Zavrieť

Porady

ľanový olej

Chcem sa spýtať nemá niekto skúsenosti s ľanovým olejom? Ako sa používa ?
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

kvalita ma svoju cenu a neverim ze za tu cenu ide o ozaj nieco unikatne-lanovy olej musi byt v chlade,takze posta neprichadza do uvahy.
treba ho zuzitkovat rychlo.mala som ho cca 2 mesiace v chladnicke a bol dobry.az jedneho dna bol uz horky a musela som zbytok vyhodit.takze ak ho nejete casto,odporucam mensie balenie i ked vyjde drahsie.
mrazit olej si neviem predstavit,ale ked myslis.nie na vsetkom sa da usetrit.
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

Olej od českej firmy Agro el čo spomína lofr je výborný. Lisujú keď sa im nazbierajú objednávky a potom posielajú. Na českých fórach ľudia čo užívajú ľanový olej spomínajú tento ako najlepší, a zrejme jediný v Čechách. Objednávam od Subotiča a pred zimou som si objednala aj z Čiech a zamrazila, lebo sa fakt cenovo vyplatí. Subotič má všetko drahé, aj MMS má najdrahšie na Slovensku.
2 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

osky Pozri príspevok
kvalita ma svoju cenu a neverim ze za tu cenu ide o ozaj nieco unikatne-lanovy olej musi byt v chlade,takze posta neprichadza do uvahy.
treba ho zuzitkovat rychlo.mala som ho cca 2 mesiace v chladnicke a bol dobry.az jedneho dna bol uz horky a musela som zbytok vyhodit.takze ak ho nejete casto,odporucam mensie balenie i ked vyjde drahsie.
mrazit olej si neviem predstavit,ale ked myslis.nie na vsetkom sa da usetrit.
Pozerala som si aj ostatné oleje na ich stránke, sú o polovicu lacnejšie ako v obchodoch, nie sú bio však, možno preto. Uvádzajú, že ich robia na rakúskych strojoch, čo mne ako tak źaručuje kvalitu.
Na fórach som už čítala, že sa dá zmraziť, hoci zmrazená potravina=mŕtva potravina.
Ja som si zbytok z jednej fľaše zmrazila, odliala som do plastovej, komicky zmenil olej farbu, úplne nezmrzol.
Práve ho chcem v týchto dňoch otvoriť.
Zmrazenie je dobré napr. pre tých ľudí, kde dobrý čerstvý u seba v mieste bydliska nedostanú a v lete počas horúčav je s ním lepší transport. A zvládnu väčšie množstvo do zásoby. Napr. Praha - Bratislava, keď nependlujú každú chvíľu tam i späť.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

travina Pozri príspevok
Olej od českej firmy Agro el čo spomína lofr je výborný. Lisujú keď sa im nazbierajú objednávky a potom posielajú. Na českých fórach ľudia čo užívajú ľanový olej spomínajú tento ako najlepší, a zrejme jediný v Čechách. Objednávam od Subotiča a pred zimou som si objednala aj z Čiech a zamrazila, lebo sa fakt cenovo vyplatí. Subotič má všetko drahé, aj MMS má najdrahšie na Slovensku.
Odkedy robí MMS?
A ako zasiela na dobierku ľan. olej, to ma vždy zaujímalo? Obyčajne, ako rieši chladenie?
0 0
travina travina

travina je offline (nepripojený) travina

MMS u Subotiča som objavila náhodou medzi "Prírodnou kozmetikou". Má to názov JANIN a uvádza to ako dezinfekčný prostriedok na pokožku.
Olej zasiela v krabičke, pekne každú flašu zabalenú do bublinkatej fólie a dôjde to hneď na druhý deň. Zatiaľ som bola spokojná.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

travina Pozri príspevok
MMS u Subotiča som objavila náhodou medzi "Prírodnou kozmetikou". Má to názov JANIN a uvádza to ako dezinfekčný prostriedok na pokožku.
Olej zasiela v krabičke, pekne každú flašu zabalenú do bublinkatej fólie a dôjde to hneď na druhý deň. Zatiaľ som bola spokojná.
To sa mi podarilo, ide o to, že o MMS viem iba krátko.
Ďakujem za info o zasielaní oleja.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

osky Pozri príspevok
kvalita ma svoju cenu a neverim ze za tu cenu ide o ozaj nieco unikatne-lanovy olej musi byt v chlade,takze posta neprichadza do uvahy.
treba ho zuzitkovat rychlo.mala som ho cca 2 mesiace v chladnicke a bol dobry.az jedneho dna bol uz horky a musela som zbytok vyhodit.takze ak ho nejete casto,odporucam mensie balenie i ked vyjde drahsie.
mrazit olej si neviem predstavit,ale ked myslis.nie na vsetkom sa da usetrit.
Este raz pisem, ze boli prevedene 2 analyzy, obidve potvrdili kvalitu oleja. Plus, dost vela uzivatelov ho pouziva a boli spokojni, vratane mna.

K mrazeniu oleja sa vyjadrim. Olej je uz samo o sebe neprirodzena potravina, v prirode sa nevyskytuje. Olej neprechadza tak ako voda, bodom mrazu, a tak mu je zbrusu fuk, ci ma teplotu +10 alebo -10. Tym, ze stuhne, sa nezmeni jeho skupenstvo, a tak ani nemoze prijst o kvalitu. Vzdy treba poucky brat s pouzitim rozumu... mrazena potravina = mrtva potravina - ano... pre potraviny, ktore obsahuju vodu.

Mrazenie oleja je velmi dobry tah, kedy sa markantne zvysi jeho trvanlivost, co je hlavne u lanoveho oleja velmi prospesne.
2 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ja som mal z agro-el 5 litrovú bandasku, poštou mi došiel super na druhý deň po odoslaní (ale som si ho objednal poste restante na poštu toť za rohom na Morave, nie každý má tú možnnosť) rozlial som si ho do malých pohárov od horčice a šup do mrazničky. Už budem objednávať ďaľší, zásoba sa míňa.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
deane7 Pozri príspevok
Ja som mal z agro-el 5 litrovú bandasku, poštou mi došiel super na druhý deň po odoslaní (ale som si ho objednal poste restante na poštu toť za rohom na Morave, nie každý má tú možnnosť) rozlial som si ho do malých pohárov od horčice a šup do mrazničky. Už budem objednávať ďaľší, zásoba sa míňa.
ppochybujem o klvalite toho lanoveho oleja. čerstvy olej ma mať orieškovu vonu a chut ak ju nema nie je to pravý olej.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

prečo pochybuješ? Si ho mal? Ak nie je pravý tak je ľavý?
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
POZOR !!!


Nežiadúce účinky:

Vzhľadom na široký potenciál použitia oleja, a vedľajších účinkov a interakcií s liekmi, mali by ste konzumovať potravinové doplnky len pod dohľadom skúseného lekára. Ľanové semienko môže spomaliť vstrebávanie niektorých liekov alebo živín, ak ich užívate v rovnakom čase. Snažte sa vyhnúť užívaniu ľanového oleja v rovnakej dobe ak užívate súčasne lieky a iné potravinové doplnky.

Ak trpíte týmito chorobami poradte sa o užívaní so svojim lekárom:

- ľudia s diabetom alebo schizofrémiou, lebo ich organizmus nemusí byť schopný previesť v tele (ALA) kyseliny alfa-linolénovú na (EPA) eikosapentaenová kyselinu a (DHA) dokosahexaenovú kyselinu, ktorá je viac pripravená na okamžité vstrebanie do tela. Ľudia s toutou diagnózou by mali dostať omega-3 mastné kyseliny z potravy bohatej na (EPA) a (DHA), ako sú ryby.
- hoci štúdia zistili, že pravidelná konzumácia rýb ktoré obsahujúcich omega-3 mastné kyseliny (EPA) eikosapentaenová kyselinu a (DHA) dokosahexaenovú kyselinu, môžu znížiť riziko makulárnej degenerácie, nedávna štúdia, vrátane dvoch veľkých skupín mužov a žien, zistili, že strava bohatá na (ALA) kyseliny alfa-linolénovej môžu podstatne zvýšiť riziko ochorenia oka. Ďalší výskum je potrebný. Do tej doby by ľudia s degeneráciou makuly dostať omega-3 mastné kyseliny zo zdrojov (EPA) a (DHA) ako sú ryby alebo rybí tuk, skôr než (ALA).
- Ryby a rybí olej môže ochrániť pred rakovinou prostaty, ale (ALA) kyselina alfa-linolénová môže byť spojená so zvýšeným rizikom rakoviny prostaty u mužov. Ďalší výskum je potrebný, ale muži s rakovinou prostaty by mali dostať omega-3 mastné kyseliny zo zdrojov EPA a DHA (dokosahexaenová kyselina) (ako sú ryby alebo rybí tuk), skôr než (ALA).

Možné interakcie:

Ak ste v súčasnosti liečení niektorých nasledujúcych liekov, mali by ste sa pred použiťim ľanového oleja kyseliny alfa-linolenovej (ALA), alebo iných omega-3 mastných kyselín, mali by ste konzultovať ich použitie s lekárom.

Lieky na riedenie krvy (antikoagulanciá) - Omega-3 mastné kyselíny môžu zosilniť účinky liekov na riedenie krvi, vrátane kyseliny acetylsalicylovej, warfarínu (Coumadin), a clopedigrel (Plavix). Zatiaľ čo kombinácia aspirínu a omega-3 mastných kyseliny môžu pomôcť liečiť ochorenia srdca, oni by nemali byť použité v rovnaký čas bez dohľadu lekára.

Lieky znižujúce hladinu cukru v krvi - tieto liekmi spolu s omega-3 mastnými kyselinami môžu zvýšiť hladinu krvného cukru nalačno, čo môže zvýšiť potrebu užitia množstva liekov. Použitie omega-3 mastných kyselín ako doplnkov používajte so zvýšenou opatrnosťou, pokiaľ užívate lieky znižujúce hladinu cukru v krvi, ako sú:

* Glipizide (Glucotrol and Glucotrol XL) Glipizidu (Glucotrol a Glucotrol XL)
* Glyburide (Micronase or Diabeta) Glyburid (Micronase alebo diabetu)
* Glucophage (Metformin) Glucophage (Metformín)
* Inzulín

Cyklosporín - Užitie omega-3 mastných kyselín v priebehu liečby cyklosporínu (Sandimmune) môže znížiť toxické vedľajšie účinky, ako je vysoký krvný tlak a poškodenie obličiek, spojené s týmto liekom u pacientov po transplantácii.

Etretinátu a lokálnymi steroidmi - Pridanie omega-3 mastných kyselín (najmä EPA) na liečbu etretinátu drog (Tegison) a lokálnymi kortikosteroidmi môže zvýšiť príznaky psoriázy.

Lieky na zníženie cholesterolu - Zvýšenie množstva-3 mastných kyselín omega vo vašej strave môže pomôcť skupine cholesterolu znižuje liekov známych ako statíny, aby pracovali efektívnejšie. Patria medzi ne tieto lieky:

* Atorvastatin (Liptor) Atorvastatín (Liptor)
* Lovastatin (Mevacor) Lovastatín (Mevacor)
* Simvastatin (Zocor) Simvastatín (Zocor)

Nesteroidové anti-poburujúce drogy (NSA) - V štúdii so zvieratami, liečba pomocou omega-3 mastných kyselín znižuje riziko vzniku vredov z nesteroidných anti-poburujúcich drog (NSA), vrátane ibuprofenu (Motrin alebo ADVIL) a naproxenu (Alleve alebo Naprosyn ). Je potrebný ešte výskum zistiť, či omega-3 mastných kyselín majú rovnaké účinky u všetkých ľudí.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
ja si vyrabam sám tak asi viem ako vyzera hned po vylisovaní.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ja olej nepijem čistý, robím si podľa Budwigovej receptu.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
čisty olej pit ? to tak maximalne ti prejde olej črevom a stolicou von, olej sa musi vyazať na sirne zlučeniny a tak je schopne telo ho vstrebat ako viete vsterbavanie prechadza v hrubom čreve. napr. tvaroch ale nie ten šmejd z obchodu, najlepšie vyrobeny doma so suroveho mlieka priamo z kravína.
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Z akého kravína? iba ak by si doma kravu choval. Z mlieka z družstevného kravína je aj tvaroh z obchodu. či? ten robia z ruskej ropy?
na fórach píšu niektorí že pijú lyžicu oleja.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
deane7 Pozri príspevok
Z akého kravína? iba ak by si doma kravu choval. Z mlieka z družstevného kravína je aj tvaroh z obchodu. či? ten robia z ruskej ropy?
na fórach píšu niektorí že pijú lyžicu oleja.
takto aby sme sa rozumeli, z kravina sa predava mlieko aj z automatu a adresy najdes na: mliecnyexpres.sk
Z obchodu vyrabaju tvaroch s pasterizovaneho mlieka, ako iste viete pasterizaciou sa zabiju všetky dobre mikroorganizmi v mlieku, teda pijete len tkz. mrtve mlieko a tvaroch je tiež k ničomu.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
A ešte jedna doležita info: Olej ktorí predáva firma AGRO-EL sa lisuje v zahraničí !
ono ho len balia a expeduju. Takisto je o tom zmienka na tejto strane: http://bit.ly/Q86THj
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

http://www.agro-el.cz/aktuality/lnen...vek-21-brezna/
Trepeš sprostosti, keď nevieš tak nepíš.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
deane7 Pozri príspevok
http://www.agro-el.cz/aktuality/lnen...vek-21-brezna/
Trepeš sprostosti, keď nevieš tak nepíš.
Tak si ho kupuite, ja tvrdim ze sa chod tam pozriet ci naozaj maju lis a garantujem ti ze ta do zavodu ani nevpustia, lebo lis nemaju oej objadnavaju zo zahranicia.
Ten link co ste tu dali nic nedokazuje tak asi vas to štve lebo ste si od nich objednali opej.
Naposledy upravil milo2 : 06.09.12 at 05:56
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Su takisto pochybnosti o tom, že či omega kyseliny vie nas organizmus spracovat do krvi. Podla poslednych vyskumov nie kazdy ho vie spracovat. Je potrebny este dalsi vyskum. Dalej pri vyssich davach sposobuie oslepnutie, tieto vyskumi sa prevadzaju na myšiach.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať