Zavrieť

Porady

Zapratávanie spoločných priestorov haraburdiami

Dostal som od člena (leah) dotaz cez odkaz. Nakoľko súkromné správy a odkazy nie sú určené na radenie, tak zakladám novú tému. Otázka znela:


ahoj, chcem sa poradiť ohladom ,,chodiaceho problému,, v našom bytovom dome.Máme suseda, ktorý chodí po smetiakoch a zbiera nepotrebné veci, ktoré potom skladuje v nebytových priestoroch nášho bytového domu.Dva roky som domovníčka a neviem s ním pohnúť, (kedže bol predtým domovníkom on je si vedomý toho, že jemu nikto nič nemôže..) Začína robiť problémy a zapratáva čoraz viac spoločného priestoru.(pivnice,chodbu) Poraď. S.O.S.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Chobot Pozri príspevok
    ahoj, chcem sa poradiť ohladom ,,chodiaceho problému,, v našom bytovom dome.Máme suseda, ktorý chodí po smetiakoch a zbiera nepotrebné veci, ktoré potom skladuje v nebytových priestoroch nášho bytového domu.Dva roky som domovníčka a neviem s ním pohnúť, (kedže bol predtým domovníkom on je si vedomý toho, že jemu nikto nič nemôže..) Začína robiť problémy a zapratáva čoraz viac spoločného priestoru.(pivnice,chodbu) Poraď. S.O.S.
    A odpovedám na svoj príspevok (ale na otázku iného):

    Nie je to až tak neriešiteľná siutácia. Spoločné priestory sú ako názov hovorí "spoločné", takže o ich využití rozhodujete všetci spoločne. Ak má tie veci skutočne na chodbách a spoločných priestoroch pivnice, spravte to ako my. Zvolajte schôdzu, kde bodom programu bude upratovanie spol. priestorov. Tam si odsúhlaste, že spoločné priestory treba uvoľniť (dá sa odvolať aj na protipožiarne opatrenia - keby vypukol požiar, aby boli únikové cesty priechodné a zamedzilo sa riziku, že to haraburdie podporí šírenie požiaru). Následne toto rozhodnutie zverejnite a dajte čas - tak 2 týždne, aby si ľudia zo spoločných priestorov odložili veci (niekto tam môže mať kočík, či bicykel, ten by nebol rád, keby sa mu to vyhodilo). Po tomto termíne objednajte kontajner (sú rôznych veľkostí) a brigádnikov a všetko čo, čo tam zostalo vyhoďte. Ten dotyčný sa môže ísť sťažovať akurát tak na lampáreň. Ak bude v tom pokračovať, môžete náklady na odpratávanie dať na jeho náklady (do jeho ročného zúčtovania).

    Pokiaľ má tie veci v byte alebo vlastnej pivnici, tak to je väčší problém - odtiaľ mu to nemôžete vyhodiť, jedine keby sa v tých odpadoch začal šíriť hmyz alebo hlodavce, vtedy je možné cez hygienikov nariadiť vypratanie bytu.

    leah je offline (nepripojený) leah

    leah
    v nebytových priestoroch má svoje,,veci,, výlučne on,ide o odpadky.Takto nám zapratal pivnicu a jeden jednoizbový nebytový priestor.Na tvoju radu som vyvesila odkaz na vypratanie do 30 dní...potom zavolám službu s kontajnerom a vyhádžu to do......dakujem za radu.

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    aktuálna téma, zajtra máme brigádu, som zvedavá koľko vlastníkov sa chytí...pri výmene okienok v pivniciach som zistila, že musím zas po rokoch rokúcich urobiť poriadok v spoločných priestoroch. Otrasné, čo všetko tam ľudia za tie roky nagniavili....v pondelok je v našom meste vývoz objemného odpadu, tak zajtra vyhadzujem všetko hlava nehlava a kto si nevezme popredu to, čo tam nepatrí -má smolu.

    hela3d je offline (nepripojený) hela3d

    hela3d
    Ja by som sa k tomu chcela opýtať, čo s parkujúcimi autami v spoločných priestoroch garáži napr. oproti garáži, ktorú vlastní (alebo má v prenájme) - máme dom s 2 podlažiami garáží (po cca 20 garáží na poschodí) so samostatným vjazdom . Je možné privolať policajtov? Zabratie spol. priestorov im vyúčtovať asi nepôjde, lebo by sa zlegalizovalo takéto parkovanie...
    Ďakujem

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Niečo sa dá urobiť v spolupráci s hasičmi na základe zákona o ochrane pred požiarmi 314/2001
    Mali by ste mať technika požiarnej ochrany a on to má vedieť.

    leah je offline (nepripojený) leah

    leah
    slavica Pozri príspevok
    aktuálna téma, zajtra máme brigádu, som zvedavá koľko vlastníkov sa chytí...pri výmene okienokp v pivniciach som zistila, že musím zas po rokoch rokúcich urobiť poriadok v spoločných priestoroch. Otrasné, čo všetko tam ľudia za tie roky nagniavili....v pondelok je v našom meste vývoz objemného odpadu, tak zajtra vyhadzujem všetko hlava nehlava a kto si nevezme popredu to, čo tam nepatrí -má smolu.


    ...,,Neriešiteľná situácia,, nabrala na obrátkach, dnes je 30ty den do ktorého mal sused priestory vypratať-nevypralal.Doobeda zámočník vymenil zámok,pod okno som nechala pristaviť obrovský kontajner do ktorého pôjde poobede všetko pekne oblúkom..A je po probléme!

    Halli je offline (nepripojený) Halli

    Halli
    U nás to dopadlo k mojej spokojnosti a myslím, že aj spokojnosti všetkých, aj tých čo nepomáhali a dívali sa spoza záclony...
    Bola to riadna fuška, bolo nas asi desať poctivcov, trvalo to asi 4 hodiny, ale pivnice máme pekne upratané...to keby ste videli túúúú kopu , čo sa vyhádzala no hrôza, ale všetko je preč. Odteraz ak dá niekto niečo do spoločných priestororv a nebude mať na tom vyznačené č. bytu, alebo meno vyhadzujeme a je po bordele ! A máme aj vymenené pekné pivničné okienka aj so sieťkami

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    slavica Pozri príspevok
    U nás to dopadlo k mojej spokojnosti a myslím, že aj spokojnosti všetkých, aj tých čo nepomáhali a dívali sa spoza záclony...
    Bola to riadna fuška, bolo nas asi desať poctivcov, trvalo to asi 4 hodiny, ale pivnice máme pekne upratané...to keby ste videli túúúú kopu , čo sa vyhádzala no hrôza, ale všetko je preč. Odteraz ak dá niekto niečo do spoločných priestororv a nebude mať na tom vyznačené č. bytu, alebo meno vyhadzujeme a je po bordele ! A máme aj vymenené pekné pivničné okienka aj so sieťkami
    Ja som to taktiež skúsil, mesto vzdy pristavuje medzi domy na jar a na jeseň kontajner, ale bohužiaľ vlastníci "bordelu" sa nemali k činu a na brigádu na ktorú som vyzýval nik neprišiel. Našťasie toho nie je veľa, ale bez toho by to vyzeralo lepšie.

    D.Lyduška je offline (nepripojený) D.Lyduška

    taká správna čaja D.Lyduška
    Aj u nás máme zapratané chodby medzi pivničkami, staré televízory, okná z výmeny dvere a iné somariny. Predsedníčka samosprávy už niekolko krát žiadala odstrániť, ale nik sa k tomu nemá. Rada by som sa aj ja pridala, ale to máme my dve až traja upratovať bordel, ktorá sme neurobili my? Ako postupovať?, a vyhádzať.to ku kontajnerom sa dá uložiť?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    D.Lyduška Pozri príspevok
    Aj u nás máme zapratané chodby medzi pivničkami, staré televízory, okná z výmeny dvere a iné somariny. Predsedníčka samosprávy už niekolko krát žiadala odstrániť, ale nik sa k tomu nemá. Rada by som sa aj ja pridala, ale to máme my dve až traja upratovať bordel, ktorá sme neurobili my? Ako postupovať?, a vyhádzať.to ku kontajnerom sa dá uložiť?
    V prvom rade - NEUKLADAŤ KU KONTAJNEROM!!! Na toto som alergický. Neviem, z ktorého si mesta, ale v BA istý čas OLO odvážalo veľkorozmerný odpad z kontajnerových stojísk. Potom túto službu zrušili. Vlastníkom bytov v dome som to aj vyvesil, ale veselo si ďalej vyhadzujú nábytok a iné veľké veci k stojisku. Myslia si, že to odtiaľ "zázračne zmizne". Takže nevyhadzuj k stojistu, nikto to odtiaľ neodvezie! Len si narobíš ďalšie problémy.

    Ale sami to nemusíte robiť. My sme to urobili tak, že sme objednali kontajner na konkrétny deň a cez správcu sme najali (cez agentúru) 3 brigádnikov, ktorí všetok bordel vynosili do kontajnera. Celé sa to zaplatilo z fondu opráv. Stálo ma to len deň dovolenky, aby som to koordinoval.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Presne ako hovorí Chobot, u nás mi mesto, resp. technické služby navrhli, že v závislosti od druhu odpadu mi môžu pristaviť na určený deň buď veľkokapacitný kontajner, ktorého odvoz na skládku si zaplatíme podľa množstva odpadu, alebo mi pristavia traktorovú vlečku ak sa bude jednať iba o starý nábytok a pod., a vtedy to uložia na svoj zberový dvor len za malý poplatok. Poskytli nám aj ľudí (svojich zamestnancov), koľko som chcel, aby to vynosili. Rovnako sa zaplatilo z FOaU a bolo to odsúhlasené na zhromaždení.

    JMaco je offline (nepripojený) JMaco

    JMaco
    Možno by tom aj chceli vyhádzať, ale nemajú kde.
    Skúsil by som pristaviť ten kontajner a dať oznam, že bude pristavený vtedy a vtedy.

    peton je offline (nepripojený) peton

    peton
    Chobot Pozri príspevok
    V prvom rade - NEUKLADAŤ KU KONTAJNEROM!!! Na toto som alergický.
    Plne súhlasím, neukladať ku kontajnerom. Tie slúžia na komunálny odpad a nie kusový. U nás dávajú mestskí policajti za to pokuty a údajne pekne vysoké. Nedostáva ich konkrétny vlastník, ale SVB.

    To JMaco: Je to asi jedno z najlepších riešení, len doporučujem najprv v dostatočnom predstihu oznámiť a potom dať kontajner pristaviť a najlepšie na miesto, kde sa vaši vlastníci nachodia najmenej. Nám sa totižto stalo to, že sa objednal kontajner, ktorý pristavili na začiatku paneláka. Ľudia z druhého konca sa naň vykašľali, a kontajner nám stihli naplniť ľudia zo susedného paneláka. Ideálna spolupráca, že?

    A ešte do tretice, každé mesto má nejakú skládku. U nás je možné bezplatne na tú skládku doviezť akýkoľvek bordel. Deje sa tak na základe VZN obce. Ľudia však o tom ani len netušia a tak kde chodím tak to spomínam a robím "reklamu". Skúste pohľadať na stránke vášho mesta, či tiež nejestvuje niečo podobné.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.