Zavrieť

Porady

Nové hodnotenie príspevkov a užívateľov

admin
Dnes spúšťam do testovania nové hodnotenie príspevkov a užívateľov.

Testovanie, pretože to ešte nie je úplne dokončené či už z hľadiska plánovaných funkcií alebo Vašich pripomienok.

Cieľ nového systému:

Sprehľadnenie témy, jednak aby sme vedeli čo je užitočné na čítanie a aby sme nemuseli čítať neužitočné veci.

Získanie prehľadu o užitočných a neužitočných témach

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.

Podrobnejšie hodnotenie užívateľov, podľa počtu bodov užitočných, neužitočných a nevhodných. Zavádzame aj mínusové body, ktoré sa počítajú za neužitočné a nevhodné príspevky. Mimotémy príspevky a zábavné sú neutrálne.

Momentálne funkčné:
- tlačítka na označovanie príspevkov a počítanie bodov (užitočné, zábavné, mimotémy, neužitočné, nevhodné)
- najlepšia odpoveď (zadávateľ otázky/témy môže označiť jeden príspevok za najlepšiu odpoveď). Najlepšia odpoveď automaticky získava 3 body.
- limity bodov na jeden príspevok (užitočné: max.3 bodov + 3 ak je najlepšia odpoveď;neužitočný max: -3b; nevhodný max: -3b); mimotémy a zábavné sú bodovo neutrálne
- rozdelenie bodov podľa jednotlivých rubrík
- hodnotiť môžu len užívatelia nad 10 bodov s výnimkou zadávateľa otázky/témy (ten môže vo svojej téme hodnotiť príspevky aj bez požadovaného počtu bodov)
- každý môže dať len jeden typ hodnotenia (napr. ak dá že zábavné tak už nemôže neužitočné)


Plánované funkcie:
- zobrazovanie bodov v profile užívateľa podľa jednotlivých typov hodnotení a rubrík
- zbaľovanie mimotémy, neužitočných a nevhodných príspevkov
- vyberanie najlepších tém a užívateľov za určité časové obdobie (najlepšie odpovede a témy mesiaca)
- možnosť presunúť témy členmi, ktorí majú viac ako XY bodov
- pochvaly (doteraz sme mohli napísať individuálne pochvaly popri oceňovaní, chcem na to vymyslieť niečo nové)

Rušíme doterajšie ocenenie príspevku a tzv. lampičkovanie, resp. palec hore alebo dolu.


Viem že sú to nové veci a každé nové veci sú najprv ťažko stráviteľné, ale toto je ďalší pokus ako spraviť Poradu prehľadnou a zároveň si udržať úroveň kvality príspevkov bez toho aby to stále len na moderátoroch.
Porada je "spolu vieme viac". Snáď takýto princíp môžeme využiť aj pri moderovaní a hodnotení.
Doterajší spôsob palec hore a dole nemal dostatočnú výpovedaciu schopnosť aj preto sa možno nie príliš používal. Verím že súčasný systém je dostatočne adresný (užitočné, zábavné...) a jednoduché nato aby sa to začalo používať.

Predpokladám že počet bodov začne rapídne narastať, preto musím prehodnotiť VIP členstvo, ktoré sa prideľovalo automaticky po získaní 40 bodov.

Vaša názory ako vždy uvítam, je to všetko ešte rozrobené a prípadné zmeny zvážim. Diskusie bude asi dosť

Doplnenie:
Prečo existujú limity?
Je to snaha o obmedzenie efektu získania veľkého množstva bodov za "populárne" otázky/odpovede. Stačí aby bola otázka populárna a relatívne jednoduchá odpoveď by bola ocenená užitočnými bodmi neúmerne voči menej "populárnej" ale o to náročnejšej otázky.
Pri použití limitu má počet bodov väčšiu úmernosť voči námahe ktorú užívateľ musí vynaložiť na ich dosiahnutie.
Naposledy upravil Richard : 06.05.10 at 22:48
Usporiadat
Téma je uzavretá.
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Chobot Pozri príspevok
Ak pridáš príspevok omylom, máš možnosť ho vymazať. Už som ti ho vymazal.

Mínusové body sú dobré, len sa treba naučiť s nimi pracovať. Členovia by nemali udeľovať mínusové body za príspevky iného člena, ktorý sa im nepáči. Mínusové body by mali byť len za ozaj nevhodné príspevky.

zalobabu som upozornil, aby sa miernila pri negatívnom hodnotení príspevkov.

dakujem za to vymazanie (nevšimla som si, že som to tam nahodila)

a dakujem aj za upozornenie žalobaby. Fakt taký ako ona len odrádzajú ľudí aby chodili na poradu a prispievali...

to je pekne napísané na čo "BY MALI BYŤ" mínusové body....len bohužiaľ na to nie sú....fakt to mnohí zneužívajú
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jacekova Pozri príspevok
dakujem za to vymazanie (nevšimla som si, že som to tam nahodila)

a dakujem aj za upozornenie žalobaby. Fakt taký ako ona len odrádzajú ľudí aby chodili na poradu a prispievali...

to je pekne napísané na čo "BY MALI BYŤ" mínusové body....len bohužiaľ na to nie sú....fakt to mnohí zneužívajú
Fakt ma to mrzí. Ak nemôžem pomôcť, radšej nepíšem. Rada pomôžem svojimi praktickými radami. Nie som nováčik a plno skúseností mám za sebou.
0 0
jacekova jacekova

jacekova je offline (nepripojený) jacekova

účtovník telom i dušou
Economic Pozri príspevok
Fakt ma to mrzí. Ak nemôžem pomôcť, radšej nepíšem. Rada pomôžem svojimi praktickými radami. Nie som nováčik a plno skúseností mám za sebou.

Economic, ty si profík v tom čo robíš. Vo svojej prci sa vyznáš a mnohí sa na teba obracajú, aby si im odpovedala práve ty.

A všimla som si, že dotyčná osoba, s ktorou som mala "problémy ohľadom mínusových bodov....čiže kvôli novemu bodovaniu) sa už navážala aj do teba...
Ale je pravda, že človek si to nemá všímať a držať sa pravidla "Uraziť ma môže len inteligent",

ale ja prispievam svojimi radami preto, aby som pomohla.
Poteší ma ak to niekto ocení a som sklamaná , ked mi niekto vymínusuje body v príspevku
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
jacekova Pozri príspevok
Economic, ty si profík v tom čo robíš. Vo svojej prci sa vyznáš a mnohí sa na teba obracajú, aby si im odpovedala práve ty.

A všimla som si, že dotyčná osoba, s ktorou som mala "problémy ohľadom mínusových bodov....čiže kvôli novemu bodovaniu) sa už navážala aj do teba...
Ale je pravda, že človek si to nemá všímať a držať sa pravidla "Uraziť ma môže len inteligent",

ale ja prispievam svojimi radami preto, aby som pomohla.
Poteší ma ak to niekto ocení a som sklamaná , ked mi niekto vymínusuje body v príspevku
Ja som sa už naučila na sprosté odpovede niektorých rypákov tu na porade úplne ignorovať. Zo začiatku ma to hnevalo, keď ma urážali, teraz sa nad tým pousmejem. Je zaujímavé že sú to akože "právnici" , čo vyrývajú. Rada keď môžem, poradím, no na takých, čo len vyrývajú proste nemám a nechcem mať čas. Venujem ho tomu, kto o to stojí a potrebuje moju radu. Je pravda, že tu mám veľa spokojných priateľov, alebo ak to môžem napísať klientov. A verím, že pribudnú noví priatelia... Želám Ti všetko dobré príjemné veľkonočné sviatky.
Naposledy upravil Economic : 01.04.10 at 07:04 Dôvod: chybička..
3 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Chobot Pozri príspevok
Už to bolo viackrát spomínané, že nestačí len povedať, že nesúhlasíš, ale treba to aj zdôvodniť, s čím nesúhlasíš. Preto nie je tlačítko "nesúhlasím", ale nesúhlas sa prejavuje reakciou na príspevok, s ktorým nesúhlasíš a uvedieš svoj názor.
Podľa mňa by tlačítko "nesúhlasím" (bez pridávania mínusových bodov) bolo určite lepšou voľbou ako "nevhodné" a "neužitočné".

A je čudné, že nesúhlas musím zdôvodniť, ale označiť príspevok za nevhodný a neužitočný môžem bez vysvetlenia, zdôvodnenia...
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

V rebríčku pridelených bodov je vpravo dole miesto pre tabuľku hodnotenia. Nie je to pre to mínusové hodnotenie? Trošku by to ukazovalo iný rozmer bodovania. Alebo nie?
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Ak pridáš príspevok omylom, máš možnosť ho vymazať.
Použijem časť citátu od Chobota.

Ak náhodou sa pridá príspevok tak sa zmaže, je to skvelá možnosť korekcie, ak sa pomýlim.
No v posledných pár dňoch som si všimla u jedného poraďáka zaujímavú anomáliu. Vždy má iný počet príspevkov.
Nebolo by na tom nič zvláštne ( aj u mňa sa počet príspevkov mení ), keby príspevky pribúdali. Ale oni naopak odbúdajú.

Tak som sa zamerala na daného poraďáka, samozrejme nie je možné odsledovať všetko ale čím dalej tým viac nadobúdam pocit, že s nami manipuluje.
Daný poraďák má viac bodov ako príspevkov ( čo je skvelé, lebo ako nováčik by som si povedala wau, ten vie všetko ). A včera som čítala nejaký príspevok od dotyčného a dnes som už ho nevedela nájsť. Takže si myslím, že maže príspevky ktoré nedostanú bod. Podľa mňa je to manipulácia a nepáči sa mi také správanie.
5 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Xanti Pozri príspevok
Použijem časť citátu od Chobota.

Ak náhodou sa pridá príspevok tak sa zmaže, je to skvelá možnosť korekcie, ak sa pomýlim.
No v posledných pár dňoch som si všimla u jedného poraďáka zaujímavú anomáliu. Vždy má iný počet príspevkov.
Nebolo by na tom nič zvláštne ( aj u mňa sa počet príspevkov mení ), keby príspevky pribúdali. Ale oni naopak odbúdajú.

Tak som sa zamerala na daného poraďáka, samozrejme nie je možné odsledovať všetko ale čím dalej tým viac nadobúdam pocit, že s nami manipuluje.
Daný poraďák má viac bodov ako príspevkov ( čo je skvelé, lebo ako nováčik by som si povedala wau, ten vie všetko ). A včera som čítala nejaký príspevok od dotyčného a dnes som už ho nevedela nájsť. Takže si myslím, že maže príspevky ktoré nedostanú bod. Podľa mňa je to manipulácia a nepáči sa mi také správanie.
Takže ak vymaže príspevok, kde má mínus body, potom sa mu tieto anulujú? Ak nemá príspevok, tak potom by nemal mať ani mínusové body? To je super. Tie body budú mať naozaj vypovedaciu hodnotu. Ešte tu chýba rozdeliť to do nejakých líg ako vo futbale.

Ja by som uvítal tlačítko, kde by som si to bodovanie mohol vypnúť.
Naposledy upravil marjankaj : 01.04.10 at 20:21
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

marjankaj Pozri príspevok
Takže ak vymaže príspevok, kde má mínus body, potom sa mu tieto anulujú? Ak nemá príspevok, tak potom by nemal mať ani mínusové body? To je super. Tie body budú mať naozaj vypovedaciu hodnotu. Ešte tu chýba rozdeliť to do nejakých líg ako vo futbale.
To neviem či sa dajú vymazať príspevky kde nejaké body či plusové alebo mínusové sú.
Ale ked mám príspevok, kt. mi do troch dní nikto neoboduje tak ho vymažem. A ja budem mať skvelý pomer .. príspevok / bod plusový ( napríklad 1/1 taký pomer nemá ani admininstrátor porady) ... je to manipulácia

Naozaj body strácajú vypovedaciu hodnotu, lebo nič nehovoria. Teraz už nie
1 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
Použijem časť citátu od Chobota.

Ak náhodou sa pridá príspevok tak sa zmaže, je to skvelá možnosť korekcie, ak sa pomýlim.
No v posledných pár dňoch som si všimla u jedného poraďáka zaujímavú anomáliu. Vždy má iný počet príspevkov.
Nebolo by na tom nič zvláštne ( aj u mňa sa počet príspevkov mení ), keby príspevky pribúdali. Ale oni naopak odbúdajú.

Tak som sa zamerala na daného poraďáka, samozrejme nie je možné odsledovať všetko ale čím dalej tým viac nadobúdam pocit, že s nami manipuluje.
Daný poraďák má viac bodov ako príspevkov ( čo je skvelé, lebo ako nováčik by som si povedala wau, ten vie všetko ). A včera som čítala nejaký príspevok od dotyčného a dnes som už ho nevedela nájsť. Takže si myslím, že maže príspevky ktoré nedostanú bod. Podľa mňa je to manipulácia a nepáči sa mi také správanie.

Napíš mi meno toho poraďáka, mám novú baterku, posvietim si na neho....
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Chobot Pozri príspevok
Napíš mi meno toho poraďáka, mám novú baterku, posvietim si na neho....
A kedy si fasol tú novú baterku? a od koho aj ja cem.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Xanti Pozri príspevok
A kedy si fasol tú novú baterku? a od koho aj ja cem.
Kúpil som ju v Tescu.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Chobot Pozri príspevok
Napíš mi meno toho poraďáka, mám novú baterku, posvietim si na neho....
A ostali ti ešte nejaké právomoci, keď sa to moderovanie akože presúva na nás všetkých?
0 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
marjankaj Pozri príspevok
A ostali ti ešte nejaké právomoci, keď sa to moderovanie akože presúva na nás všetkých?
Ako sa môže presúvať na nás všetkých, keď nemáš ani možnosť opravy keď sa pomýliš a klikneš vedľa alebo vôbec klikneš a nechcel si?

Ale Chobot niekde písal, že nemôže opraviť chybné kliknutie. Tak asi bude logické, že ani my, ani moderátori. Uf.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
terezamaria Pozri príspevok
Ako sa môže presúvať na nás všetkých, keď nemáš ani možnosť opravy keď sa pomýliš a klikneš vedľa alebo vôbec klikneš a nechcel si?

Ale Chobot niekde písal, že nemôže opraviť chybné kliknutie. Tak asi bude logické, že ani my, ani moderátori. Uf.
Ja iba citujem z úvodného príspevku.

Presun moderovania na všetkých, všetci (momentálne teda tí ktorí majú aspoň 10 bodov) môžu hodnotiť príspevok a následne ak príspevok získa dostatočný počet bodov, budú lepšie rozoznateľné užitočné a neužitočné až nevhodné príspevky a členovia.
2 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

Podľa mojho názoru, by administrator nemal byť zároveń aj Poraďak a aktivne prispievať do porady.

Administrator je administrator a je zamestnany a berie za svoju pracu plat.

Také dačo nie je na iných portáloch aby administrator v diskusii vystupoval ako diskutujúci.

Praca administratora je korigovať priebeh diskusie a dohliadať na poriadok.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Nie preto,že je 1. apríl!

Aj toto umožňuje nové hodnotenie, Laco montér prišiel o body. Prečo?

Len jeden príklad, čo som si všimol v téme:

Re: Prekážka v práci - obstaranie pohrebu


O nahrade mzdy a poskztnutí voĺna pri učasti na pohrebe rodinného príslušníka sa hovorí aj v KOLEKTÍVNEJ ZMLUVE uzavretej medzi zamestnancami a vedenim a.s.

Zákonník práce, § 141, odsek 2, písmeno d.

d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,

Zákonník práce určuje minimum. Všetok, čo je v zákonníku je možné dohodnúť v kolektívnej zmluve nad rámec zákona. Takže Laco má pravdu a bod si zaslúžil, no niekto mu vymazal príspevok, aj bod a viac krát. A medzi tým tému uzavrel.

Myslím si, že na bodovanie sa dá pozrieť aj od lesa! A to, kto dáva, za čo dáva a komu dáva body. Mal už 29 bodov. To je Laco taký vandal, že už má len 15 bodov?

Alebo niekto po ňom ide? To je účel porady? Niekto tu napísal, je jedno, čí je tu niekto od začiatku porady, alebo od začiatku mesiaca. Každý môže povedať svoj názor! Malo by to byť na úrovni, čiej?

Zvažujem, čo obodujem, ale Lacovi dám body, aby nebol poškodený. Pre mňa to má zmysel. Pre niekoho je to nezmysel.
7 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

[QUOTE=Laco-monter;1361662]Podľa mojho názoru, by administrator nemal byť zároveń aj Poraďak a aktivne prispievať do porady. prečo?

Administrator je administrator a je zamestnany a berie za svoju pracu plat.odkiaľ máš informáciu, že náš admin, tvorca Porady je zamestnaný a berie plat?

Také dačo nie je na iných portáloch aby administrator v diskusii vystupoval ako diskutujúci. A pretože inde nie, tak to musí byť i tu? A prečo?

Praca administratora je korigovať priebeh diskusie a dohliadať na poriadok.Rozkaz, šéfe! QUOTE]


...............
3 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

sito Pozri príspevok
Nie preto,že je 1. apríl!

Aj toto umožňuje nové hodnotenie, Laco montér prišiel o body. Prečo?

Len jeden príklad, čo som si všimol v téme:

Re: Prekážka v práci - obstaranie pohrebu


O nahrade mzdy a poskztnutí voĺna pri učasti na pohrebe rodinného príslušníka sa hovorí aj v KOLEKTÍVNEJ ZMLUVE uzavretej medzi zamestnancami a vedenim a.s.

Zákonník práce, § 141, odsek 2, písmeno d.

d) úmrtie rodinného príslušníka
1. pracovné voľno s náhradou mzdy na dva dni pri úmrtí manžela alebo dieťaťa a na ďalší deň na účasť na pohrebe týchto osôb,
2. pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na pohrebe rodiča a súrodenca zamestnanca, rodiča a súrodenca jeho manžela, ako aj manžela súrodenca zamestnanca a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,
3. pracovné voľno s náhradou mzdy na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden deň, na účasť na pohrebe prarodiča alebo vnuka zamestnanca, alebo prarodiča jeho manžela, alebo inej osoby, ktorá síce nepatrí k uvedeným príbuzným, ale žila so zamestnancom v čase úmrtia v domácnosti, a na ďalší deň, ak zamestnanec obstaráva pohreb týchto osôb,

Zákonník práce určuje minimum. Všetok, čo je v zákonníku je možné dohodnúť v kolektívnej zmluve nad rámec zákona. Takže Laco má pravdu a bod si zaslúžil, no niekto mu vymazal príspevok, aj bod a viac krát. A medzi tým tému uzavrel.

Myslím si, že na bodovanie sa dá pozrieť aj od lesa! A to, kto dáva, za čo dáva a komu dáva body. Mal už 29 bodov. To je Laco taký vandal, že už má len 15 bodov?

Alebo niekto po ňom ide? To je účel porady? Niekto tu napísal, je jedno, čí je tu niekto od začiatku porady, alebo od začiatku mesiaca. Každý môže povedať svoj názor! Malo by to byť na úrovni, čiej?

Zvažujem, čo obodujem, ale Lacovi dám body, aby nebol poškodený. Pre mňa to má zmysel. Pre niekoho je to nezmysel.
Ďakujem za podporu, vysvetlil som trochu problematiku straty mojich bodov v téme :"Petícia Richardovi..."
Znovu chcem zdorazniť , že porada je verejný portál aj diskusia je verejná,

nie je to žiadný elitný klub rovnako zmýšĺajúcich, ako sa to niektorí snažia zmanipulovať.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

[QUOTE=Paula;1361682]
Laco-monter Pozri príspevok
Podľa mojho názoru, by administrator nemal byť zároveń aj Poraďak a aktivne prispievať do porady. prečo?

Administrator je administrator a je zamestnany a berie za svoju pracu plat.odkiaľ máš informáciu, že náš admin, tvorca Porady je zamestnaný a berie plat?

Také dačo nie je na iných portáloch aby administrator v diskusii vystupoval ako diskutujúci. A pretože inde nie, tak to musí byť i tu? A prečo?

Praca administratora je korigovať priebeh diskusie a dohliadať na poriadok.Rozkaz, šéfe! QUOTE]


...............
Povedal svoj názor, to nemôže? Že vraj, kedysi bola cenzúra?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať