Zavrieť

Porady

Projekt rodinneho domu

Mate skusenosti s individualnym alebo katalogovym projektom rodinneho domu? Co sa vam osvedcilo? Ako najst dobreho projektanta pri individualnom projekte RD? Ako sa pohybuju ceny individualnych projektov?
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

chandler Pozri príspevok
Cela tata debata asi nema velky zmysel, pretoze mam pocit ze alltracboy bude mat projekt za 4 mesiace za 2tis eur na drevo

Co je vlastne viac ako 3tis e na fakturu

Ale aspon sme sa zabavili.
alltracboy bude mat projekt za 750 eur do dvoch tyzdnov.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

lenze to je len na stavebne povolenie. projekt na stavebne povolenie stoji v prodome okolo 500e.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Harris a ciners, asi som vás trochu podpichol. Zbytočne obhajujete neobhájiteľné. Ja som túto tému pochopil, ako tému o projekte bežného RD a o ich cene pre normálneho občana.

Ja som z tej generácie, ktorej niektoré pomenovania profesií ešte niečo hovoria. Skúste si uvedomiť, ako to kedysi znelo:
Pán doktor
Pán advokát
Pán učiteľ
Pán profesor
Pán architekt
Pán staviteľ
Pán poslanec
Pán minister
Pán prezident

Dnes mi to znie, ako dlaždič s krátkym „A“, hlavne preto čo robia, ako to robia a ako sa pri tom chovajú. Dnes už ani doktor nie je pán doktor a ani advokát nie je pán advokát, okrem toho môjho. Môj advokát, je pán advokát a preto sa o jeho cene ani nebavíme.

Bežný stavebník si vie predstaviť vlastný dom na základe katalógového projektu, ale rád by si niektoré veci upravil. Vy ho hneď postavíte do situácie boháča, ktorý chce palác a tak zaplať, keď máš na stavbu RD. Asi to bude milionár a pravdepodobne aj hlupáčik, tak ho treba odrať, ako sa len dá.
Zabúdate na trh a asi stále beriete za normálnu, tú všeobecné uznávanú hlúposť, že podnikanie je zamerané na vytváranie zisku. Je to omyl a blud, lebo podnikanie je v niečom úplne inom.

Je to v prvej rade služba, alebo skôr schopnosť niekomu v niečom poslúžiť. Vy páni podnikatelia architekti, neviete svojmu zákazníkovi poslúžiť a nechať si to slušne zaplatiť, vy viete ponúkať na úrovni dlaždiča a handrkovať sa, ako baba na trhovisku.

PS: vôbec som nemal na na mysli AutoCad LT 2010 (za 1500 či 1800 €) v akcii, ale kompletnú multiverziu (7 až 9.000 €) a veľkoplošné tlačiarne. Pravdepodobne sami nemáte poriadne profi vybavenie a pritom sa hráte na profesionálov. Boh vie kam chodíte tlačiť výkresy (alebo to tlačíte na A3..?). Inak by ste vedeli, že to nestojí milióny, ako si namýšľate a snažíte sa prezentovať. Je to naozaj úbohosť a viac k tomu nemám čo dodať.

Vedel by som vám to napísať aj presnejšie, PÁNI ARCHITEKTI, ale to by už bolo naozaj sprosté.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

podla mna nie su architekti, ale hlavne ceny projektov rodinnych domov maju na haku

tu ide skor o ten princip ze ked normalny clovek robi projekt, je jedno ci rodinneho domu alebo banky tak mu profesionalna cest nedovoli ho odflaknut. a ked ho nechce odflaknut tak sa mu musi aj venovat, a ked nechce robit za 3 eura na hodinu tak nemoze pytat za projekt 1500 euro, pretoze musi zaplatit aj dalsie profesie ( vobec tu nejde o tlaciaren za 3tis euro

samozrejme su architekti co vypytaju 4500euro a projekt nema ani taku kvalitu ako ten co bude mat allc za 750euro. ale to sem nepatri.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

pokial ma kejka iba projekt na stavebne povolenie, tak ja ho budem mat tiez. kejka vie co ma a ja co budem mat. tymto sa uz odmietam bavit o projekte mojho domu.
0 0
ciners ciners

ciners je offline (nepripojený) ciners

jar88 Pozri príspevok
Vedel by som vám to napísať aj presnejšie, PÁNI ARCHITEKTI, ale to by už bolo naozaj sprosté.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/COLOR]
Ani ja, ani Harris architekti nie sme, na druhej strane nenechame zosmiesnovat pracu architektov niekomu,kto tu spomina OVB,kde prides ako elektrikar a za 5tyzdnov si myslis,ze si inzinier ekonomie. Mne je absolutne jedno z akej si generacie, ja idem rano prednasat pruznost a nebudem sa ti tu klanat,ked trepes somariny. Ked budes pocitat statiku na velke stavby, robit seizmicitu na jadrove elektrarne a kazdych 10minut ta budu obtazovat z ustavu sudneho znalectva za staticky posudok, tak sa tu zacneme odborne bavit, zatial vieme,co nasa praca stoji.
Ked vravis ako treba zodrat chudaka absolutne si si necital temu. Nikoho nezdierame, piseme realne ceny,aby potom ludia neostali prekvapeni, pisal som to tu uz viackrat.
0 0
tibor. tibor.

tibor. je offline (nepripojený) tibor.

Nevie niekto kde by som mohol najst priklad projektu rodinneho domu?
najlepsie by bolo keby bol aj editovatelny.
konkretne ma zaujima elektrika, ale keby je tam zakreslene umyvadlo, par stien a okno s radiatorom by nevadilo..
pomaly si robim rekonstrukciu stareho domu a chcel by som si priebezne robit aj projekt skutocneho stavu ktory by sa aspon trocha priblizoval standardu...

dakujem
0 0
Alexx33 Alexx33

Alexx33 je offline (nepripojený) Alexx33

zdravím dopytujem firmu pre vyhotovenie projektu rodinného domu , oceňujem nízku cenu a rýchlosť vybavenia . Kamarátka mi odporučila dopytový systém na webe , ani s tým nemám skúsenosti , budem rada za radu .
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

Nie som sice architekt - len projektant elektriky vsetkych napatovych urovni, ale myslim si ze mozem trosku analogicky porovnavat.
Proste musis sa rozhodnut, bud chces dobry projekt, zohladnujuci nove technologie a Tvoje potreby, alebo chces lacny projekt. Ine moznosti velmi nie su.
Aj projektanti su len ludia co maju rodiny, ktore treba zivit a tak. Takze cas straveny na projekte niekto zaplatit proste musi.
A ako ukazuje aj zivot, dobry projektant si svoju klientelu najde - ludi co vedia co chcu a vedia ze za kvalitu si musia zaplatit.
A v principe, kolko % je cena projektu z ceny celeho domu? A aku velku skodu je mozne vyrobit nespravnym postupom na stavbe?
Preto skor by som poradil divat sa na referencie a skusenosti z danym clovekom - ci vam jeho styl prace vyhovuje. Kazdy projektant ma totiz riesenia "srdcu blizke", kde naozaj jeho kreativita "nezna hranic" a nie je spravne od neho chciet nieco co mu je proti srsti - to by nemuselo dobre dopadnut. Cenu by som videl az ako druhoradu.
A verim tomu ze z kazdym slusnym projektantom sa da dohodnut obojstranne prijatelna cena. Mozno nie najlacnejsia, ale proste prijatelna.
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

Lacny projekt = vyssie neskorsie naklady,
napr. budete potrebovat prepocitat armaturu, castejsie navstevy stavebneho dozora, projekt kurenia, atd
0 0
Edo1 Edo1

Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

No tu mi už nedá nereagovať.
Ja som ten doktor, už ani nie pán/i keď si na tom nezakladám/, lebo všetko máme zdarma, ale nejdem sa tu sťažovať. Akurát sme skolaudovali dom. Ako prvé som zvažoval individuál- prišli mi cenové ponuky okolo 7000eur, sporadicky menej- no sorry za dom o hodnote 100 000eury trochu dosť. A to sa ešte tvárili, že podla cenníka majú nárok na 10%.
A čo ja kradnem. Denne chodím do roboty za 4e/hod v čistom. A to príde murár a zapýta odo mňna 7e/hod.
Nejdem sa tu vyplakávať, ale páni architekti by si trochu mohli vstúpiť do svedomia. Mal som viacero debát s vyštud. architektmi, ktorí tú prácu nevykonávajú, lebo údajne nemajú biznis a to preto, že tí najväčší zhrabnú najdrahšie veci do firiem a oni udávajú cenu, pod ktorú sa nejde. Absolutne nikdo nezohľadňuje či je to firma ktorá si to dá do nákladov atd, alebo len obyč. roboš.
Samozrejme za individ. musí byť vyššia cena, ale adekvátna. Nie pokrivená kartelom a pseudotrhom.
E
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať