Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Ja sa nebránim žiadnym novinkám, len neviem prečo sa zavádzajú takéto novinky pred koncom marca, keď všetci sa snažíme nielen pracovať, ale aj radiť druhým a do tohto všetkého prídu ešte aj takéto novoty......asi som konzervatívna, ale mne to v tomto období prekáža. Od 1. apríla by mi to vôbec neprekážalo.
6 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
kyblik kyblik

kyblik je offline (nepripojený) kyblik

Robotník telom i dušou
Ako to bude s odčítavaním bodov, ak už nebude mať dotyčný nijaký bod...? Resp. ak tomu dobre rozumiem, zlý radca bude bodovo na nule?
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

postrehla som v nastaveniach, že ak jedna osoba dá za sebou dva krát bod tomu istému, tak jeden sa ráta a ten druhý nie, je to tak?
1 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Chcem sa spýtať, či neexistuje možnosť opravy, ak náhodou klikneme niekam omylom. Niečo podobné ako "zrušiť súhlas" .
V tomto príspevku som napr. nemala úmysel ani dôvod odčítať poraďáčke body , len som chcela na náhodnom príspevku vyskúšať nové tlačítka
Naposledy upravil arizona : 18.03.10 at 18:52
8 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Najčastejšie prispievam do porady Stavba.Je tam obrovské množstvo príspevkov ktorým s radosťou udelím nevhodný ,neužitočný ,zavádzajúci...Je úplne samozrejmé že bude následovať odpoveď dotyčného (urazeného) , a otazky tipu prečo a začo mínusový bod.Keďže na takéto vysvetolovačky nemám čas a nereagujem na ne ani nemám v pláne tak bude od dotyčných následovať odpoveď v podobe mínusových bodov pre mňa z pomsty.Preto si myslím že by nemalo byť zobrazovanie v teme meno toho kto udelil mínusový bod.Porada mala v porovnaní s podobnými portálmi náskok práve preto že zobrazovala a v podobe bodov určitým spôsobom prísne limitovala oceňovanie príspevkov a pridelovanie bodov ako určitú odmenu za ochotu poradiť a zvýrazniť tých čo aj poradili nie len tých čo sa snažili poradiť,bez váhania zle alebo neodborne len preto že si mysleli že poradia dobre.Neviem načo je komu 10 000 bodov za neodbornú radu .Ak majú mať body nejakú vierohodnú a výpovednú funkciu,tak je to krok späť.
12 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Richar, keď som ohodnotila bodíkom niekoho po "starom" tak som mohla k tomu napísať aj svoj komentár, čo mi veľmi vyhovovalo, teraz taká možnosť už nie je?????
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

220870 Pozri príspevok
Najčastejšie prispievam do porady Stavba.Je tam obrovské množstvo príspevkov ktorým s radosťou udelím nevhodný ,neužitočný ,zavádzajúci...Je úplne samozrejmé že bude následovať odpoveď dotyčného (urazeného) , a otazky tipu prečo a začo mínusový bod.Keďže na takéto vysvetolovačky nemám čas a nereagujem na ne ani nemám v pláne tak bude od dotyčných následovať odpoveď v podobe mínusových bodov pre mňa z pomsty.Preto si myslím že by nemalo byť zobrazovanie v teme meno toho kto udelil mínusový bod.Porada mala v porovnaní s podobnými portálmi náskok práve preto že zobrazovala a v podobe bodov určitým spôsobom prísne limitovala oceňovanie príspevkov a pridelovanie bodov ako určitú odmenu za ochotu poradiť a zvýrazniť tých čo aj poradili nie len tých čo sa snažili poradiť,bez váhania zle alebo neodborne len preto že si mysleli že poradia dobre.Neviem načo je komu 10 000 bodov za neodbornú radu .Ak majú mať body nejakú vierohodnú a výpovednú funkciu,tak je to krok späť.
Tak toto je najlepší príspevok čo som dnes čítala. A neskutočne pravdivý. Vystihol si aj to čo ja neviem napísať.

Ďakujem.
3 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

mysimis Pozri príspevok
Richar, keď som ohodnotila bodíkom niekoho po "starom" tak som mohla k tomu napísať aj svoj komentár, čo mi veľmi vyhovovalo, teraz taká možnosť už nie je?????
tu to uviedol, že sa na tom pracuje, citujem Richarda:


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Nerozumiem limitu na jeden príspevok???? myslí sa tým aj zadanie témy??? ak áno, nefér hodnotenie.
4 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Timka1 Pozri príspevok
postrehla som v nastaveniach, že ak jedna osoba dá za sebou dva krát bod tomu istému, tak jeden sa ráta a ten druhý nie, je to tak?
Neprirátali sa ti dva body?

... nie je chyba v nastavení, keď som mala v srandičkách 2x kliknuté na "zábavné" a okamžite sa mi pripočítali 2 body ako za odbornú odpoveď?
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

alla66 Pozri príspevok
Neprirátali sa ti dva body?

... nie je chyba v nastavení, keď som mala v srandičkách 2x kliknuté na "zábavné" a okamžite sa mi pripočítali 2 body ako za odbornú odpoveď?
nie, iba jeden a v nastaveniach jeden svieti na zeleno a druhý na šedo, pretože nebol prirátaný

no paráda, takže zábavné sú za bod?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mysimis Pozri príspevok
Ja sa nebránim žiadnym novinkám, len neviem prečo sa zavádzajú takéto novinky pred koncom marca, keď všetci sa snažíme nielen pracovať, ale aj radiť druhým a do tohto všetkého prídu ešte aj takéto novoty......asi som konzervatívna, ale mne to v tomto období prekáža. Od 1. apríla by mi to vôbec neprekážalo.
Ja som zasa toho názoru Miška , že to je jedno , kedy sa novotky zavedú .Zvyknúť si musíte a takto si budeme zvykať za jazdy .
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Timka1 Pozri príspevok
nie, iba jeden a v nastaveniach jeden svieti na zeleno a druhý na šedo, pretože nebol prirátaný

no paráda, takže zábavné sú za bod?
už nie...pred chvíľou mi jeden svietil na zeleno a jeden na šedo...už mám všetky aj tento posledný šedý....už je to v poriadku
0 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
kyblik Pozri príspevok
Ako to bude s odčítavaním bodov, ak už nebude mať dotyčný nijaký bod...? Resp. ak tomu dobre rozumiem, zlý radca bude bodovo na nule?
pôjde do mínusu

Timka1 Pozri príspevok
postrehla som v nastaveniach, že ak jedna osoba dá za sebou dva krát bod tomu istému, tak jeden sa ráta a ten druhý nie, je to tak?
ráta sa každý

arizona Pozri príspevok
Chcem sa spýtať, či neexistuje možnosť opravy, ak náhodou klikneme niekam omylom. Niečo podobné ako "zrušiť súhlas"
Zatiaľ nie je možnosť zmeny/opravy, možno bude ale časovo obmedzená, skúšajte to tak aby sa to aj hodilo

jozka56 Pozri príspevok
Nerozumiem limitu na jeden príspevok???? myslí sa tým aj zadanie témy??? ak áno, nefér hodnotenie.
Nerozumiem otázke
1 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

alla66 Pozri príspevok
už nie...pred chvíľou mi jeden svietil na zeleno a jeden na šedo...už mám všetky aj tento posledný šedý....už je to v poriadku
a mne to stále takto svieti, no ja neviem, asi to ešte hapruje
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Zita5 Pozri príspevok
Ja som zasa toho názoru Miška , že to je jedno , kedy sa novotky zavedú .Zvyknúť si musíte a takto si budeme zvykať za jazdy .
Zitka, mne to celkom jedno nie je, lebo sa musím učiť novinky teraz keď toho času na zvyš nemám.....bojujem s časom, lebo mám strach aby som medzi mojou dialýzou stihla všetky daňové priznania vyhotoviť včas, aby som stíhala nakuknúť aj na poradu a naozaj sa mi v tomto nabytom čase nechce učiť novinkám......
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Zita5 Pozri príspevok
Ja som zasa toho názoru Miška , že to je jedno , kedy sa novotky zavedú .Zvyknúť si musíte a takto si budeme zvykať za jazdy .
Plne súhlasím, je to trošku zaujímavé , celkom trošku tomu ešte nerozumiem (asi preto, že som z osobitnej) , ale v konečnom dôsledku sa mi to páči.

PS : Ak tomu dobre rozumiem, tak sa dajú bodovať aj témy, ktoré sa zatiaľ nedali? ( sory, ale ja som fakt z osobitnej)
Naposledy upravil Sabadka : 18.03.10 at 19:20
1 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.6 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -6b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
...toto...
2 0
Richard Richard

Richard je teraz online Richard

admin
220870 Pozri príspevok
Najčastejšie prispievam do porady Stavba.Je tam obrovské množstvo príspevkov ktorým s radosťou udelím nevhodný ,neužitočný ,zavádzajúci...Je úplne samozrejmé že bude následovať odpoveď dotyčného (urazeného) , a otazky tipu prečo a začo mínusový bod.Keďže na takéto vysvetolovačky nemám čas a nereagujem na ne ani nemám v pláne tak bude od dotyčných následovať odpoveď v podobe mínusových bodov pre mňa z pomsty.Preto si myslím že by nemalo byť zobrazovanie v teme meno toho kto udelil mínusový bod.
Práve preto som sa rozhodol zobrazovať mená pri bodovaní, aby si každý stál za tým čo stlačí. Práve keby to bolo anonymné tak by to zvádzalo viac k zneužívaniu. Ide o spoločné moderovanie, aspoň si to vyskúšate aké to je byť moderátorom, že to nie je jednoduché. Doteraz si to odniesli všetko moderátori, nielen prácu ale aj rôzne obvinenia. Tento web vytvárajú jej členovia a chcem im dať viac kompetencií, moderátorov je málo takže tento nový systém môže byť aj efektívnejší.
Ak budú niektorí získavať často mínusové body, nemusíš im to vysvetľovať, sami pochopia a prestanú písať nezmysli. Dokonca zvažujem vylúčenie ak bude mať mínusiek veľa.
Ďalej tu je obmedzenie kto môže hodnotiť (musí mať aspoň 10 bodov), aby tu nemohli práve mínusový resp. nováčikovia len tak bezbreho hodnotiť príspevky.


220870 Pozri príspevok
Porada mala v porovnaní s podobnými portálmi náskok práve preto že zobrazovala a v podobe bodov určitým spôsobom prísne limitovala oceňovanie príspevkov a pridelovanie bodov ako určitú odmenu za ochotu poradiť a zvýrazniť tých čo aj poradili nie len tých čo sa snažili poradiť,bez váhania zle alebo neodborne len preto že si mysleli že poradia dobre.Neviem načo je komu 10 000 bodov za neodbornú radu .Ak majú mať body nejakú vierohodnú a výpovednú funkciu,tak je to krok späť.
Tejto úvahe celkom nerozumiem a už vôbec nerozumiem ako môže niekto dostať 10tis bodov za neodbornú radu.

Doteraz však nebolo možné rozpoznať či niekto píše dobre alebo zle, pretože si mal len tie plusové body. Možno písal viac zle ako dobre a doterajšie hodnotenie by ťa oklamalo. Teraz budeš vidieť, že ak má niekto 200 plusových a napr. 100 mínusových tak asi nebude až taký odborník. Práve nový systém sa snaží odlíšiť tých čo niečo vedia a chcú poradiť od tých čo chcú len zanášať témy nepodstatnými vecami.


Ešte takáto vec, neoznačujte príspevok za neužitočný ak si myslíte že je nesprávny, to sú dve rozdielne veci. Ak je niečo nesprávne tak mu treba oponovať a napísať Váš názor (ktorý možno získa viac súhlasov ako ten nesprávny a bude to každému jasné že čo je nesprávne).
Keď sme zaviedli tlačítko súhlasím, tak sme viedli debatu o tom či spraviť aj tlačítko nesúhlasím. Skončili sme pritom že nesúhlasím by nebolo dobré tlačítko, pretože treba uviesť s čím nesúhlasíme a čo je nesprávne a to sa s tlačítkom nedá. Nesúhlas totiž mení časť alebo podstatu príspevku a kto má vedieť ako to nesúhlasiaci myslel. Navyše ako vieme či bol jeho názor správny? Treba to teda vysvetliť.
Neužitočné je skôr na to keď niekto píše len aby písal a zahlcuje tému. Porada je o radách nie o vykecávaní.
8 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Najlepšie odpovede bude vyhodnocovať škriatok? Máme tu ukážkové diskusie s desiatkami kvalitných príspevkov, ktoré si zaslúžia to "naj" . Tiež v kratších témach sa nájde viac takých "naj". Toto 3-bodové je teda kúštik mimo oblasť môjho chápania.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať