom vám dám vedieť:-)
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Fronco Pozri príspevok
poslala som dožiadanie na SP a uvidíme, potom vám dám vedieť:-)
Radšej nie lebo ak to bude inak tak sa odstrelím
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
Radšej nie lebo ak to bude inak tak sa odstrelím
máš sa aj čím? ....... stačí povedať Nikuška a tvoje prianie je mi rozkazom
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

vy ste podarené baby:-)))))))
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

vy ste teda podarené baby:-)))
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Fronco Pozri príspevok
vy ste podarené baby:-)))))))
No, môžeme si dovoliť za tebou zaostávať
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

mzdarka renca Pozri príspevok
No, môžeme si dovoliť za tebou zaostávať
Fakt ??
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Pôvodca textu príspevku: bv_alexandra
Ja som včera volalal aj do socialnej aj do zdravotnej.
Z tohto sa platí aj SP aj ZP.
Pani na sociálke to musela kuknúť do metodického pokynu, a volala mi naspäť že odvody z toho plynú.
Ale ked som sa jej opýtala na to že čo ak sa on v tom mesiaci ešte aj zametnaná, tak zaplatí dva krát odvody? Tak na toto mi už nevedela dať odpoveď a dala mi číslo na ich vedúcu, ktorej som sa žiaľ nedovolala.
Ale keďže mi Renča vyššie napísala že vymeriavací základ musím krátiť počtom dní, tak on vlastne nezaplatí dvakrát odvody.
A v ZP mi tiež povedali že odvody z toho idú.


Fronco Pozri príspevok
poslala som dožiadanie na SP a uvidíme, potom vám dám vedieť:-)

no baby došlo my vyjadrenie zo SP, a asi vás :nepoteším, sociálne poistenie sa z takto vyplatenej náhrady neplatí, citujem:
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8"><meta name="ProgId" content="Word.Document"><meta name="Generator" content="Microsoft Word 11"><meta name="Originator" content="Microsoft Word 11"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Verdana; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:536871559 0 0 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.veobecn, li.veobecn, div.veobecn {mso-style-name:veobecn; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->"Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má podľa § 69 ods. 4 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov. Uvedená náhrada mzdy nie je peňažným plnením za vykonanú prácu, je kompenzačným opatrením pre dotknutého zamestnanca a má charakter odstupného. Vzhľadom na to, že uvedená náhrada mzdy nie je príjmom za vykonanú prácu dosiahnutým v zamestnaní, akceptujúc jej charakter odstupného, nepatrí táto náhrada mzdy do okruhu príjmov na určenie vymeriavacieho základu zamestnanca."
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Fronco Pozri príspevok
Pôvodca textu príspevku: bv_alexandra
Ja som včera volalal aj do socialnej aj do zdravotnej.
Z tohto sa platí aj SP aj ZP.
Pani na sociálke to musela kuknúť do metodického pokynu, a volala mi naspäť že odvody z toho plynú.
Ale ked som sa jej opýtala na to že čo ak sa on v tom mesiaci ešte aj zametnaná, tak zaplatí dva krát odvody? Tak na toto mi už nevedela dať odpoveď a dala mi číslo na ich vedúcu, ktorej som sa žiaľ nedovolala.
Ale keďže mi Renča vyššie napísala že vymeriavací základ musím krátiť počtom dní, tak on vlastne nezaplatí dvakrát odvody.
A v ZP mi tiež povedali že odvody z toho idú.




no baby došlo my vyjadrenie zo SP, a asi vás :nepoteším, sociálne poistenie sa z takto vyplatenej náhrady neplatí, citujem:
<!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:PunctuationKerning/> <w:ValidateAgainstSchemas/> <w:SaveIfXMLInvalid>false</w:SaveIfXMLInvalid> <w:IgnoreMixedContent>false</w:IgnoreMixedContent> <w:AlwaysShowPlaceholderText>false</w:AlwaysShowPlaceholderText> <w:Compatibility> <w:BreakWrappedTables/> <w:SnapToGridInCell/> <w:WrapTextWithPunct/> <w:UseAsianBreakRules/> <wontGrowAutofit/> </w:Compatibility> <w:BrowserLevel>MicrosoftInternetExplorer4</w:BrowserLevel> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><!--[if gte mso 9]><xml> <w:LatentStyles DefLockedState="false" LatentStyleCount="156"> </w:LatentStyles> </xml><![endif]--><style> <!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:Verdana; panose-1:2 11 6 4 3 5 4 4 2 4; mso-font-charset:238; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:536871559 0 0 0 415 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-parent:""; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} p.veobecn, li.veobecn, div.veobecn {mso-style-name:veobecn; margin:0cm; margin-bottom:.0001pt; text-align:justify; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:Arial; mso-fareast-font-family:"Times New Roman";} @page Section1 {size:612.0pt 792.0pt; margin:70.85pt 70.85pt 70.85pt 70.85pt; mso-header-margin:35.4pt; mso-footer-margin:35.4pt; mso-paper-source:0;} div.Section1 {page:Section1;} --> </style><!--[if gte mso 10]> <style> /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normálna tabuľka"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman"; mso-ansi-language:#0400; mso-fareast-language:#0400; mso-bidi-language:#0400;} </style> <![endif]-->"Zamestnanec, ktorý okamžite skončil pracovný pomer, má podľa § 69 ods. 4 zákona č. 311/2001 Z. z. Zákonník práce nárok na náhradu mzdy v sume svojho priemerného mesačného zárobku za výpovednú dobu dvoch mesiacov. Uvedená náhrada mzdy nie je peňažným plnením za vykonanú prácu, je kompenzačným opatrením pre dotknutého zamestnanca a má charakter odstupného. Vzhľadom na to, že uvedená náhrada mzdy nie je príjmom za vykonanú prácu dosiahnutým v zamestnaní, akceptujúc jej charakter odstupného, nepatrí táto náhrada mzdy do okruhu príjmov na určenie vymeriavacieho základu zamestnanca."
Fronco len neviem či ťa za túto správu pochváliť abo vyhrešiť
Renčáááááá dones pušku
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

bv_alexandra Pozri príspevok
Fronco len neviem či ťa za túto správu pochváliť abo vyhrešiť
Renčáááááá dones pušku
Na koho, na teba?
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

mzdarka renca Pozri príspevok
Na koho, na teba?
kludne aj na mna, aspon sa mi ulavi, lebo v poslednej dobe je to akosi na dve veci, neviem, ci je to tým teplom, vekom, alebo čím
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

mzdarka renca Pozri príspevok
Na koho, na teba?
Tak to si ešte premyslím
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Fronco Pozri príspevok
kludne aj na mna, aspon sa mi ulavi, lebo v poslednej dobe je to akosi na dve veci, neviem, ci je to tým teplom, vekom, alebo čím
Ok, tak ideme všetky tri na strelnicu

PS: ono to bude prepracovanosťou.......na dovolenke už si bola?
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

mzdarka renca Pozri príspevok
Ok, tak ideme všetky tri na strelnicu

PS: ono to bude prepracovanosťou.......na dovolenke už si bola?
nie nebola, trafila si do čierneho, ale pôjdem - nadýchať sa vysokohorského vzduchu, dúfam, že to pomôže, a už tíško - lebo nás tu niekto spucuje, že robíme v téme mrník
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Fronco Pozri príspevok
nie nebola, trafila si do čierneho, ale pôjdem - nadýchať sa vysokohorského vzduchu, dúfam, že to pomôže, a už tíško - lebo nás tu niekto spucuje, že robíme v téme mrník
tak pekne si bežkaj oddýchnuť.

PS: nech ma spucujú, ja znesiem všetko, to by bolo to najmenej, čo sa mi môže v živote stať
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať