Zavrieť

Porady

elektronicky podpis ako na to?

po novele zakona je mozne ziadat o vratenie dane elektronicky ale so zarucenym el. podpisom.....kde a ako sa vybavuje? ma s tym skusenost? velmi by mi to pomohlo

dakujem
Naposledy upravil Dav : 21.07.11 at 17:41
Usporiadat
an-ps an-ps

an-ps je offline (nepripojený) an-ps

Registračný list už mám vytlačený, ako som písala v predchádzajúcich príspevkoch, šéfa som poslala na Du - vrátil sa odtial s prihláškou k registrácii Po, takže nič nevybavil. A tá super "milá" pani ani mne ani jemu nevysvetlila postup, strčila do ruky len papier, čo som si vytlačila aj na internete!
Tak sa teraz idem poobrezať po tej registračnej autorite.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
To ktorý DÚ nevie, čo má urobiť?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Prosím Vás, nezahlcujme poradu, ak má byť téma na správnom mieste, príspevok č. 37.

Na banality slúžia SS.
0 0
martaneveri martaneveri

martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

Mám otázku. Elektronické podávanie štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia sa týka iba fyzických osôb a živnostníkov, alebo aj organizácií? Ten formulár na registráciu je určený jednotlivcovi, tak neviem.

Ďakujem za radu

Marta
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
martaneveri Pozri príspevok
Mám otázku. Elektronické podávanie štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia sa týka iba fyzických osôb a živnostníkov, alebo aj organizácií? Ten formulár na registráciu je určený jednotlivcovi, tak neviem.

Ďakujem za radu

Marta
Nielen živnostníkov, ale aj právnické osoby = organizácie Všetky zdaniteľné osoby, ktorých sa to týka.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
martaneveri Pozri príspevok
Mám otázku. Elektronické podávanie štvrťročných prehľadov a ročného hlásenia sa týka iba fyzických osôb a živnostníkov, alebo aj organizácií? Ten formulár na registráciu je určený jednotlivcovi, tak neviem.

Ďakujem za radu

Marta
Ten formulár je samozrejme pre fyzickú osobu, ktorá podáva vo svojom mene podania v prospech Daňovej správy. Ak sa jedná o štatutára spoločnosti, je oprávnený konať menom spoločnosti, ak sa jedná o zamestnanca, externého pracovníka, koná a podáva daňové podania v mene spoločnosti na základe plnej moci udelenej štatutárom. Ostatnú časť otázky ti zodpovedala Economic.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

andreaS Pozri príspevok
mne s disig-u odpisali ze prvotny poplatok je vo vyske cca 75 eur bez dph... rada by som usetrila tak co je za tych 26 resp. ako dosiahnut tuto sumu za ZEP?
my sme minulý týždeň vybavovali v disigu a stálo do cez 20 euro s usb a čítačkou.
čím viac čítam, tak sa dočítam niečo a zľaknem, ten ZEP je potrebný len pre povinnosť podať súhrnný výkaz alebo je povinný aj pre iných? zatiaľ som sa dočítala, že povinnosť len elektronicky sa má podávať len súhrnný výkaz?????ďakujem
Naposledy upravil sybila3 : 20.03.10 at 21:12
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
sybila3 Pozri príspevok
my sme minulý týždeň vybavovali v disigu a stálo do cez 20 euro s usb a čítačkou.
čím viac čítam, tak sa dočítam niečo a zľaknem, ten ZEP je potrebný len pre povinnosť podať súhrnný výkaz alebo je povinný aj pre iných? zatiaľ som sa dočítala, že povinnosť len elektronicky sa má podávať len súhrnný výkaz?????ďakujem
V príspevku 56 som písal o tomto: ...V tej téme sa bavilo, o tom, koľko stojí certifikát a ten je naozaj v tej výške. Nebavilo sa tam o tom, že certifikát sa ukladá na bezpečné zariadenie, ktoré si musíš dokúpiť. Momentálna cena sa pohybuje na úrovni 75 € bez DPH.... Nechápem, ako Vás to mohlo stáť citujem: ...stálo do cez 20 euro s usb a čítačkou..... V priloženom cenníku priamo z Disigu je uvedená cena, koľko stojí Kvalifikovaný certifikát s USB zariadením, ktoré je nutné, naň sa ukladá Kvalifikovaný certifikát. Na základe Zákona o elektronickom podpise sa Kvalifikovaný certifikát ukladá len na certifikované zariadenia a nikde inde.
K druhej časti tvojej otázky: Nechápem, čoho sa ľakáš, na svete je zákon a z neho vyplýva, že súhrnné výkazy sa podávajú jedine elektronicky. Zákon dal na výber, ako toto uskutočniť: bez Zaručeného elektronického podpisu, alebo so Zaručeným elektronickým podpisom. Ak si ho niekto nevybaví, podá ho elektronicky, prostredníctvom webovej aplikácie a do piatich dní doručí na DÚ krycí list a prvú stranu podania v tlačenej forme. Kto má ZEP, podá takéto podanie elektronicky a nič nemusí dokladovať. Od septembra v našej spoločnosti podávame elektronické podania a nie len SV, komfort, akým sa to deje sa nedá sa porovnať, keď sa podania tlačili, odnášali (posielali) na DÚ. Mám za sebou stovku spokojných klientov, ktorý majú ZEP a podávajú podania elektronicky, s akýmkoľvek problémom sa môžu obrátiť na mňa.
Len tak na okraj: Možno sa ani nenazdáme a v zákone pribudne povinnosť podávať aj iné dokumenty elektronicky....
cennik_disig.jpg  
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

no neviem, boli sme tam a vystavili faktúru, na nej bola suma 25,89, povedali, že v cene je čítačka a usb. a môžeme hneď podpisovať dokumenty, boli sme s tým na DU aby to sprístupnili. dostali sme papier, ako máme postupovať a čo všetko stiahnuť aké certifikáty z ich stránky, tak teraz neviem. Len sa nás pani opýtala, či chceme zaručený el. podpis na komunikáciu s DU a ostatnými.
a pomýlil ma príspevok 65, lebo ja som čítala, že zatiaľ povinné je len podávanie súhrnný výkazov elektronicky.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Dobre si čítala, zatiaľ je povinnosť podávať elektronicky len SV a v príspevku 65 sa píše niečo iné. Ale to neva. Hlavne, aby si mala v tom jasno. Možno ti disig dal USB čítačku a čípovú kartu zadara. Ktovie?
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

asi, proste na faktúre je taká cena akú som uviedla. možno tá cena za servis pak je ak sa kupuje bez certifikátu na zaručený el. podpis, ak sa vybavuje ten tak je asi v cene, ja si to tak vysvetľujem.
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Ak by ti nevadilo, prilep sem tú faktúru.... to by ma naozajky zaujímalo.
0 0
martaneveri martaneveri

martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

Ďakujem ra radu, dievčatá. Teda ak som to správne pochopila, ten zamestnanec, ktorý je poverený vybavovaním tejto agendy musí mať plnú moc štatutára. Potom je aký postup? Ide s tou plnou mocou na DÚ, kde ho zaevidujú a potom požiada o vydanie certifikátu v niektorej z firiem, ktoré to zabezpečujú? Koľko to asi trvá?

Diky

Marta
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
Potom sa ide na DÚ a spíše sa Zápisnica o ústnom pojednávaní, ktorej obsahom je autorizácia daňového subjektu ku komunikácii prostredníctvom ZEP-u. Kvalifikovaný certfikát sa môže vybaviť predtým, alebo aj potom, je to úplne jedno. Chcel by som dodať, ak je KC vystavený na konateľa, registráciu na portáli Daňovej správy treba urobiť na konateľa a v tom prípade netreba plnú moc. Ak je KC vystavený na pracovníka, či už zamestnanca, externého účtovníka, registráciu treba urobiť na neho a v tom prípade treba plnú moc od štatutára.
Vystavenie KC je približne 20 min, záleží, ako spracuje DÚ zápisnicu a pridá daňovníka do konta osoby, ktorá bude podávať ( s ktorou bola spísaná zápisnica).
0 0
martaneveri martaneveri

martaneveri je offline (nepripojený) martaneveri

Ďakujem za radu, konecne mám v tom jasno.

Pekný deň

Marta
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Prosim poradte, sme vo vybavovani na zaciatku. Mame vybaveny ZEP na konatela spolocnosti- PO. Teraz sa zaregistruje na drsr priamo konatel? Ak ano, moze ist na DU vybavit autorizaciu aj zamestnanec na zaklade nejakeho splnomocnenia? Pochopila som spravne, ze on - konatel potom moze vytvorit pristup pre autorizovane sluzby aj pre ine osoby (zamestnancov), ktore sa predtym zaregistruju, ale uz nemusia autorizovat na DU? Ak ste uz tym presli prosim poradte. Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Iva1 Pozri príspevok
Prosim poradte, sme vo vybavovani na zaciatku. Mame vybaveny ZEP na konatela spolocnosti- PO. Teraz sa zaregistruje na drsr priamo konatel? Ak ano, moze ist na DU vybavit autorizaciu aj zamestnanec na zaklade nejakeho splnomocnenia? Pochopila som spravne, ze on - konatel potom moze vytvorit pristup pre autorizovane sluzby aj pre ine osoby (zamestnancov), ktore sa predtym zaregistruju, ale uz nemusia autorizovat na DU? Ak ste uz tym presli prosim poradte. Dakujem
Formulár registračný môže vyplniť ktorýkoľvek zamestnanec. Na DÚ môžu byť dokonca registrovaní aj viacerí. Každý takýto registrovaný zamestnanec potrebuje od konateľa plnú moc k prístupu. Každý bude mať prístup predpokladám zo svojho PC. Konateľ Vám dá všetkým k dispozícii bezpečné zariadenie, ktorým podpíšete ZEP.om potrebné ? Vo veľkých firmách, resp. pre viacerých pracovníkov to riešia tak, že na každého takéhoto zamestnanca vystavia ZEP. No je to vecou rozhodnutia konateľa v konečnom dôsledku.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ako sa zaúčtuje faktúra za ZEP ako služba? ď
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
sybila3 Pozri príspevok
ako sa zaúčtuje faktúra za ZEP ako služba? ď
Áno ako služba - vystavenie kvalifikovaného certifikátu
0 0
Iva1 Iva1

Iva1 je offline (nepripojený) Iva1

Prosim mate aj vzor poverenia pravnickej osoby na podavanie elektronickou postou. Som zamestnanec. Vopred dakujem
A este by som sa chcela k tomu spytat, potrebujem tiez svoj ZEP, ked ho ma konatel a on mi len priradi pristupove prava k autorizovanym elektronickym sluzbam.
Naposledy upravil Iva1 : 23.03.10 at 12:31
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať