Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Evka toto je príklad toho , že ak niekto chce žartovať alebo robiť zle , tak sa to takto prejaví. Teraz je to v srandičkách, nabudúce to bude v dôležitejších témach.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zaujímavé, komentáre k bodíkom sa už nedajú pridávať, tu http://www.porada.sk/t136038-uzitocne-videa.html to ešte funguje po starom. Zobrazilo sa mi aj staré, známe okienečko, kde sa oceňujúcemu môžem zdôveriť, prečo som tak učinila.
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Marína Pozri príspevok
No, ja teda neviem, nie že by mi ten bod(zatiaľ len jeden) chýbal, ale .....

Ak sa body, ktoré sú udelené v oddychových témach nepripočítavajú k celkovému hodnoteniu(sivý štvorček), len sme o tom informovaní v Moje nastavenia/ďalšie nastavenia/Počet získaných bodov, nerozumiem, prečo mi má bod ubudnúť(červený štvorček), ak ma niekto "znuluje" za vtip v srandičkách(asi by som mala prestať srandovať) . Len pre zaujímavosť, tento http://www.porada.sk/1346162-post6298.html
Nezdá sa mi vôbec spravodlivé, ak dostanem bod v odbornej téme za napr. tento príspevok http://www.porada.sk/984882-post132.html , s ktorým som sa možno "babrala" aj viac ako pol hodiny a je takto znulovaný.
Že to takto funguje, to viem, pretože od včera mám o jeden bod menej.

Berte to, prosím, len ako príklad, vôbec nie je relevantné, že to uvádzam na svojom príklade, na nikom inom to totiž uviesť neviem.
Asi by ozaj bolo najlepšie, ako tu už niekto uvádzal, aby sa viedol zvlášť súčet + bodov a zvlášť - bodov. Inak sa môže stať, že niekto v odborných témach získa napr. 40 bodov a za recepty, srandičky a pod. sa mu znulujú.
Zita5 Pozri príspevok
Evka toto je príklad toho , že ak niekto chce žartovať alebo robiť zle , tak sa to takto prejaví. Teraz je to v srandičkách, nabudúce to bude v dôležitejších témach.
A možno len dotyční chceli poukázať na to, že nový systém bodovania je fraška....
Prečo nezrušiť bodovanie úplne?
Stačia tlačidlá súhlasím, nesúhlasím, nevhodné.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Marína Pozri príspevok
Zaujímavé, komentáre k bodíkom sa už nedajú pridávať, tu http://www.porada.sk/t136038-uzitocne-videa.html to ešte funguje po starom. Zobrazilo sa mi aj staré, známe okienečko, kde sa oceňujúcemu môžem zdôveriť, prečo som tak učinila.
Myslím, že sa tu niekde spomínalo, že to funguje iba v prvom príspevku (tam sú aj tlačítka po starom)
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Aljok Pozri príspevok
A možno len dotyční chceli poukázať na to, že nový systém bodovania je fraška....
Prečo nezrušiť bodovanie úplne?
Stačia tlačidlá súhlasím, nesúhlasím, nevhodné.
Alenka , tie body na Porade len vytvárajú dusno,nespokojnosť,poukazovanie a jedným slovom ľudovo povedané neplechu .Nie len v tomto období, ale to bolo vždy .
Ak sa zrušia budem rada a jednoducho sa prispôsobím .
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Zita5 Pozri príspevok
Alenka , tie body na Porade len vytvárajú dusno,nespokojnosť,poukazovanie a jedným slovom ľudovo povedané neplechu .Nie len v tomto období, ale to bolo vždy .
Ak sa zrušia budem rada a jednoducho sa prispôsobím .
Nuž pre mňa sú istým vodítkom, na koho radu sa môžem spoľahnúť viac....
-práve vďaka dosiahnutým bodom, aj keď je pravda, že neviem, za čo boli dosiahnuté, minimálne ak je to zistiteľné, tak to ja nepreverujem.... časové dôvody....

osobne to nejako neprežívam - to bodovanie, nie som tu až tak často, takže zriedkavo zájdem do iných, ako pre mňa pracovných tém - t.j. odborných. Tuším som sa 2-x nechala zatiahnuť v nejakej inej téme "neúčtovníckej a nemzdovej" do žabomyších vojen, ale na to ja nemám čas, tak to ani neotváram.....
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

atka4 Pozri príspevok
Nuž pre mňa sú istým vodítkom, na koho radu sa môžem spoľahnúť viac....
-práve vďaka dosiahnutým bodom, aj keď je pravda, že neviem, za čo boli dosiahnuté, minimálne ak je to zistiteľné, tak to ja nepreverujem.... časové dôvody....

osobne to nejako neprežívam - to bodovanie, nie som tu až tak často, takže zriedkavo zájdem do iných, ako pre mňa pracovných tém - t.j. odborných. Tuším som sa 2-x nechala zatiahnuť v nejakej inej téme "neúčtovníckej a nemzdovej" do žabomyších vojen, ale na to ja nemám čas, tak to ani neotváram.....
Body boli určitým vodítkom aj pre mňa. Doteraz. Keď som rýchlo potrebovala nájsť info, tak sa priznám, že som sa začítala najskôr do príspevkov, ktoré mali najviac ocenení. Teraz ich už nevidíš...
Pri súčasnom systéme oceňovania získavaš body za srandičky, recepty, obrázky a zároveň Ti môže skoro hocikto body zmínusovať.
No neviem, ale podľa mňa radšej žiadne bodovanie ako toto.
2 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Aljok Pozri príspevok
Body boli určitým vodítkom aj pre mňa. Doteraz. Keď som rýchlo potrebovala nájsť info, tak sa priznám, že som sa začítala najskôr do príspevkov, ktoré mali najviac ocenení. Teraz ich už nevidíš...
Pri súčasnom systéme oceňovania získavaš body za srandičky, recepty, obrázky a zároveň Ti môže skoro hocikto body zmínusovať.
No neviem, ale podľa mňa radšej žiadne bodovanie ako toto.
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
1 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Tamila Pozri príspevok
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
Si si istá?
Lebo práve som Ti jeden pridala za "výroky detí" a pripočítal sa Ti...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tamila Pozri príspevok
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
Miladka, aj ja som dostala body za tému starostlivosť o psa, normálne som bola prekvapená, ale sú to také isté body ako v odborných témach.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Tak teraz už neviem. V téme Kto podojí kravu sa mi nepripočítali a medzi mojimi bodmi svietia sivo a v tejto téme aj v téme výroky detí sa mi ozaj pripočítali a svietia zeleno. Potom to je nejako ešte nedoriešné.
1 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Dlhšiu dobu sa mi nepodarilo prihlásiť na poradu(???), preto je pre mňa nové hodnotenie úplnou novinkou. Podľa mňa sa hodnotenie komplikuje. Keď som bola spokojná s radou, tak som jednoducho stisla oceňujem, alebo súhlasím. Pre každého je úroveň rady rôzna. Môžno pre niekoho je moja otázka banálna, a odpoveď je väčšine jasná, ale pre mňa je vždy nesmierne cenná. Aj ke´d ma upozorní na chybu, alebo zlý postup v tom čo robím. Namiesto toho, aby sme si komunikáciu na porade zjednodušovali, tak si ju akosi komplikujeme. Ale to je tiež možno len môj názor a pre niekoho "hlúpy". A podľa neho mi teraz budete odoberať body, alebo pridávať ? Máme teraz skutočne veľa roboty a potrebujeme rady. Asi budem rozmýšľať, či sa budem pýtať tu, alebo budem hľadať pomoc niekde inde, alebo si jednoducho odmyslím a prehliadnem akési pridávanie a odčítavanie bodov.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Dobre sa čítate ľudkovia.

Chcela by som reagovať na Marínu, ktorá písala 1/2 hod. príspevok. Pochybujem však, že iba 1/2 hod., určite to bolo dlhšie....

Ja som sa raz prichytila, že som nad príspevkom stratila cez 2,5 hod. NApísala som sa ako koza, hľadala som v stavebných zákonoch, ešte nejakých čudných iných, kde boli rôzne odvolávky...... Že nebol bod?? To ma netrápilo, mňa tieto veci nerozčuľujú....

Ale fakt ma rozčuľuje, keď niekto podáva odborné rady na kvalitatívnej úrovni, prečíta si to xy ľudí, cena žiadna, zadávateľ témy ani nepoďakuje, a ten čo píše kraviny, bude poraďákom číslo jeden, neoceniteľný, .... top...

Nechcem byť zlým prorokom, nemala by som nahlas, ale jednoducho napíšem hlasno, ... aby sa tu tu všetko nezosypalo, a kvalita v odborných témach pôjde dole vodou a budú fičať iba témy neodborné.

Možno opäť budú zarábať odborné časopisy, lebo na poradu bude prispievať oveľa menej kvalitných poraďákov.....
Možno si opať neúčtovníci hlbšie siahnu do vrecka, lebo sa nebudú mať na koho spoľahnúť.
(pozn. pre tých, kt. nepoznám: Prosím Vás neoslovujte ma SS na odborné témy, na to je založená porada, verte mi, že to nečítam...)
9 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Možno opäť budú zarábať odborné časopisy, lebo na poradu bude prispievať oveľa menej kvalitných poraďákov.....
citujem len časť z betkinej časti

toto žiaľ postrádam už dlhšiu dobu, čoraz menej odborníkov sem chodí, niektorí odišli, niektorých tu ešte občas vidím, a poteším sa, že predsa ešte sem zavítali.
Seba nepočítam za odborníka.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

lenkak Pozri príspevok
Seba nepočítam za odborníka.
Leni, keď Ťa kopnem do zad..

(pozn. a nech mi za túto moju nevhodnosť odbúdajú body, čo je pravda, pravdou je, je mi jedno)
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ja som tu iba rok, ale postrehla som to, čo Lenka.
Lenkak - poradu bez tvojich rád si neviem predstaviť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Časť citátu:
betka Pozri príspevok
Dobre sa čítate ľudkovia.

Chcela by som reagovať na Marínu, ktorá písala 1/2 hod. príspevok. Pochybujem však, že iba 1/2 hod., určite to bolo dlhšie....
.
.
.
Janka, vieš, že si trafila?
0 0
inajana inajana

inajana je offline (nepripojený) inajana

betka Pozri príspevok
... Ale fakt ma rozčuľuje, keď niekto podáva odborné rady na kvalitatívnej úrovni, prečíta si to xy ľudí, cena žiadna, zadávateľ témy ani nepoďakuje
... Možno si opať neúčtovníci hlbšie siahnu do vrecka, lebo sa nebudú mať na koho spoľahnúť...
Kto sa v tých hrubých knihách zákonov neprehraboval (pritom len-čo vyšli, už boli novelizované) - resp. teraz na nete "NEočil" !!!NIKDY!!! nepochopí, že MÁ UŠETRENÉ - dokonca MôŽE DOSTAŤ VIAC.

Klobúk dole pred tými, čo nielen odpovedajú na konkrétnu otázku "áno, nie, takto", ale sami od seba navrhnú NAJVÝHODNEJŠIE riešenie - ktoré zadávateľa otázky áááni nenapadne (vo všetkých odborných témach) ...

betka Pozri príspevok
neoslovujte ma SS na odborné témy, na to je založená porada, verte mi, že to nečítam...)
Ospravedlňujem sa za SS-ku - neuvedomila som si, že keby takto riešil svoj problém každý - tak majú odborníci preplnené schránky ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
betka Pozri príspevok
Leni, keď Ťa kopnem do zad..

(pozn. a nech mi za túto moju nevhodnosť odbúdajú body, čo je pravda, pravdou je, je mi jedno)
Janka kľudne môžeš,
Miladka dík za milé slová.
ale aj tak platí čo som napísala.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Tamila Pozri príspevok
Body za srandičky sa nepripočítavajú k ostatným. Ukážu sa iba pri konkrétnom príspevku a v tvojich nastaveniach, kde máš body a sú inoej farby. V celkovom súčte bodov pri nicku nie sú pripočítané.
Podľa mňa sa pripočítajú ak ti dajú aj v srandičkách užitočné a ten je zelený. Ak je zábavný taký šedý tak ten sa nepočíta. Ak sa nemýlim.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať