Zavrieť

Porady

RZZP kto ma povinnost

Prosím o radu - viem, že sa tu toho už vela napísala o RZZP, ale ja som laik: takže mám z 57 zamestnancov vypísať ktorí si maju dať žiadosť o vykonanie RZZP, z mzd.listu som si pozerala hrubý príjem kto ma väčší hrubý príjem za mesiac ako suma 2006,-€ je to tak správne??
Naposledy upravil Babulica : 14.01.10 at 09:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aljok je offline (nepripojený) Aljok

    Aljok
    ivka70 Pozri príspevok
    Ano, aj ministerstvo sa spamata tak v marci, ze treba aj vydat novu vyhlasku
    Už sa spamätali : http://www.porada.sk/t128360-rocne-z...-r-2009-a.html

    cleonka je offline (nepripojený) cleonka

    cleonka
    Dobrý deň, aj mňa by zaujímalo, či suma 2006 € je tá, od ktorej sa počíta kolísavý príjem zamestnca a ak túto sumu v jednom mesiaci prekročí, musí robiť rzzp. ďakujem Cleonka

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    cleonka Pozri príspevok
    Dobrý deň, aj mňa by zaujímalo, či suma 2006 € je tá, od ktorej sa počíta kolísavý príjem zamestnca a ak túto sumu v jednom mesiaci prekročí, musí robiť rzzp. ďakujem Cleonka
    Zúčtovanie musí vykonať zamestnanec, ktorý mal čo len v jedinom mesiaci v roku 2009 započítateľný príjem podľa par. 13 ods.1až4 zákona vyšší ako 2006,17 €.

    cleonka je offline (nepripojený) cleonka

    cleonka
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, prešla som informácie zdr.poisťovní a všetky ešte žijú rzzp za rok 2008.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    drobeceva Pozri príspevok
    Zúčtovanie musí vykonať zamestnanec, ktorý mal čo len v jedinom mesiaci v roku 2009 započítateľný príjem podľa par. 13 ods.1až4 zákona vyšší ako 2006,17 €.
    Okrem tych, ktory mali prijem vyšší ako 2006,17 € kazdy mesiac v roku.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    cleonka Pozri príspevok
    prešla som informácie zdr.poisťovní a všetky ešte žijú rzzp za rok 2008.
    Ano, aj ministerstvo sa spamata tak v marci, ze treba aj vydat novu vyhlasku

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    cleonka Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, prešla som informácie zdr.poisťovní a všetky ešte žijú rzzp za rok 2008.
    Skúste túto stránku:

    http://www.porada.sk/t127066-rzzp-za-rok-2009-a.html

    Maťuša je offline (nepripojený) Maťuša

    Maťuša
    Jedna otázočka (len či som to správne pochopila) ak má zamestnanec za každý mesiac v roku 2009 vyšší príjem ako 2006,17€ tak on nemusí???

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Maťuša Pozri príspevok
    Jedna otázočka (len či som to správne pochopila) ak má zamestnanec za každý mesiac v roku 2009 vyšší príjem ako 2006,17€ tak on nemusí???
    Správne si pochopila

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    cleonka Pozri príspevok
    Ďakujem za rýchlu odpoveď, prešla som informácie zdr.poisťovní a všetky ešte žijú rzzp za rok 2008.
    dôvera už má zavesené info ohladne roku 2009

    Prima73 je offline (nepripojený) Prima73

    Prima73
    Zdravim, ktore tlacivo ma vyplnit momentalne SZCO, ktory v r.2009 bol aj zamestnany aj SZCO? Dakujem.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Prima73 Pozri príspevok
    Zdravim, ktore tlacivo ma vyplnit momentalne SZCO, ktory v r.2009 bol aj zamestnany aj SZCO? Dakujem.
    momentálne sa netreba zbytočne ponáhľať - termín je 31.3.2010

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Starobný dôchodca je predsedom dozornej rady. Za rok 2009 má odvod na zdravotné poistenie vo výške 63,72 €. Hrubú mzdu 1593,36 €. Oplatí sa mu podať RZZP dobrovoľne? Mesačne nemal príjem väčší ako 191,07 €.
    Naposledy upravil Dada : 16.01.10 at 10:26

    FugAn je offline (nepripojený) FugAn

    FugAn
    ivka70 Pozri príspevok
    Ano, aj ministerstvo sa spamata tak v marci, ze treba aj vydat novu vyhlasku
    V prvom rade si treba uvedomiť kto je samotný tvorca RZZP a potom nadávať na MZ SR a zdravotné poisťovne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.