Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

betka Pozri príspevok
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.
Betula, však nebuď taká skeptická...
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Ach...
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Podľa mňa malo to bodovanie ostať len v témach, kde sa bodovalo. Nie všade.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

betka Pozri príspevok
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.
Prosím, chcem byť minulosť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
betka Pozri príspevok
Prosím, chcem byť minulosť.
Betka neblázni , ešte takých minulostí bude ....ojojoj
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Prečítala som celú tému, všetky príspevky aj som sa pozrela na iné... ak to chápem správne, tak prvotne zadaná téma sa dá "oceniť" po starom , to je správne lebo často až na porade sme zistili, keď niekto pridal tému, že vyšlo nejaké oznámenie DRSR, MF, zdravotných poisťovní atď. Nemáme na všetko čas, alebo nemáme aktivované nastavenie na všetkých pre nás potrebných a dôležitých inštituciach na zasielanie rýchlych správ.
... a k téme pridané príspevky už po novom ???? len do 6 , čo ak tá odpoveď bude za 100 bodov ???
Často sa stáva, že v jednej téme je kumulovaných viac "novozadaných tém" (ak to má súvis s prvotnou otázkou),tam sa to bude hodnotiť ako? - ako odpoveď na zadanú tému?

...ak sa mýlim-nechápem, ...no veď už je aj pokročilý čas... aspoň môžete vyskúšať nové hodnotenie
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

adi11 Pozri príspevok
ako autor temy bude vediet, ze odpoved je najlepsia ? ved on tomu nerozumie alebo ktora sa mu bude lepsie pozdavat
No predsa keď za neho vyplníš celé DP.
Nech ťa ani nenapadne odkazovať ho chudáčika na vyhľadávanie, prípadne nejaké zákony...
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...
4 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Zdenka175 Pozri príspevok
Podľa mňa malo to bodovanie ostať len v témach, kde sa bodovalo. Nie všade.
ale aj inde môžu ľudia písať nevhodne... a tu ide aj o celkové moderovanie stránky jej členmi...

Všetky body sú však sledované podľa rubrík, takže bude vidno kto má koľko bodov v rámci nejakej rubriky, už aj teraz to vidno tu:
http://www.porada.sk/bodovanie.php

Bude to aj v profiloch.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Aljok Pozri príspevok
Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...
V profile vidno kto založil koľko tém, resp. je tam odkaz na založené témy a tam je myslím aj počet.

Budem robiť niečo čo podhodí doterajšie témy pri zadávaní otázky. Lenže tu je problém ktorý mi najviac vadí (témy v téme) že veľa otázok sa nedá rozpoznať podľa názvu témy a sú pýtané aj odpovedané v hĺbke inej témy ktorá slúži na niečo iné...
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Aljok Pozri príspevok
Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...
Nezdá sa mi to smerodatné,lebo som videla dosť tém, kde zadávateľ vytvoril novú tému, aby niečo oznámil , alebo zosumarizoval viacero informácií (nemôžem pridať príklady, lebo to teraz nefunguje )

Možno by pomohlo to, keby v prvom príspevku bolo tlačítko "použi vyhľadávač, nájdeš odpoved"
3 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

a to súhlasím, by malo byť vpravo
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jozka56 Pozri príspevok
a to súhlasím, by malo byť vpravo
Nezdá sa Ti to takto praktickejšie ?
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..zvykneme si...
1 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Richard. Vravíš, že tento systém hodnotenia má delegovať "moderovanie" na prispievateľov. Nemyslím si, že takéto delegovanie je správne. Toto môže skončiť anarchiou.
Na moderovanie tú máme moderátorov. Majú určité právomoci, tak nech majú aj zodpovednosť, resp. povinnosť zdôvodniť svoje kroky, napriek tomu čo som napísal, Vašu prácu oceňujem, to viete.
Nerob moderátorov zo "všedných" prispievateľov. Ak má systém fungovať, potrebuje jasné pravidlá a pokiaľ si každý bude robiť, čo sa mi zachce (pridávať body, odoberať body, čím v konečnom dôsledku môže dotyčnému uškodiť, napr. z pomsty) a nebude to musieť nijako zdôvodniť, tak to narobí viac škody ako úžitku.
"Oceňujem" a "súhlasím" boli jednoduché s spĺňali svoj účel, sprehľadňovali tému. Ak mal niekto opačný názor, tak sa vyjadril a diskutovalo sa. Teraz to označí za "neužitočné" a nemusí nič zdôvodňovať.
A v prípade ak to je z pomsty, tak nebude veľkým problémom celý príspevok "pochovať", lebo neklame si, na porade sú priateľstvá a aj záujmové skupinky.
V konečnom dôsledku však o všetkom rozhodneš ty, ale neponáhľaj sa s tým veľmi a pri rozhodovaní vypočuj vox populi. Daj napr. anketu, kde sa ľudia k novému systému vyjadria a ak budú súhlasiť, zaveď ho, ak nie, tak to ostane po starom.
Porozmýšľaj nad niečím takým, prosím. A nie len za seba, ale za všetkých aktívnych poraďákov.
Ďakujem.
9 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Aljok Pozri príspevok
Keď sa už dejú zmeny nemohli by sme vidieť kto založil koľko tém?
Prípadne nemohlo by byť zakladanie nových tém nejako limitované? Ide mi o lenivcov, ktorí sa nenamáhajú používať vyhľadávanie a zahlcujú poradu...
Ale to sa dá zistiť. Choď do profilu užívateľa a v záložke Štatistika klikni na hypertextový odkaz "Nájsť všetky témy, ktoré pridal ....".

A limitovať témy.... ako by si chcela? Denne jednu? Jednu za mesiac?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

betka Pozri príspevok
Richard, prosím o výmaz všetkých bodov a všetkých príspevkov od člena Betka.

ďakujem. Príjemný podvečer.
Chceš to skutočne? Lebo nie je problém.... stačí pár klikov a máš vymazané príspevky a si vylúčená...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja sa vrátim k "téma v téme " . Priznám sa , a možno to potvrdí aj niekto iný , že bola doba a je , že veru aj ja patrím k tým , čo nováčikov ako by som to nazvala pravým menom " upozorňujem " na to , aby nezadávali duplicitné témy .Napríklad zadá otázku do témy , kde je položených viac otázok týkajúcich sa napríklad JU , ale s rôznym zameraním , nakoľko každá otázka je jedinečná a rieši sa v nej iný prípad .Ak mu nikto neodpovedá zadá novú tému .

Ako som pochopila teraz Richarda , nemá rád tému v téme , to znamená, že teraz ich budeme usmerňovať , aby si založili novú tému ?
Čiže čo otázka , to nová téma , chápem to správne ?
Prosila by som odpoveď , aby som vedela ako sa riadiť .Lebo tie pravidlá sa potom menia podľa obdobia , raz sa písalo o zbytočnom zadávaní nových tém a zahlcovaní Porady a teraz zasa tomu tak nie je.
3 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Chobot Pozri príspevok
Ale to sa dá zistiť. Choď do profilu užívateľa a v záložke Štatistika klikni na hypertextový odkaz "Nájsť všetky témy, ktoré pridal ....".

A limitovať témy.... ako by si chcela? Denne jednu? Jednu za mesiac?
To ovládam, ale nájde mi ich "len" posledných 200...
Prečo nemôžem vidieť v profile, že má 300 príspevkov a 250 založených tém?
Je to veľký problém? Myslím, že by to malo patričnú výpovednú hodnotu.
A to limitovanie? Ja neviem, nie som moderátor. Ale nedá sa dať aspoň nejaké obmedzenie aby nemohli na každú novú otázku zadať novú tému.
Alebo je to teraz v poriadku? Zvýši sa tým kredit stránky ak bude viac založených tém? Nerozumiem tomu, preto sa pýtam. Ak som sa niekoho dotkla, tak sa vopred ospravedlňujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať