Zavrieť

Porady

Odvody a daň z Dohody uzatvorenej v Poľsku

Ahojte,

som zamestnaná v SR na pracovnú zmluvu - plný úväzok vo firme X.
Okrem toho som konateľkou tejto spoločnosti a poberám za to odmenu 6500,- mesačne.
Okrem týchto činností mám uzatvorenú DOHODU O VYKONANÍ PRÁCE (umowa zlecenie) s poľskou spoločnosťou od februára 2005 do konca roka na sumu 2000,-zl/mesačne. Peniaze mi vyplácajú v poľsku v hotovosti na pokladničný blok. Oni v Poľsku za mňa nič neodvádzajú ani neplatia daň - dostávam celú sumu a mám si ju tu upraviť.
Z tohto príjmu z Poľska som však doteraz nič neodvádzala ani neplatila. Peniaze si odkladám. Myslela som si, že na konci roka podám daňové priznanie, odvediem daň a bude to vybavené. Čo však odvody.
Vie mi niekto prosím poradiť čo urobiť z takýmto príjmom?
Koľko a kam odviesť a ako to urobiť?

ĎAKUJEM
jasha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ohľadom súbežných zárobkových činností v štátoch EÚ som tu už dnes písala. Pozri si to a špeciálne k tomuto prípadu - myslím si, že keď sa z tej dohody v Poľsku odvody neplatia, nie je nutné to komplikovať a vybavovať si formlár E101 u nás (potom by museli poliaci platiť úrazové poistenie do slovenskej SP - možno, neviem).
    Myslím si, že všetko nechaj tak ako je, len daň odvedieš tak, ako si písala.

    Odvody a daň z Dohody uzatvorenej v Poľsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.