Zavrieť

Porady

ľanový olej

Chcem sa spýtať nemá niekto skúsenosti s ľanovým olejom? Ako sa používa ?
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Mlete lanove semena su naramne syte. Dve lyzice rano v jogurte zasytia pomaly na cely den, je ich problem zjest. Cize na chudnutie by mali byt idealne. Co sa tyka pleti, verim ti, pretoze lipidove steny buniek su vraj z tych omega 3 najlepsie, pretoze v nich lepsie sedia kadejake receptory ci co, prehanaju sa krizom kadejake ziviny a elektrolyty, hlavne, ze su dobre rozpustne pri odstranovani starych buniek pri telesnej teplote. Olej nepouzivam, radsej ryby, ale ... co ak tvoj lekar prave vtedy nebol v skole? Aj murar je dobry a zly. Tiez som chybal v skole pri lanovom oleji, preto nejdem lietat vysoko, radsej sa budem drzat pekne pri zemi s dvoma lyzicami. Tiez si chcem vylepsit ksicht, az tak velmi nie, pretoze so mnou strasia male deti. Aj chlapom sa pacis, ci len sestrickam? :-)
0 0
deane7 deane7

deane7 je offline (nepripojený) deane7

Ak to nejdeš jesť rozmixované s tvarohom alebo aspoň kyslým mliekom či kefírom tak opravdu dve lyžice stačia. Ak si dáš do kyslého mlieka, bieleho jogurtu alebo kefíru tak nemusíš ani mlieť, stačí tyčkovým mixérom mixovať 1 minútu a máš ich pekne na cimpr-campr. A ak si ich namočíš trochu skôr tak nabobtnajú a ešte ľahšie sa rozmixujú. Vôbec nemusíš špiniť mlynček. Skús a uvidíš. Je to rýchle a jednoduché, ja to robím každé ráno. A tyčkový mixér som si vzal aj na dovolenku a robil som aj tam.
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Nasiel som obsah omega 3 mastnych kyselin v roznych olejoch v knihe "Chyby v systeme Malachova". Zaujimave je davkovanie - 1 cajova lyzicka rano. Toto je doporucovane pre nas - severanov. Z hladiska evolucie, vyvoja klimatickych zmien sa doporucuje narodna kuchyna, ktora najlepsie koresponduje so zdedenou a vyvijajucou sa DNA a podnebim, kde stravnik konzumuje dary kucharov. Kuwa, ti stari ludia neboli hlupi a stacila im jedna tanecna alebo pastierska skola. :-)

Содержание омега-6 и омега-3 в различных маслах следующее (таблица составлена канд.хим.наук Владиславом Игоревичем Самборским):

Арахисное: омега-6 – 17%, омега-3 – 0%. Грецкого ореха: омега-6 – 53%, омега-3 – 10,5%. Кедровое: омега-6 – 37%, омега-3 – 23%. Конопляное: омега-6 – 54%, омега-3 – до 26%. Кукурузное: омега-6 – 44%, омега-3 – 0%. Кунжутное: омега-6 – 60%, омега-3 – 0%. Льняное: омега-6 – до 30%, омега-3 – до 44%. Оливковое: омега-6 – 12%, омега-3 – 0%. Ореховое: омега-6 – 68%, омега-3 – 9%. Подсолнечное: омега-6 – 60%, омега-3 – 1%. Рапсовое: омега-6 – 15%, омега-3 – до 8%. Соевое: омега-6 – 51%, омега-3 – 10,3%. Хлопковое: омега-6 – 51%, омега-3 – 0%.
Если мы хотим увеличить поступление омега-3-ПНЖК, то достаточно включать в рацион побольше морепродуктов, 1-3 раза в неделю устраивать рыбные дни или каждый день пить утром 1 ч.л. льняного или кедрового масла.
0 0
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

som teraz vo výskume - jem ľanový olej a berú mi krv, merajú telesné proporcie a ešte niečo navyše, sledujú môj jedálniček veľmi podrobne, choroby, ...
5ml každý deň, v druhej etape 3x5ml každý deň
ešte nie je výskum ukončený, potom sa rada pochválim.....s výsledkami.....
ale určite neodporúčam jesť nalačno, môže byť z toho poriadne zle....
niektoré probantky museli odstúpiť, lebo im nerobil dobre.... každý sme iní...
1 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
Jeden poznatok. Lisujem si doma olej sám. Druhý rok po zbere som z neho lisoval olej a bol horký. To znamená že skladovaním aj celých semien sa ničí. Horký je vlastne už len jed na našu pečeň, ale aj tak použitelný napr. na drevený nábytok, ktorí si natieram olejom a dýcham to celu noc.
0 0
milo2 milo2

milo2 je offline (nepripojený) milo2

Man
kačkapoliačka
garantujem vám, že budete mať dobré výsledky krvi. Mám to overené.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

alabut Pozri príspevok
Mlete lanove semena su naramne syte. Dve lyzice rano v jogurte zasytia pomaly na cely den, je ich problem zjest. Cize na chudnutie by mali byt idealne. Co sa tyka pleti, verim ti, pretoze lipidove steny buniek su vraj z tych omega 3 najlepsie, pretoze v nich lepsie sedia kadejake receptory ci co, prehanaju sa krizom kadejake ziviny a elektrolyty, hlavne, ze su dobre rozpustne pri odstranovani starych buniek pri telesnej teplote. Olej nepouzivam, radsej ryby, ale ... co ak tvoj lekar prave vtedy nebol v skole? Aj murar je dobry a zly. Tiez som chybal v skole pri lanovom oleji, preto nejdem lietat vysoko, radsej sa budem drzat pekne pri zemi s dvoma lyzicami. Tiez si chcem vylepsit ksicht, az tak velmi nie, pretoze so mnou strasia male deti. Aj chlapom sa pacis, ci len sestrickam? :-)
ja si teda rano robim acidko, pomlete lanove a sezamove semena, mak, kokos, ovsene vlockey, lanovy, orechovy, mandlovy, hroznovy,bodliakovy, makovy - z kazdeho za lyzicky, skoricu, melasu a niekedy pridamuvarenu raz, znie to sialene ale je to super, no ale som hladna do hodiny a pol, takze umna take nieco ako, ze ma lanove semena zasytia na pol dna nehrozi, jem minimalne kazdee dve hodiny, stravujem sa velmi striktne a aj ked ta ranna gebuzina znie velmi olejovo, mam super vysledky, no a naprikem znizenej cinnosti stitnej zlazy a braneniu sa medikamentoznej liecby mam okolo 52 kg. lanovy olej ale pouzivam aj z vonku, na zapastie, kedze mam problem od prace s pc, niekedy az tak, ze mi trpne ruka a prsty, ale kedze to nieje karpalny tunel a nevedia co to je, jedna indka na kaskadach mi poradila lanovy olej, tak skusam
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kačkapoliačka Pozri príspevok
som teraz vo výskume - jem ľanový olej a berú mi krv, merajú telesné proporcie a ešte niečo navyše, sledujú môj jedálniček veľmi podrobne, choroby, ...
5ml každý deň, v druhej etape 3x5ml každý deň
ešte nie je výskum ukončený, potom sa rada pochválim.....s výsledkami.....
ale určite neodporúčam jesť nalačno, môže byť z toho poriadne zle....
niektoré probantky museli odstúpiť, lebo im nerobil dobre.... každý sme iní...
Nuž tento príspevok je veľmi zaujímavý.
Jedálniček máš daný, alebo sa môžeš stravovať podľa svojej vôle? Ten ľanový olej berieš v akej forme, iba na lyžičke pred jedlom, počas, po jedle?
Rozhodne sa ešte ozvi.
Inak, to sú stále malé dávky, ktovie pri akých skončíte. Nerobili vám predtým sono žlčníka, pečene? To sa pýtam iba tak.
0 0
kačkapoliačka kačkapoliačka

kačkapoliačka je offline (nepripojený) kačkapoliačka

pardon, až teraz som prišla sem kuknúť.
Jedálniček nemám daný, jem ako predtým rovnako.
Olej sme mohli jesť ako nám vyhovoval. ja som ho jedla zásadne s jedlom, poliala som si zeleninu, naliala do už zohriatej polievky, do jogurtu...
kolegyne povedali, že sa mi zlepšila pleť, no ja neviem (možno chceli len 0,5 centov)
výsledky ešte nevieme, potom sa ozvem
pekný deň kp
0 0
kozlíček kozlíček

kozlíček je offline (nepripojený) kozlíček

lusielaL
katarina.j Pozri príspevok
inak zadávatelka témy vôbec neudala, k čomu chce použiť ten ľanový olej-má mnoho podôb a mnoho využití. tak ako písali všetci predomnou, používa sa v potravinárstve, ale aj v maliarstve-reštaurátorstve. tak kam spela jej otázka???
Myslim že ak si tu nevyberie,vytvori mozno inu temu.Vsetky odpovede tu,su z konkretnych skusenosti a zhodli sme sa prave na zdravotnom vyuziti.
Len jedno tu chýba a to,že užívanie starého oleja keď má výrazne horkú chuť a je štiplavý a semiačka sú dlhšiu dobu rozdrvené a zoxidované,tak majú úplne inakšie účinky, teda škodlivé!!!
0 0
záhoráčka záhoráčka

záhoráčka je offline (nepripojený) záhoráčka

Prosím, máte niekto skúsenosť s liečbou Sjogrenovho syndrómu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať