Zavrieť

Porady

daňový bonus a vydatá študentka

Pekný deň všetkým poraďákom.

Aký je názor na tento prípad?
Na študentku, vysokoškoláčku si matka uplatňovala daňový bonus a poberala aj rodinné prídavky. Študentka sa vydala a ako to teraz bude s daňovým bonusom? Ešte nemá ukončené VŠ vzdelanie a nemá ani 26 rokov veku.Bude bývať naďalej s rodičmi. Môže si matka naďalej uplatňovať DB, alebo musí nahlásiť zmenu a DB jej nepatrí?
Voprad ďakujem za odpovede. babenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Opravujem svoj súhlas na základe doplnenia uplatňovania si daňového bonusu na vydaté/ženaté/deti po novele od 1.1.2005 viď príspevok 9: http://www.porada.sk/showthread.php?threadid=13206

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ahojte poraďáci, prosím poraďte mi:
    Zamestnankyni sa vydala dcéra, denná študentka na VŠ ale bývať bude u manžela, tým jej zaniká nárok na daňový bonus. Ale ide mi o to od ktorého mesiaca, keďže sobáš bol 1.októbra. Bude mať nárok ešte aj za október alebo len za september?

    Ďakujem
    Rada by som sa opytala, mam 24 rokov a studujem denne na VS, v juny mam statnice na Bc. a v auguste sa vydavam, chcem sa opytat, ak by ma nikam nevzali do prace, ci mozem dalej pokracovat v dennom studiu a ci mam narok na nejake davky, socialne alebo nieco take. Alebo nastupim do skoly externe a mam narok na nejake davky? ak sa mi nepodari najst pracu? Byvat nebudem s rodicmi.

    daňový bonus a vydatá študentka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.