Zavrieť

Porady

Kontrola zo soc.poisťovne

dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ahojte, ohlásila sa nám kontrola zo soc.poisťovne na kontrolu mesačných a štvrťročných výkazov za zamestnancov. Kedže sa jedná o FO živnostníka výkazy musíme priniesť na pobočku Soc.poist. FO už rok nemá zamestnancov. V ohláške bolo uvedené, že máme priniesť aj výpisy z bank.účtov aby si overili odpis platieb. Chcem sa spýtať, či je takýto postup bežný nakoľko s tým nemám skúsenosti, a nezdá sa mi príliš seriózne priniesť bankové výpisy na pobočku, kde si pracovníčka popozerá čo obsahujú, teda aj iné platby alebo zostatky na účtoch. Mám z výpisov vyhotoviť kópie a ponechať len kolonky, ktoré sa týkali odvodov ? Máte s tým skúsenosti ? Niečo som si pozrela aj tu na porade, len bola k tomu iba jedna téma. Budem vďačná za každú radu. Ďakujem.
Naposledy upravil dara : 07.09.05 at 04:49
Usporiadat
Kysel Kysel

Kysel je offline (nepripojený) Kysel

Ahoj. Mala som už asi 10 kontrol zo sociálnej poisťovne a nikdy od mňa nechceli výpisy z banky. Stačilo im, keď mi na učtárni vytlačili zostavu účtu 331/100-336/100, kde vidieť, aká čiastka bola účtovaná a odvedená a bankové výpisy nechceli. /ak by náhodou chceli, určite im nedám originál/. Neviem, z akého si mesta - tam môžu byť iné metódy - ja hovorím o kontrole zo soc.poisťovne v Banskej Bystrici.
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Ja som mala kontrolu zo SP za roky 95-2003 aj odo mna pytali vypisy, ja som len vypisala platby kedy boli urobene, aby si mohli odkontrolovat s tym co maju v pocitaci a to im stacilo. Stalo sa totiz, ze nejaka platba nebola sparovana, alebo naopak ze sme mali cudziu platbu pri nasom VS
0 0
soske soske

soske je offline (nepripojený) soske

Ja som mala tiez kontrolu zo SP, a nechceli od nas ziadne bankove vypisy, no ked to chcu pripajam sa k nazoru, ziadne originaly, ale tiez by som z účtovníctva vytiahla úhrady a hotovo.

Pekny den a ziadens strach!!!
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Daska
Ja som mala kontrolu zo SP za roky 95-2003 aj odo mna pytali vypisy, ja som len vypisala platby kedy boli urobene, aby si mohli odkontrolovat s tym co maju v pocitaci a to im stacilo. Stalo sa totiz, ze nejaka platba nebola sparovana, alebo naopak ze sme mali cudziu platbu pri nasom VS
Ja účtujem v jednoduch.účtovníctve, budem im postačovať ak si nahodím platby z peňažného denníka do excelovskej tabuľky ? Nezdá sa mi seriózne im dávať k dispozícii bank.výpisy, alebo originál VPD s bločkami o zaplatení odvodov.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ja pri kontrolách zo SP síce prinesiem výpisy z účtov, ale iba im prstom ukážem - tu je platba - nič viac.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Johanka
Ja pri kontrolách zo SP síce prinesiem výpisy z účtov, ale iba im prstom ukážem - tu je platba - nič viac.
No len oni si tam tie doklady asi ponechajú a kedže sa jedná o FO, ktorá nemá zamestnancov, tak určite to budú kontrolovať na ich ústredí a nebudú tak robiť na počkanie. Takže nechcem to tam dávať.
Poradte ešte na čo si dávať pozor.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Keď som mala kontrolu zo zdravotnej poisťovne, tiež chceli bankové výpisy, tak som ich prefotila, pozatierala bielitkom všetky sumy, ktoré som nechcela aby videli (začiatočný stav BÚ, konečný stav a nejaké veľké sumy), znovu som to prefotila a tak som im bankové výpisy odovzdala. Nič nenamietali. A originál dokladov by som nikdy nepustila z ruky!
0 0
Lila Lila

Lila je offline (nepripojený) Lila

Aj os nás chceli bank. výpisy /i SP , i ZP/ . Tých pár mesiacov im naozaj môžeš ukázať prstom a odniesť zaraz so sebou, len nezabudni im vytlačiť z účtovníctva aú SP , kde máš konkretne platby. Na mieste ich vyhľadajte a výpisy odnes.
Bežne sa to tak robí. Veď to zaberie max. 10 min.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Lila
Aj os nás chceli bank. výpisy /i SP , i ZP/ . Tých pár mesiacov im naozaj môžeš ukázať prstom a odniesť zaraz so sebou, len nezabudni im vytlačiť z účtovníctva aú SP , kde máš konkretne platby. Na mieste ich vyhľadajte a výpisy odnes.
Bežne sa to tak robí. Veď to zaberie max. 10 min.
Len tam nepôjdem ja, ale FO. FO sa v tom nevyzná a nakoniec by tam nechala aj tie výpisy
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Myslim ze bohato staci v tom exceli ked vypises tie platby
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

dara
Ja účtujem v jednoduch.účtovníctve, budem im postačovať ak si nahodím platby z peňažného denníka do excelovskej tabuľky ? Nezdá sa mi seriózne im dávať k dispozícii bank.výpisy, alebo originál VPD s bločkami o zaplatení odvodov.
Tvoj softvér neumožňuje vytlačiť fondy ako osobitnú zostavu? Teda vlastne dve - v "mzdy" a "fondy". Je to menej prácne a dôveryôhodnejšie ako exc.tabuľka sólo vytvorená. Ak celkové zostatky medzi FO a soc. nebudú vykazovať rozdiel porovnávanie platieb aj tak nebude. Iba ak soc niečo naúčtovala na Tvoj VS.
0 0
inge57 inge57

inge57 je offline (nepripojený) inge57

Ahojte! Ja som mala kontrolu zo sociálnej poisťovni presne pred rokom. Nežiadali žiadne výpisy len chceli účtovný denník z všetky roky, ktoré kontrolovali. U nás robia kontroly každých 5 rokov. Mne kontrolovali 1999-2004/júl/.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Poslednú kontrolu som mala v r.2000 za r.1996-1999. Chceli predložiť všetky pracovné zmluvy, DOVP a mzdové listy. Z vymeriavacích základov zamestnancov si prepočítavali odvody. Tie porovnávali s výkazmi a svojou zostavou. Iba v prípade, že im v ich výkaze chýbala úhrada, chceli nazrieť do bankového výpisu. Kontrola prebehla priamo na prevádzke.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Môj softwér umožňuje podľa popisu položky alebo položky účtovania vytriediť len platby do fondov, takto by som mohla vytlačiť peňažný denník je to postačujúce ?
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ja na to idem z opačného konca...vypýtam si od nich ich prehľad platieb...a porovnám to s mojimi platbami...ak niečo nesedí, hľadám len to...zatiaľ som vždy došla na to, že mrdník je u nich
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Karkulka, ale sa ohlásili na kontrolu oni, myslím, že v takomto prípade asi od nich žiadať výpis platieb nemôžem, alebo sa mýlim ?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

u nas sa tiež ohlásili, ale šéf tam nabehol a povedal, že je toho hroooooozne veľa, že ich radšej vezme k nám do firmy... tož ich doniesol, kávičku im sám osobne uvaril, oni za pár minút pokukali (sme mali len troch zamestnancov za to kontrolované obdobie) porovnali so svojimi zostavami a celé mi to dofajkali ale výpisy z BU tuším nechceli... ale určite by som nič nenechávala na pobočke...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
len taka pikoška. Minulý týždeň som podpísala protokol o kontrole zo SP /v pohode-bez nálezu/. Pani bola milá, všetko fajn. Doma som medzitým dostala list s oznámením z tej istej pobočky od inej pracovníčky na kontrolu toho istého obdobia a v rovnakom rozsahu. Tak som tam volala, stornovali to, ale aj tak.... pravá ruka nevie čo robí ľavá? Podpísala to tá istá šéfka.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
dara
Karkulka, ale sa ohlásili na kontrolu oni, myslím, že v takomto prípade asi od nich žiadať výpis platieb nemôžem, alebo sa mýlim ?
vzhľadom na to, že sa mi pletú do života už hodne dlho, oni poznajú mňa a ja viem, čo môžem od nich očakávať...vychádzame si navzájom v ústrety...
0 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Tiež som mala niekoľko kontrol, ale výpisy im nedám. Pripájam sa ku kolegom - PC zostavy a evidenciu výkazov, príp. aj výplatné listiny + sumarizácie. Výplatnice by som im nedávala (čo ak ich stratia? Tu odkiaľ som ja - SP - sa im to bežne stáva).
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať