Zavrieť

Porady

Psychická vyčerpanosť

Dobrý večer poraďáci! Je tu niekto kto vie poradiť ako prekonať porozvodové obdobie. Som približne rok a pol po rozvode. Mám 2 malé deti,cítim sa strašne vyčerpaná, nebaví ma práca,svetlý bod v mojom živote sú deti. Neviem sa odpútať od minulosti, zle znášam, keď som bez detí. Som introvertnejšej povahy, riešim si veci hlavne vo svojom vnútri. Nemám veľkú dôveru v ľudí. Mám aj veľmi dobré priateľky, ktoré bývajú v inom meste. Nechcem ich veľmi zaťažovať svojimi problémami. Od malička som taká,že nechcem druhých zaťažiť,ale vlastne si ubližujem hlavne sebe. Poraďte ako ste zvládli, keď deti išli k ex, ako ste prekonali depky,čo vám pomáhalo. Dík vopred za vaše rady a skúsennosti.
Usporiadat
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

ahoj, nemám vlastné skúsenosti s rozvodom, ale vyhľadala som ti nejaké už otvorené témy a príspevky k nim...stačí si kliknúť na názov témy a zverejnia sa ti prípevky k nej...snáď nájdeš odpoveď a riešenie na tvoju situáciu..prajem všetko dobré a hlavne sa drž, aj kvôki sebe aj kvôli deťom...ak začneš byť ty šťastná budú šťastné aj tvoje deti...

http://www.porada.sk/t116652-ako-sa-...ht=deti+rozvod

http://www.porada.sk/t117491-stastne...ht=deti+rozvod

http://www.porada.sk/t130277-ako-dal...ghlight=nevera

...skús si poprezerať témy http://www.porada.sk/f73-zdravie.html, http://www.porada.sk/f139-rodinne-ob...ske-pravo.html, http://www.porada.sk/f148-zdravotnici.html.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Rozvod nie je normálna situacia,je to v každom ohĺade zlé rozhodnutie a dosledky musia znášať všetci zainteresovaní.

Napriek tomu je rozvod manželstva veĺmi frekventovanou záležitosťou, aj keď je evidentné,že nikomu neprospieva.

Ja nechápem, prečo ?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Laco-monter Pozri príspevok
Rozvod nie je normálna situacia,je to v každom ohĺade zlé rozhodnutie a dosledky musia znášať všetci zainteresovaní.

Napriek tomu je rozvod manželstva veĺmi frekventovanou záležitosťou, aj keď je evidentné,že nikomu neprospieva.

Ja nechápem, prečo ?
Ani ja....
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Skus si najist prilezitost ako sa dostat medzi ludi. Bavi ta joga, zacni ju cvicit v nejakom klube. Chces nieco zivsie, skus zacat nejaky strecing, kalanetiku.. neviem..

Rada chodis do prirody, najdi si v okoli turisticky klub (http://www.kst.sk/index.php?option=c...=101&Itemid=99) a chodievajte pravidelne na turistiky aj s detmi.

Jednoducho hladaj v okoli ludi s ktorymi by si mohla nezavazne robit nieco co ta bavi. Ked budes s ludmi, lahsie prides na nove myslienky. Nebudes sama. Bude to nieco nove. Pri tom sa lahsie aj vyrozpravas. To najhorsie je utapat to v sebe.

Ja by som zacal asi s tou turistikou. Isto si najdes klub ktory ti bude vykonnostne vyhovovat. Turistiku mozu robit aj mladi 20-tnici aj 60-tnici. Skus... Vela stastia.
0 0
monika74 monika74

monika74 je offline (nepripojený) monika74

...neboj sa urobiť zmenu...jednu ťažkú zmenu už máš za sebou..tak si dopraj potešenie aj z príjemných zmien v živote..napr. spoznať sa s novými ľuďmi, ísť niekam kde ti je dobre a cítiš sa príjemne...neboj sa spoznávať nové veci a nových ľudí...daj predovšetkým sebe šancu...aj ty máš právo byť šťastná
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Ber realitu taká aká je. Trápením sa nič nevyriešiš, ublížiš len sama sebe. Keď sú deti u ex venuj sa sebe, choď ku kaderníčke, na kozmetiku, choď do fitka. Budeš krajšia, sebavedomie ti stúpne a možno aj ten ex bude ľutovať, že takú kočku opustil
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

monika74 Pozri príspevok
daj predovšetkým sebe šancu...aj ty máš právo byť šťastná
A toto si opakuj kedykoľvek sa budeš cítiť mizerne. Pretože je to viac než 100% pravda!!!!!
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Je to jasné!!! Už sa ani nemusím pýtať, ktorý z moderátorov vymazal polovicu témy a nepovedal k tomu ani F.
Je jednoduchšie mazať, ako dať dohromady dve vety- prečo.
0 0
majka074 majka074

majka074 je offline (nepripojený) majka074

To Petra Nová!
Našla si môj príspevok? Písala som ho O 10.20 a znovu ho zmazala.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Majka, prečo považuješ za katastrofálne, keď Tvoje - Vaše deti trávia čas u svojho otca?
Veď ho milujú a on ich?
Ak neprichádzajú od otca zle naladené, proti matke, tak naozaj ten čas venuj sebe.
Pozri, ja som s exmanželom už dlho rozvedená. Sme ďaleko jeden od druhého a každé prázdniny trávia dva mesiace uň.
Všetci sa tešia - NAŠE deti, exmanžel, aj ja.
Zdôraznila som NAŠE deti, lebo rozvodom by sa vzťahy nemali prerušiť, len by mali nabrať iný smer, vzhľad, ale určite dohodu.

Svoju krízu musíš prekonať,ale panebože nemontujte do toho deti.
Prepáč ak som príliš krutá, ale prežila som presne to isté o čom píšeš, vylízala som sa z toho a trpeli všetci, aj deti, aj exmanžel.

A na Tvoju otázku ako sme zvládali stretnutia s ex?
Normálnou komunikáciou, dokonca ešte aj na jeho sviatok mu dodnes zatelefonujem, pogratulujem, ak sa dozviem o jeho úspechu - pochválim, ak sa dozviem o neúspechu - poľutujem.
To, že sme nedokázali žiť ako manželia, neznamená, že musíme byť nepriateľmi. Trvalo mi síce nejaký čas, kým som dospela k takémuto postoju, ale nakoniec som k nemu dospela a chvalabohu, takto to funguje najlepšie. Aspoň u mňa...
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
danushka Pozri príspevok
Majka, prečo považuješ za katastrofálne, keď Tvoje - Vaše deti trávia čas u svojho otca?
Veď ho milujú a on ich?
Ak neprichádzajú od otca zle naladené, proti matke, tak naozaj ten čas venuj sebe.
Pozri, ja som s exmanželom už dlho rozvedená. Sme ďaleko jeden od druhého a každé prázdniny trávia dva mesiace uň.
Všetci sa tešia - NAŠE deti, exmanžel, aj ja.
Zdôraznila som NAŠE deti, lebo rozvodom by sa vzťahy nemali prerušiť, len by mali nabrať iný smer, vzhľad, ale určite dohodu.

Svoju krízu musíš prekonať,ale panebože nemontujte do toho deti.
Prepáč ak som príliš krutá, ale prežila som presne to isté o čom píšeš, vylízala som sa z toho a trpeli všetci, aj deti, aj exmanžel.

A na Tvoju otázku ako sme zvládali stretnutia s ex?
Normálnou komunikáciou, dokonca ešte aj na jeho sviatok mu dodnes zatelefonujem, pogratulujem, ak sa dozviem o jeho úspechu - pochválim, ak sa dozviem o neúspechu - poľutujem.
To, že sme nedokázali žiť ako manželia, neznamená, že musíme byť nepriateľmi. Trvalo mi síce nejaký čas, kým som dospela k takémuto postoju, ale nakoniec som k nemu dospela a chvalabohu, takto to funguje najlepšie. Aspoň u mňa...
Klobúk dolu... škoda, že tu nie je tlieskajúci smajlík...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

majka074 Pozri príspevok
To Petra Nová!
Našla si môj príspevok? Písala som ho O 10.20 a znovu ho zmazala.
Májka, netrápme sa viac už tým. Zmažú nás znovu. A Tebe možno ďalší poradia, ako máš ďalej žiť.
0 0
majka074 majka074

majka074 je offline (nepripojený) majka074

Snažím sa nemontovať do toho deti. Nebránim styku boli u neho celé jarné prázdniny aj dva víkendy. Lenže zase ich chcel, lebo potom nemôže. Poznám ho dosť dlho nato, že napriek všetkému čo sa stalo sa nakoniec prispôsobujem jemu. Myslím, že som bola dosť zhovievavá, ale všetko má svoje hranice. Dokonca viem, že keď boli u neho deti, tak bol v noci na diskotéke. Alebo dá synovi, ktorý má 11 r. peniaze napr. 50 eur, minie ich na blbosti, tak prečo by sa im tam nepáčilo. Učiť sa u neho nemusí,.....
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Petra Nová Pozri príspevok
Májka, netrápme sa viac už tým. Zmažú nás znovu. A Tebe možno ďalší poradia, ako máš ďalej žiť.
Dievčatá, kto vás to zmazáva, opýtam sa ho či mi nevymazal jedno účtovníctvo.
0 0
majka074 majka074

majka074 je offline (nepripojený) majka074

Melnick Pozri príspevok
Dievčatá, kto vás to zmazáva, opýtam sa ho či mi nevymazal jedno účtovníctvo.
Nás vymazala Dalila. A vieš poradiť k danej téme?
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

majka074 Pozri príspevok
Nás vymazala Dalila. A vieš poradiť k danej téme?
A nie Dalida ? Tej by som to aj prepáčila. Dalidu mám veľmi rada.
Naposledy upravil Petra Nová : 07.03.10 at 12:56
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)

ospravedlnujem sa, ale nechápem, prečo administrátor vymazáva príspevky, ja som sa tu síce nezapojovala do diskusie ale sledovala som ju a veľmi veľa príspevkov bolo k tejto téme vymazaných... to sa mi teda nepáči
0 0
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
majka074 Pozri príspevok
A vieš poradiť k danej téme?
Majka myslím, že už je z čoho vybrať (aj napriek strateným príspevkom - k tomu by som sa už nevracal).

Deti ste splodili spoločne. Výchova je záležitosť Vás oboch, je dobré sa len zmieriť s tým, že ak im ublíži, neubližuje iba Tvojim deťom ale aj svojim. Čo sa prispôsobovania týka viem, že nie vždy sa dá urobiť kompromis. V tomto prípade si treba zvážiť čo je voľba menšieho zla. Za tvoju neústretovosť môžeš čakať pomstu alebo je predpoklad, že sa polepší a bude kajúcnikom...? Si v pozícii keď sa mu môžeš vzoprieť? Má Ťa "okrem nás" kto podržať? Si nezávislá po všetkých stránkach? Toto sú veľmi dôležité otázky, ktoré si musíš premyslieť. Čo ďalej, počítaš s prípadnou jeho pomstou?
0 0
majka074 majka074

majka074 je offline (nepripojený) majka074

kyblik Pozri príspevok
Majka myslím, že už je z čoho vybrať (aj napriek strateným príspevkom - k tomu by som sa už nevracal).

Deti ste splodili spoločne. Výchova je záležitosť Vás oboch, je dobré sa len zmieriť s tým, že ak im ublíži, neubližuje iba Tvojim deťom ale aj svojim. Čo sa prispôsobovania týka viem, že nie vždy sa dá urobiť kompromis. V tomto prípade si treba zvážiť čo je voľba menšieho zla. Za tvoju neústretovosť môžeš čakať pomstu alebo je predpoklad, že sa polepší a bude kajúcnikom...? Si v pozícii keď sa mu môžeš vzoprieť? Má Ťa "okrem nás" kto podržať? Si nezávislá po všetkých stránkach? Toto sú veľmi dôležité otázky, ktoré si musíš premyslieť. Čo ďalej, počítaš s prípadnou jeho pomstou?
Nie sme vysporiadaný. Kvôli tomu,že má finančne nvrh ma predsa nemôže držať v šachu. Ako sa mám cítiť keĎ si našiel mladé devča,dokonca o dve ulice ďalej,míňa s ňou peniaze na nákupy, dovolenky,... Viem, že je koniec, ale ja to všetko vnímam a prežívam. On má súdom nariadené, že každý druhý týždeň môže byť s deťmi. Ja som mu vyšla v ústrety. Podáš mu prst a zoberie ti celú ruku. Popritom mi klamal do očí, surovo ma oklamal. Po rozvode to bol šok keď vysvitlo, že mladá býva blízko nás. Ja sa musím okrem iného vysporiadať s takou potupou.
Naposledy upravil majka074 : 07.03.10 at 14:07
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

majka074 Pozri príspevok
Nie sme vysporiadaný. Kvôli tomu,že má finančne nvrh ma predsa nemôže držať v šachu. Ako sa mám cítiť keĎ si našiel mladé devča,dokonca o dve ulice ďalej,míňa s ňou peniaze na nákupy, dovolenky,... Viem, že je koniec, ale ja to všetko vnímam a prežívam. On má súdom nariadené, že každý druhý týždeň môže byť s deťmi. Ja som mu vyšla v ústrety. Podáš mu prst a zoberie ti celú ruku. Popritom mi klamal do očí, surovo ma oklamal. Po rozvode to bol šok keď vysvitlo, že mladá býva blízko nás. Ja sa musím okrem iného vysporiadať s takou potupou.
Určite to nie je Tvoja potupa...
Po nejakom čase prídeš sama na to, že je zbytočné vnímať a prežívať veci takto....
Už to nevrátiš späť, každopádne pocit, že len on je za všetko vinný Ti veľmi bude brániť vyrovnať sa s tým, určite ste k tomu prispeli obaja, a ak si človek o.i. uvedomí toto a nebude stále v sebe pestovať pocit ukrivdenosti a potupy, ale všetku energiu sa bude snažiť premeniť do nového života - vyhrá. Viem, že mi povieš. to sa ľahko povie...áno...ale v živote nič nie je zadarmo. Vnímaj tie pozitívne prvky, že sa s deťmi chce stretávať, akotak sa im venuje a Ty hľadaj potešenie v budúcnosti a hlavne prítomnosti, minulosť nevrátiš, neovplyvníš, nezmeníš...a nedaj priestor hnevu a nenávisti....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať