Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

lenkak Pozri príspevok
Janka kľudne môžeš,
Zabolelo? Lebo práve som teraz kopla.

Leni, nerozčuľuj ma.

MRP Ti nič nehovorí???? (o iných veciach ani nebudem hovoriť ....., poukážem len na to MRP) .

Snáď nebudeme volať do MRP, keď máme Teba.
A vieš o koľko Sk, či € si pripravila samotnú firmu, že si nám tu polopate dala návody, príručky, a pre niekoľkých xy ako pre teliatka si vysvetlila:
1. stlač ...
2. daj enter
3. choď na tretiu položku....

Leni, , prosím Ťa, možno práve tieto neoceniteľné rady nebudú mať cenu, ale začni písať vtipy, v kt. budeš naznačovať:
1. prečítajte si vtip.
2. toto je vtip
3. teraz sa začnite rehotať
4. a momentálne si užitočná
5. .

Hlavu hore ženská, lenkak, nebude pre mňa iba lenkak (keď Ťa čítam, teda Tvoj nick je: Lenka kaká, a vybavím si Tvoje bábo, každý máme nejaký fix k nicku., prepáč..)
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Janka
teraz si ma dobre pobavila. Idem od konca, kaká nemá chybu,to ma ani nenapadlo, to je dobrééé. K za lenka je začiatok písmena môjho priezviska. Bábo bude mať dva roky, môj vytúžený anjeliček, už ale s čertíkovými rožkami. Už žiadne bábo.

Ale uznávam, teraz si mi to natrela.
Mňa nik neučil s mrp, nemal kto. Možno práve preto je mojou dosť srdcovou záležitosťou keďže som spoznala jeho zákutia aj sama, a viem, že to nie ľahké, práve preto sa snažím popísať ľudskou rečou, a nie počítačovou terminológiou, aj keď tú ovládam tiež. Teda mala by som, nejaké pozostatky z VŠ ešte zostali. SŠ som mala účto, takže som taký miešanec. Ale to,že ovládam jeden program, ešte nič neznamená. Nechcem Ťa rozčulovať, takže padám odtialto kade ľahšie, a sme obe mimo témy.
To budú mínusové body.

P.S. Nebolelo, šanovala si ma.
3 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
betka Pozri príspevok
Dobre sa čítate ľudkovia.

Chcela by som reagovať na Marínu, ktorá písala 1/2 hod. príspevok. Pochybujem však, že iba 1/2 hod., určite to bolo dlhšie....

Ja som sa raz prichytila, že som nad príspevkom stratila cez 2,5 hod. NApísala som sa ako koza, hľadala som v stavebných zákonoch, ešte nejakých čudných iných, kde boli rôzne odvolávky...... Že nebol bod?? To ma netrápilo, mňa tieto veci nerozčuľujú....

Ale fakt ma rozčuľuje, keď niekto podáva odborné rady na kvalitatívnej úrovni, prečíta si to xy ľudí, cena žiadna, zadávateľ témy ani nepoďakuje, a ten čo píše kraviny, bude poraďákom číslo jeden, neoceniteľný, .... top...

Nechcem byť zlým prorokom, nemala by som nahlas, ale jednoducho napíšem hlasno, ... aby sa tu tu všetko nezosypalo, a kvalita v odborných témach pôjde dole vodou a budú fičať iba témy neodborné.

Možno opäť budú zarábať odborné časopisy, lebo na poradu bude prispievať oveľa menej kvalitných poraďákov.....
Možno si opať neúčtovníci hlbšie siahnu do vrecka, lebo sa nebudú mať na koho spoľahnúť.
(pozn. pre tých, kt. nepoznám: Prosím Vás neoslovujte ma SS na odborné témy, na to je založená porada, verte mi, že to nečítam...)
Taky tak. Žiadne ss. ALE:
Máš pravdu. Ja som si začala všímať tie viacfarebnosti až pri náhodnom zíznutí v procese abstinenčnej terapie až nedávno. Šedé, zelené, červené. Šedé lezú z užitočného, červené z omylov, zelené z hocičoho a je mi smutno, že som už dávno odhadla kam sa bude Porada uberať. Netuším už vôbec, kto je asi kto, a to som tušila, neverím vlastným očiam rýchlokvašákom stoaviacbodovým, neviem ako a kam ich zaradiť, o ostatnom radšej pomlčím. Porada je ako Morena. Kedysi nám vládla a boli sme hrdí. Dnes sme ju hodili do vody, vidím ju plávať, ešte aj pripálenú rovno do .......... a začína byť tak ďaleko, že ju takmer nevidno. Som veľmi mierna najmä preto, lebo ešte mi ku nej úcta v srdci prebýva. Akosi ma dnes prepadol absťák....... Poraďácka závislosť už asi tiež patrí na Prednú Horu.
4 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

betka Pozri príspevok
Zabolelo? Lebo práve som teraz kopla.

Leni, nerozčuľuj ma.

MRP Ti nič nehovorí???? (o iných veciach ani nebudem hovoriť ....., poukážem len na to MRP) . ...
... a ja mám zas v pamäti Lenkine nekonečne trpezlivé vysvetľovanie HACCP a pripájanie linkov a vzorov k tomu haccp-poriadku...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zdenka175 Pozri príspevok
Podľa mňa sa pripočítajú ak ti dajú aj v srandičkách užitočné a ten je zelený. Ak je zábavný taký šedý tak ten sa nepočíta. Ak sa nemýlim.
Tak ja už asi z týchto informácií mám migrénu, bludy a delírium dokopy... Kedysi som si vážila každé ocenenie. Najmä však komentár k nemu. Nikdy som však netušila, koľko bodov svieti pri mojom nicku. Dnes to už sledujem veľmi presne. Pri klávesnici mám kalkulačku. A mriežku. Nie numerologickú. Tú ovládam. Ale poraďácku. Užitočné, neužitočné, zábavné......a som na nervy. A nič mi neštimuje. Pri užitočnom šedá farba, nemôžem prirátať, a keď mrknem od ktorých dvoch nickov, tak som rovno zrútená na nervy. Tie nicky totiž len tak mirnix-dirnix neoceňujú.Tú červenú som už odrátala, už budem aj násobiť, možno integrovať aj derivovať.....Uf. Porada .....univerzita aj tisíceho, nie len tretieho........
6 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Bolo by dobré, keby sme v diskusii pristúpili konštruktívne k novotám okolo hodnotenia príspevkov. Ak sa mi niečo nepáči/nie som spokojný, napíšem presne čo a navrhnem lepšie rišenie.
Vyjadrenia bez konkrétneho zdôvodnenia, ako : pôsobí to rušivo ..., nepáči sa mi, ....... , nič neriešia.
0 0
Mgr.Shrek Mgr.Shrek

Mgr.Shrek je offline (nepripojený) Mgr.Shrek

právnik, ktorého baví právo =D ...viac
Dnes som sa presvedčil, že tento nový systém bodovania má svoje chyby.

http://www.porada.sk/1354552-post7.html
Naposledy upravil Mgr.Shrek : 26.03.10 at 22:56 Dôvod: chyba
1 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Vzhľadom, na to, že nový system hodnotenia využíva mizivý počet poraďakov, a aj to s postrannymi a zakernymi umyslami

vyzývam administratora aby tento system hodnotenia príspevkov všetkými uživateľmi navzájom ZRUŠIL !

System hodnotenia sa neujal a neprináša zamýšľaný efekt a nie je prínosom.
2 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Laco-monter Pozri príspevok
Vzhľadom, na to, že nový system hodnotenia využíva mizivý počet poraďakov, a aj to s postrannymi a zakernymi umyslami

vyzývam administratora aby tento system hodnotenia príspevkov všetkými uživateľmi navzájom ZRUŠIL !

System hodnotenia sa neujal a neprináša zamýšľaný efekt a nie je prínosom.
Už bola na Porade založená k tomu aj téma:

http://www.porada.sk/t135756-p8-peti...-to-vidim.html
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Laco-monter Pozri príspevok
Vzhľadom, na to, že nový system hodnotenia využíva mizivý počet poraďakov, a aj to s postrannymi a zakernymi umyslami

vyzývam administratora aby tento system hodnotenia príspevkov všetkými uživateľmi navzájom ZRUŠIL !

System hodnotenia sa neujal a neprináša zamýšľaný efekt a nie je prínosom.

Vidíš Richard, práve teraz mi veľmi preveľmi chýba tlačidlo nesúhlasím!
Chcem prejaviť svoj názor a nepasuje mi ani nevhodné, ani neužitočné, čo by si použil ty?
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Všimol som si, že niekedy aj plané reči medzi poraďákmi padnú na úrodnú pôdu. A niekedy sa aj ujmú. Kto pozná svoju budúcnosť?
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Dobrý večer, neviem či sa to tu už rozoberalo alebo nie (ak áno, tak sa ospravedlňujem), stalo sa mi, že som nechtiac označila za "neužitočný" príspevok, kde som to vôbec nechcela. Preto by som chcela navrhnúť, aby pri tlačítkach "neužitočné" a "nevhodné" bola nejaká poistka, keďže sa tým udeľujú mínusové body... A ak by som ešte mohla poprosiť, dala by sa moja chyba nejako napraviť? Ide o tému http://www.porada.sk/t136159-pravopl...ieho-sudu.html príspevok č. 9. Ďakujem.
9 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Laco-monter

Re: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo
Citát:

Nie som zákerny a neškodím ľuďom, iba reagujem na ich skutky, ak mi niekto svojim hodnotením zoberie bod, ja mu tiež zoberiem bod.

Aj keď su tie body nie doležité, ale mne to znižuje reputáciu.

berte to ako chcete, ja som reagoval, tak ako som reagoval.


Toto je "žiarivý príklad" absolútneho nepochopenia účelu bodovania na Porade. Oko za oko, zub za zub. Je jedno, aký je to príspevok.
4 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
naozaj sa mi to bodovanie nepaci. Vcera som omylom pridala prispevok,v kt.bolo len + a dostala som za to mínusový bod (ktory som ziskala v inom prispevku za odbornu radu)


Re: založenie s.r.o.
+

Súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (1) zalobaba
Naposledy upravil jacekova : 28.03.10 at 08:22 Dôvod: zvyraznenie
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ja som tiež za pôvodný stav, pôvodné bodovanie/oceňovanie...

Richard, nemohla by byť nejaká anketa, hlasovanie, či porada-referendum?
2 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Ja by som bola za to, aby to bolo čo najjednoduchšie ... napr by stačilo .. že príspevok pomohol - či nepomohol (palec hore- dole). A ešte súhlas, prípadne nesúhlas.
Tiež som spravila kiks ... a nešlo to opraviť
To naháňanie za bodmi, hodnotenia a neviem čo všetko .... to pri takomto rôznorodom "osadenstve" naozaj nemá až takú výpovednú hodnotu.

Ale chcela by som poďakovať všetkým za príspevky, ktorými pomohli a ešte pomôžu, či už mne, ale aj ostatným...
0 0
dudlo dudlo

dudlo je offline (nepripojený) dudlo

kukučka Pozri príspevok
Vidíš Richard, práve teraz mi veľmi preveľmi chýba tlačidlo nesúhlasím!
Chcem prejaviť svoj názor a nepasuje mi ani nevhodné, ani neužitočné, čo by si použil ty?
Ale preco nemozu vsetci hodnotit rvnako.Ked s niekym suhlasim..kliknem SUHLASIM a pokial nie na NESUHLASIM sa mi neda kliknut
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
je to o ničom. dostala som 3červené (mínusové body) od jednej hašterivej poraďáčky, ktorá si kráti čas "hádaním sa" a mínusovaním príspevkov. Bolo to v príspevku, ktorý som označila ako .

načo je to dobré? mínusujú sa body, ktoré človek dostane za odbornú radu Toto je fakt dobre len pre takých ktorý sa chcú "pomstiť" alebo sú zakomplexovaní.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

dudlo Pozri príspevok
Ale preco nemozu vsetci hodnotit rvnako.Ked s niekym suhlasim..kliknem SUHLASIM a pokial nie na NESUHLASIM sa mi neda kliknut

Už to bolo viackrát spomínané, že nestačí len povedať, že nesúhlasíš, ale treba to aj zdôvodniť, s čím nesúhlasíš. Preto nie je tlačítko "nesúhlasím", ale nesúhlas sa prejavuje reakciou na príspevok, s ktorým nesúhlasíš a uvedieš svoj názor.
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

jacekova Pozri príspevok
naozaj sa mi to bodovanie nepaci. Vcera som omylom pridala prispevok,v kt.bolo len + a dostala som za to mínusový bod (ktory som ziskala v inom prispevku za odbornu radu)


Re: založenie s.r.o.
+

Súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (0), nevhodné (1) zalobaba
Ak pridáš príspevok omylom, máš možnosť ho vymazať. Už som ti ho vymazal.

Mínusové body sú dobré, len sa treba naučiť s nimi pracovať. Členovia by nemali udeľovať mínusové body za príspevky iného člena, ktorý sa im nepáči, alebo mali s ním ostrejšiu polemiku. Mínusové body by mali byť len za ozaj nevhodné príspevky.

zalobabu som upozornil, aby sa miernila pri negatívnom hodnotení príspevkov.
Naposledy upravil Chobot : 31.03.10 at 22:32
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať