Zavrieť

Porady

Vrátenie DPH z ČŠ

Vážení poraďaci, už ste niekto žiadali vrátenie DPH z členských štátov elektronicky prostredníctvom daňového riaditeľstva? Potrebovala by som zistiť, či to nie je veľmi náročné, lebo pri čítaní pokynov sa asi rozhodnem na vrátení cez fiskála. Privítam hocijaké reakcie. Ďakujem vopred.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Metodický pokyn k vráteniu DPH

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Treba mať nainštalované ovládače pre bezpečné zariadenie, na ktorom je Kvalifikovaný certifikát, treba mať nainštalovaný podpisovač D.Signer a Xml plugin a podpisovú politiku pre rok 2010. V nastaveniach internetu treba povoliť chovanie activeX prvkov, pretože tieto prvky spolupracujú s webovým rozhraním a tvojim PC.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    prosim nikto nevie poradit ja ked sa prihlasim na drsr neviem tam nikde najst formular na vratenie DPH z ineho clenskeho statu poradte prosim

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Nie je to náročné, len treba uskutočniť niekoľko krokov: Vybaviť si Zaručený elektronický podpis, registrovať sa na portál Daňovej správy, navštíviť DÚ a spísať zápisnicu, aby Vám DÚ sprístupnil službu vrátenie DPH. Úvodné okno na vstup do tej sekcie vyzerá ako prikladám.
    okno_vratky_DPH.jpg  

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    zuzanna Pozri príspevok
    prosim nikto nevie poradit ja ked sa prihlasim na drsr neviem tam nikde najst formular na vratenie DPH z ineho clenskeho statu poradte prosim
    Ten formulár sprístupní DÚ, ako som písal v príspevku vyššie.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    na du som uz zaregistrovana aj ZEP uz mam tak este raz musim ist na DU aby mi to spristupnili ja ze to je automaticky diky moc lebo uz dva dni sedim u pocitaca a hladam a furt nic diky moc dufam ze na danovom budu vediet co chcem este raz vdaka

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Odkaz na túto službu sa zobrazí po prihlásení sa do osobného konta na portáli Daňovej správy a po vstupe do daňovníka, ktorý má túto službu sprístupnenú. Ukážka opäť na obrázku.
    okno_prihlásenia.jpg  

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    prosim ta ja uz som bola na tom danovom aj mam zapisnicu autorizacia pristupu do role žiadatel o vratenie DPH a ked sa prihlasim cez ID potom kliknem na nase IC DPH a tam sa mi nezobrazi ziadne take okno Vratenie DPH kde teda kliknut lebo mne sa da len posielat suhrny vykaz DPH danove priznania ale to okno na vratenie DPH neni napis mi prosim kde?

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Zuzka, musíš počkať, je to funkcia, ktorú ti pridajú sami z DÚ.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    a kolko to asi tak trva tu dohodu mam uz tyzden a este mi to stale nefunguje domenico prosim porad

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Skús zavolať na call centrum drsr, popros ich, či by ti to neurobili oni. Neviem ani ja sám, prečo im to tak dlho trvá, mám skúsenosti, že na niektorých DÚ to vedia urobiť v priebehu 48 hod, ale stretol som sa i s tým, že to trvalo týždeň.

    zuzanna je offline (nepripojený) zuzanna

    zuzanna
    tak uz dnes mi to spristupnili tak budem skusat dufam ze mi to pojde treba tam nieco instalovat este ci by to uz malo ist nevies mi este poradit?

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    A je potrebné v prílohe odoslať zoskenované doklady, príloha do jedného ČS nesmie byť väčšia ako 5MB
    Naposledy upravil TatianaM : 06.04.10 at 10:46

    Justina je offline (nepripojený) Justina

    Justina
    TatianaM Pozri príspevok
    A je potrebné v prílohe odoslať zoskenované doklady, príloha do jedného ČS nesmie byť väčšia ako 5MB
    podotykam, že nie je potrebne posielať prílohu, pokiaľ to členský štát v zmysle smernice nebude požadovať. minulý rok, keď sa to mohlo posielať riadne poštou, boli povinnými prílohami originál faktúry a bankové výpisy. toto sa zmenilo v účinnosti od 1.1.2010.

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Ja keď som sa informovala na DÚ v Bratislava tak som dostala takúto informáciu. Zmeny ktoré nastali v zákone o DPH od 1.1.2010 hovoria aj o tom, že ak má Daňový úrad Bratislava I (ktorému sa adresuje žiadosť o vrátenie DPH) pri riešení žiadostí v prípade pochybností. Má možnosť vyžiadať si elektronickými prostriedkami dodatočné informácie ( medzi nimi sú aj spomínané prílohy). Nadväzne na takýto postup sa predlžujú lehoty na vrátenie dane, pričom však platí, že o žiadosti musí DÚ rozhodnúť v stanovenej lehote, ktorá môže byť v určitých prípadoch až osem mesiacov. Takže ja volím hľadisko opatrnosti a radšej zasielam prílohy.

    TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

    TatianaM
    Justina Pozri príspevok
    podotykam, že nie je potrebne posielať prílohu, pokiaľ to členský štát v zmysle smernice nebude požadovať. minulý rok, keď sa to mohlo posielať riadne poštou, boli povinnými prílohami originál faktúry a bankové výpisy. toto sa zmenilo v účinnosti od 1.1.2010.
    Nemôžem súhlasiť, pretože § 55 b ods.5 zákona o DPH hovorí, že ak je základ dane vo faktúre alebo dovoznom doklade 1 000 eur a viac alebo vo faktúre o kúpe pohonných látok 250 eur a viac, je žiadateľ povinný spolu so žiadosťou o vrátenie dane elektronickými prostriedkami predložiť kópiu faktúry alebo dovozného dokladu. Takže už nielen hľadisko opatrnosti ako som písala vo vyššie uvedenom príspevku, ale zákon ukladá túto povinnosť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.