Zavrieť

Porady

elektronická faktúra

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu:



dostali sme zahraničnú faktúru od spol. Google. Fakturačná adresa obsahuje názov spoločnosti, adresu . a číslo DPH . Nie je uvedené DIČ a ani IČ pre DPH . A naviac obsahuje i názov email. schránky.???



Adresa dodávateľa obsahuje : Názov , adresu a IČ pre DPH . Je to spol. sídliaca v EU/ Írsko.Ďalej obsahuje dátum fakturácie a dátum splatnosti, ale dátum zdaniteľného plnenia tu nie je uvedený. A ani DIČ.



Fakturujú nám za zverejnenie na vyhľadávači – GOOGLE/ aktivačný poplatok = za reklamné služby realizované od ....do..

Faktúra neobsahuje ani pečiatku ani podpis...je to elektronická faktúra.

Ďalej je uvedené že ....v súlade s articlom 21.1(b), 6. directíva ...klient je povinný priznať DPH.



Je táto fa vystavená korektne ??? Môžem ju dať do účtovníctva ?? Ako budem účtovať DPH??diki moc.
Usporiadat
monsol monsol

monsol je offline (nepripojený) monsol

Ja si myslim:

Datum fakturacie sa da povazovat za den dodania sluzby.

Elektronicka faktura je povolena - §75 ods.6

A myslim, ze ta odvolavka vo fakture sa tyka samozdanenia (+,-) DPH ...

A este k tym identifikacnym cislam, myslim, ze oni maju iba jedno resp. 2 cisla... ICO a IC DPH, DIC oni podla mna nemaju... ale to by som si overila telefonicky s nimi....

Ja by som ju uznala do uctovnictva....
0 0
ala13 ala13

ala13 je offline (nepripojený) ala13

pehy na nose
Ved podla zakona o DPH sa uznava, ze zahranicna faktura asi nebude mat vsetky nalezitosti nasej, kedze ma asi nalezitosti len krajiny, v ktorej bola vydana. Podpisy a peciatky ani my na ziadnych zahranicnych fakturach nemame, a to ani nie su elektronicke. Podla mna ta o ktorej pises mozno tiez elektronicka nie je, ak je vytlacena na papieri, ta je len ak neexistuje jej papierova len elektronicka forma.
0 0
martinapo77 martinapo77

martinapo77 je offline (nepripojený) martinapo77

to ze nemas original faktury nie je problem aj elektronicky zaslana faktura je uznana aj z hladiska zakona o uctovnictve, ktory uz nehovori o uctovnom doklade ako o originalnom doklade
podla mna samozdanit
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
V prípade platiteľov už ani na Slovensku nie je povinnosť uvádzať dve daňové identifikačné čísla. Postačuje jedno, v tomto prípade povinné IČ DPH.
Ale ešte by bolo vhodné (ak nie je zmluva) uvažovať uviesť IČO, resp. identifikačné číslo zahraničného podnikateľského subjektu (mám za to, že aj zahraničné subjekty ich majú pridelené.)
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
monsol
Datum fakturacie sa da povazovat za den dodania sluzby.
V zmysle zákona o DPH sa to nielenže považuje, ale aj je dňom dodania. Viď § 19 ods. 2 (plus súvisiace ustanovenia).
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
monsol
Elektronicka faktura je povolena - §75 ods.6
Súhlasila som s príspevkom č. 2, nakoľko poskytuje sumárne zhrnutie problému. Vo svojich príspevkoch sa zaoberám drobnými pripomienkami, napríklad aj touto:
Elektornicky vyhotovená faktúra môže byť so súhlasom zákazníka, t.j. vyžaduje sa súhlas Vašej firmy. Vhodné písomne, aj keď forma nie je uvedená.
0 0
Lorna Lorna

Lorna je offline (nepripojený) Lorna

Ok. ďakujem za pomoc.
Ešte jedna otázka : Je správne, ak fakturačná adresa obsahuje i emailovú adresu??
Nemala by obsahovať iba názov a adresu spol ....tak ako to je uvedené v obchodnom registri??
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Lorna
Ok. ďakujem za pomoc.
Ešte jedna otázka : Je správne, ak fakturačná adresa obsahuje i emailovú adresu??
Nemala by obsahovať iba názov a adresu spol ....tak ako to je uvedené v obchodnom registri??
Faktúra má znieť na správny obchodný názov firmy a sídlo ... nie je uvedené, že to má byť adresa, v akej podobe a čo má obsahovať. Údaj navyše neznamená, že faktúra je vystavená nesprávne.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Prepojím linky z dôvodu legislatívnej zmeny od 1.1.2006:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=153122&postcount=25
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Faktúra neobsahuje ani pečiatku ani podpis...je to elektronická faktúra.


FA nemusi obsahovat ani peciatku, ani podpis, aj keby nebola vyhotovena elektronicky.
0 0
JanaSys JanaSys

JanaSys je offline (nepripojený) JanaSys

Ja len toľko. Elektronicky vyhotovená faktúra neznamená, že vám ju poslali ako prílohu mailom alebo v maile vám poslali link a po kliknutí naň sa zobrazila faktúra, ktorú ste si vytlačili. Už som sa totiž stretla s tým, že firma poslala fa vo formáte pdf ako prílohu mailu a považovali to za elektronicky vystavenú fa.
Takéto fa sa používajú napr. v EDI komunikácii (elektronická výmená dát), v ČR to používajú najmä obchodné reťazce ( u nás myslím Wolsvagen). Novšia je výmená dát v XML formáte. Bez ohľadu na formu, takto posielané faktúry musia byť zašifrované, firma, ktorá to zabezpečuje (ak si to nerobíte sami) musí mať bezpečnostný certifikát a je tam ešte kopec ďalších vecí.
0 0
immi immi

immi je offline (nepripojený) immi

Jana Acsová
Súhlasila som s príspevkom č. 2, nakoľko poskytuje sumárne zhrnutie problému. Vo svojich príspevkoch sa zaoberám drobnými pripomienkami, napríklad aj touto:
Elektornicky vyhotovená faktúra môže byť so súhlasom zákazníka, t.j. vyžaduje sa súhlas Vašej firmy. Vhodné písomne, aj keď forma nie je uvedená.
Ak je elektronická faktúra podpísaná zaručeným elektronickým podpisom, je písomná forma zachovaná - viď §40 občianskeho zákonníka.
0 0
immi immi

immi je offline (nepripojený) immi

O elektronických faktúrach som našiel dobrý článok v TRENDE:

http://technologie.etrend.sk/81554/p...-lacne-faktury
0 0
spring spring

spring je offline (nepripojený) spring

Ahojte všetci.Vie mi niekto poradiť ohľadom elektronickeho zaslatia zmluvy? Chceme zaslať zmluvu na email podpisanú a oni nám ju podpišu a naspať zašlú na email. Ja si ju vytlačím ale to už nebudú tam originál pečiatky a podpisy. Chcem sa opýtať či mi to uznajú daňovníci v prípade kontroly. Ďakujem všetkým za rady a pekný slnečný deň..................
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Stretol sa niekto s faktúrami od GoDaddy.com? Doposiaľ sme si ich sťahovali a boli bez dane. Posledné 2 však už majú účtovanú aj daň, s tým, že je tam aj nejaké identifikačné číslo pre daň, avšak nie k niektorej z krajín EU, ale samotnej EU. Má formu EU1234567890. Pod tým je, že VAT charged at 19% for country Slovak Republic(code SK). Uhradili sme celú sumu, teda aj s daňou a teraz neviem, ako to zaúčtovať? Teda, či bolo vôbec oprávnenie dať tam tú DPH.
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Naozaj sa nikto nestretol s VAT ID:EU123456789?
0 0
montecristo montecristo

montecristo je offline (nepripojený) montecristo

Vlasta Pozri príspevok
Naozaj sa nikto nestretol s VAT ID:EU123456789?
jednoducho povedane: okradaju zakaznikov
to akoze ta krajina EU kde je ta dana firma zaregistrovana je akoze aka? a ten rad cislic 1 az 9 ti vobec nie je pochybny?
Naposledy upravil montecristo : 05.06.08 at 13:43
0 0
montecristo montecristo

montecristo je offline (nepripojený) montecristo

spring Pozri príspevok
Ahojte všetci.Vie mi niekto poradiť ohľadom elektronickeho zaslatia zmluvy? Chceme zaslať zmluvu na email podpisanú a oni nám ju podpišu a naspať zašlú na email. Ja si ju vytlačím ale to už nebudú tam originál pečiatky a podpisy. Chcem sa opýtať či mi to uznajú daňovníci v prípade kontroly. Ďakujem všetkým za rady a pekný slnečný deň..................
treba sa vyjadrovať jasnejšie - ako podpísanú? ako oni nám ju podpíšu? ide o ZEP? no ale keď je to podpísané zaručeným elektronickým podpisom, tak prečo tlačiť? veď elektronický podpis slúži na to, aby sme sa odbremenili od papierovačiek a kľudne postačuje aj elektronicky dokument.
a pre daňovú kontrolu ani nemusí byť podstatné či je alebo nie je nejaká zmluva - hlavné je či došlo k zdaniteľnému plneniu a či to plnenie je preukázané
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

montecristo Pozri príspevok
jednoducho povedane: okradaju zakaznikov
to akoze ta krajina EU kde je ta dana firma zaregistrovana je akoze aka? a ten rad cislic 1 az 9 ti vobec nie je pochybny?
Tie číslice nie sú v poradí od 1 do 9. Je to len ilustračné. Len mi nie je jasné, prečo nám fakturujú aj 19% daň. Veď na to, aby nám ju mohli fakturovať by mali mať registráciu na Slovenku, čiže ID DPH s prefixom SK nie?
0 0
Vlasta Vlasta

Vlasta je offline (nepripojený) Vlasta

Alebo je to nejaká novinka a registráciou s prefixom EU majú oprávnenie fakturovať v každej krajine EU s daňou platnou v konkrétnej krajine?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať