Zavrieť

Porady

DP FO pri prechode na pausalne vydavky a RZZP

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Chcela by som poprosit o radu, ci spravne uvazujem.

SZCO prechadza na pausalne vydavky, za rok 2009 upravuje v DP z. d. o pohladavky, zavazky a zasoby podla § 17. Otazka je, ako do toho zakomponovat vysledok (pravdepodobne nedoplatok) RZZP za rok 2009. Som toho nazoru, ze RZZP je zavazkom roku 2009 a o vysledok by sa mal upravit zaklad dane podla § 17 v DP za rok 2009.

Postupujem nasledovne:
Vypocitam zaklad dane z § 6 ods. 2, upravim o pohladavky, zavazky, zasoby podla § 17 a dostanem zaklad dane, ktory povazujem za zaklad dane na ucely RZZP.
Tuto sumu zapisem (priklad tlaciva z r. 2008) do r. B07 tlaciva XB. Vyplnim dalsie udaje v RZZP a vypocitam vysledok. Vysledkom je povedzme nedoplatok.
Nasledne o tento nedoplatok upravim zaklad dane v DP podla § 17.
V r. 42 a 43 (uprava podla § 17) DP FO B bude mat teda: pohladavky, zavazky (vratane RZZP 2009), zasoby.

Uvazujem spravne?
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lianka Pozri príspevok
Myslim, ze mam v tom uz jasno. S tymi upravami - kde ich urobit (v DP, alebo v uctovnictve) - si mi tiez velmi pomohla.
Lianka,
Ak v nasledujúcom roku /2010/ prechádzaš z účta na paušál, upravuješ daný rok /2009/ priamo v účtovníctve podľa § 17 s rozčlenením podľa § 8 odst. 4 Postupov JU

Ak v nasledujúcom roku /2010/ prechádzaš z paušálu na účto, upravuješ daný rok /2009/ priamo v DP v r. 40 /prípadne r.41/ podľa § 17
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Muska, neviem, ako ti podakovat . Preco to tak skomplikovali? Velmi velmi dakujem.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lianka Pozri príspevok
Muska, neviem, ako ti podakovat . Preco to tak skomplikovali? Velmi velmi dakujem.
Lianka,
ani nehovor.
Ak si trochu čítala tú tému z minulého roku, keď sme vlastne na to prišli, tak sme to tiež nedokázali predýchať , ale čo už keď zákony nám robia tí, čo účtovníctvo asi ani nevideli
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Lianka Pozri príspevok
V roku 2009 skutocne a v roku 2010 pausalne, takze teraz musim upravit zaklad dane priamo v peňažom denník r. 2009 s rozčlenením podľa § 8 odst. 4 .
...Lianka doplnila som Ti to....., aby to bolo jasné, kde ten ZD "upravuješ"
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Prečítala som všetky príspevky v tejto téme a vyšlo mi toto:
Daňovník, ktorý ukončil činnosť szčo k 30.6.2009 si chce ešte za rok 2009 uplatniť záväzok z titulu RZZP za rok 2009, keďže bude asi nedoplatok.
To znamená, že pre výpočet RZZP bude iný základ dane, ako bude potom v daňovom priznaní /po uplatnení si nedoplatku z RZZP v záväzkoch a zaúčtovaním do PD sa mi ZD zníži.
Uvažujem správne? Však sa mi to zdá na hlavu postavené a nezrozumiteľné.
0 0
Prima73 Prima73

Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

Nedoplatok RZZP za rok 2009 je teda zaväzkom roku 2009? Treba ho zahrnut do uctovnictva roku 2009 cez ID? Co ak ma zivnostnik preplatok?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Preplatok ZP vráti a strhne mu zrážkovú daň.
Takže preplatok nezahŕňa do DP v roku ukončenia.
Príjem bude až rok nasledujúci.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 26.02.10 at 05:01
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať