Zavrieť

Porady

SZČO - prenajom motor vozidla

Ahojky,
prosim o info:
SZČO si chce prenajat motor vozidlo od fyzickej osoby za nejaku malu sumu za rok.
SZČO - si moze dat do uctovnictva blocky PHM, ale nie opravy auta?
SZČO - musi viest evidenciu o vedeni motor vozidla? ...vypisovat kedy kde islo auto a kolko tankovalo, alebo uz nemusi? ...
Evidencia o vedeni motor vozidla a kniha jazd je to iste?

Dakujem.

...no poradaci viem, ze je toho vela...ale teraz sa mozete predviest

dakujeeeeeem
Jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    JJJAAA Pozri príspevok

    ...no poradaci viem, ze je toho vela...ale teraz sa mozete predviest

    dakujeeeeeem
    Jana
    Nemyslim, ze tato stranke je o tom, aby sa tu niekto "predvadzal". Aj idea stranky je "Spolu vieme viac". Ak sebaprezentacia niekomu osobne dviha ego, je to jeho problem. Myslim, ze vacsina sem chodim s uprimnym zaujmom poradit - najma ak ide o uctovne a danove temy.

    macula je offline (nepripojený) macula

    macula
    Môže si dať do nákladov bločky PHM a viesť knihu jázd by musel, ak by bol platcom DPH a uplatňoval si z bločkov DPH. Ak nie je platcom DPH môže si dať do nákladov paušál 80% z bločkov a nemusí viesť knihu jázd.Evidencia o vedení motorového vozidla=kniha jázd. A nezabudni na daň z motorových vozidiel, ktorú musíš zaplatiť.

    JJJAAA je offline (nepripojený) JJJAAA

    ABSOLUT NORMAL :) JJJAAA
    Lianka Pozri príspevok
    Nemyslim, ze tato stranke je o tom, aby sa tu niekto "predvadzal". Aj idea stranky je "Spolu vieme viac". Ak sebaprezentacia niekomu osobne dviha ego, je to jeho problem. Myslim, ze vacsina sem chodim s uprimnym zaujmom poradit - najma ak ide o uctovne a danove temy.
    Lianka,
    klud, ja som to nemyslela smrtelne vazne...
    Ved vsetci vieme o com je tato stranka a ze je super a su tu normalni ludia....takze v poho...

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    macula Pozri príspevok
    Môže si dať do nákladov bločky PHM a viesť knihu jázd by musel, ak by bol platcom DPH a uplatňoval si z bločkov DPH. Ak nie je platcom DPH môže si dať do nákladov paušál 80% z bločkov a nemusí viesť knihu jázd.Evidencia o vedení motorového vozidla=kniha jázd. A nezabudni na daň z motorových vozidiel, ktorú musíš zaplatiť.
    Som bola na tom, že tých 80% platí aj pre DPHáčkarov. Takže DPHáčkari musia viesť knihu jázd?

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Dada Pozri príspevok
    Som bola na tom, že tých 80% platí aj pre DPHáčkarov. Takže DPHáčkari musia viesť knihu jázd?
    Musia?

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Dada Pozri príspevok
    Som bola na tom, že tých 80% platí aj pre DPHáčkarov. Takže DPHáčkari musia viesť knihu jázd?
    pozri sem, aj ten link, čo je v tej téme: http://www.porada.sk/t119321-pausaln...treby-phm.html

    SZČO - prenajom motor vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.