Zavrieť

Porady

Odpis majetku

PROSÍMProsim o radu?


Od februara som SZČO.Kúpil som si počítač cena 23145,50 A softver za 4510 Sk.
Teraz by som si chcel kúpiť tlačiareň za 4999 Sk.Mohol by som poprosiť niekoho o radu ako budem môcť odpisovať tento majetok?
Naposledy upravil gurusk : 07.09.05 at 09:52
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Pozri do Andrejovej odpovedi, nejde mi to skopírovať.
citujem
Tú drážkovaciu frézu by som dal asi pod KP 29.43.11 - Obrábacie stroje stroje, pre opracovanie kameňa, keramických hmôt, betónu, azbesto-cementu alebo podobných minerálnych materiálov alebo na studené opracovanie skla (okrem strojných píl, brúsnych alebo leštiacich strojov)
Lenka, mám dosť silné okuliare a ešte nevidím!
Andrej, prijmi moje veľké ospravedlnenie - Mea Culpa...
A veľké CMUK!
0 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

Mam otazku. Firma kupila notebook a pociatac v roku 2005 . Notebook zaradila do DHM a odpisuje. Pocitac bol do 30 tis., tak bol iba v nakladoch na ucte 501. V roku 2006 kupila dalsi monitor k notebooku za 13 tis. O mesiac kupila nejaky HW /HDD, CPU, MB, DDRAM,...vsetko mozne, ale kompletny pociatac to nie je/ za 20 tis. ako technicke zhodnotenie pocitaca, ktory v majetku vlastne neeviduje. Mozem dat uvedene dve rozne technicke zhodnotenia do nakladov, kedze jednotlivo su do 30 tis? Mozem davat do nakladov technicke zhodnotenie niecoho, co v majetku vlastne neevidujem? Alebo mam radsej zaradit monitor a TZ spolu ako samostatny majetok a odpisovat? Za odpoved vopred dakujem.
0 0
ancula ancula

ancula je offline (nepripojený) ancula

ancula Pozri príspevok
Mam otazku. Firma kupila notebook a pociatac v roku 2005 . Notebook zaradila do DHM a odpisuje. Pocitac bol do 30 tis., tak bol iba v nakladoch na ucte 501. V roku 2006 kupila dalsi monitor k notebooku za 13 tis. O mesiac kupila nejaky HW /HDD, CPU, MB, DDRAM,...vsetko mozne, ale kompletny pociatac to nie je/ za 20 tis. ako technicke zhodnotenie pocitaca, ktory v majetku vlastne neeviduje. Mozem dat uvedene dve rozne technicke zhodnotenia do nakladov, kedze jednotlivo su do 30 tis? Mozem davat do nakladov technicke zhodnotenie niecoho, co v majetku vlastne neevidujem? Alebo mam radsej zaradit monitor a TZ spolu ako samostatny majetok a odpisovat? Za odpoved vopred dakujem.
Prosim, ake mate skusenosti? Mozem dat do nakladov TZ niecoho, co nemam v majetku?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
ahojte kamaráti neviete kam zaradiť priemyselný vysávač?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dobrý deň,

veľmi pekne by som poprosila o radu. Kúpili sme kopírku, vlastne asi také multifunkčné zariadenie, lebo funguje aj ako tlačiareň a scaner- Canon v hodnote 1480 €+ k tomu na jednej fa mám kazetovú jednotku 242 €, cassete Spacer 30€, toner 36€ a inštaláciu. Keďže kopírka je funkčná aj bez kazetovej jednotky, ktorá je ako doplnok môžem všetko účtovať rovno do nákladov a netreba navýšiť cenu kopírky o kazetovú jednotku a ostatné príslušenstvo a odpisovať?
Vopred ďakujem za každú radu
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
neviem načo slúži kazetová jednotka, ale ak je to príslušenstvo a ešte na jednej faktúre, tak by som to zaradila ako multifunkčné zariadenie s príslušenstvom a odpisom na 4 roky.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať