Zavrieť

Porady

zamestnanecká prémia

Som super baba
Ahojte
chcem sa opytat...ked si zamestnanec uplatnuje zamestnanecku premiu co mu aj vychadza ze ma na nu narok..a este si chce uplatnit zivotne poistenie moze oboje ziadat?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Nie,
nemôže.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

JanulkaJ Pozri príspevok
Ahojte
chcem sa opytat...ked si zamestnanec uplatnuje zamestnanecku premiu co mu aj vychadza ze ma na nu narok..a este si chce uplatnit zivotne poistenie moze oboje ziadat?
Ak si zamestnanec uplatnil ZP, nemôže sa použiť postup podľa § 11. To znamená, že si nemôže uplatniť nezdaniteľné časti na:
a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu,
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.

3 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

Máme zamestnankynu ,ktorá si uplatnila zam. premiu, a teraz si chce podať aj DP kvôli úrokom zo sporenia. Bolo jej však už spracované ročné zúčtovanie aj vypočítaná zam. prémia a na danový úrad bola zaslaná žiadosť na vrátenie preplatkov z RZ. Keby si uplatnila úroky, dostala by o 17 eur viac. Máme prerábať RZ a opraviť žiadosť na vratky alebo ako by sa to dalo najlepšie vyriešiť?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kanianka Pozri príspevok
Máme zamestnankynu ,ktorá si uplatnila zam. premiu, a teraz si chce podať aj DP kvôli úrokom zo sporenia. Bolo jej však už spracované ročné zúčtovanie aj vypočítaná zam. prémia a na danový úrad bola zaslaná žiadosť na vrátenie preplatkov z RZ. Keby si uplatnila úroky, dostala by o 17 eur viac. Máme prerábať RZ a opraviť žiadosť na vratky alebo ako by sa to dalo najlepšie vyriešiť?
ak by si uplatnila daň z úrokov zo sporenia, nemá nárok na zamestnaneckú prémiu, preto treba zvážiť, či jej vyšla viac prémia alebo je vo vyššej sume daň z úrokov
0 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

práve že má vyššiu dan z úrokov 0 17 eur, lenže už má zam. pr. vyplatenú
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

kanianka Pozri príspevok
práve že má vyššiu dan z úrokov 0 17 eur, lenže už má zam. pr. vyplatenú
a je ochotná vrátiť ZP?

kde bola doteraz, budeš mať kopec práce s prerábaním, prepísovaním ...... ak by si chcela opraviť

ja by som to už spätne nerobila
1 0
kanianka kanianka

kanianka je offline (nepripojený) kanianka

vyšla jej vyššia dan z úroku o 17 eur, ale problem je v tom , že si na to spomenula až teraz keď je všetko spracované a vyplatené
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Viem,že to bolo rozoberané a logický mi vychádza že áno.
Ak je konateľ SRO zamestnaný vo svojej SRO ako montážnik a z konateľstva nemá príjmy ani vyplácané podiely na zisku, má nárok na ZP.
Ďakujem za odpoveď.
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
[QUOTE=VERONIKA6;1350666]Ak si zamestnanec uplatnil ZP, nemôže sa použiť postup podľa § 11. To znamená, že si nemôže uplatniť nezdaniteľné časti na:
a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu,
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.

Všetko mi je jasné, len jedno nechápem:
V minulosti a vlastne aj tento rok zamestnanci, ktorí majú napr.životné poistenie automaticky odovzdávajú mzdárke potvrdenie napr. z Allianz-u: keď niekto za rok 2007 a 2008 použil toto potvrdenie na zníženie základu dane a za rok 2009 toto potvrdenie síce zamestnávateľovi predloží, ale ten potvrdenie nepoužije pri výpočte roč.zúčtovania z titulu, aby zamestnanec mal zamest.prémiu/lebo je to samozrejme výhodnejšie/ je to v poriadku????
Lebo týmto krokom sa mi zdá celý proces a zámer uplatňovania zníženia základu dane z titulu napr.životného poistenia z dlhodobého hľadiska /viď podmienky..."musí si sporiť 30 rokov, nesmie poistku vybrať pred 55-kou a pod"-/ akoby prerušený...
No uvidíme, aké zákony prinesie nová vláda....
Naposledy upravil Ingrid Ondruskova : 31.03.10 at 19:28
0 0
Ingrid Ondruskova Ingrid Ondruskova

Ingrid Ondruskova je offline (nepripojený) Ingrid Ondruskova

snáď milá osôbka
[QUOTE=Ingrid Ondruskova;1360698]
VERONIKA6 Pozri príspevok
Ak si zamestnanec uplatnil ZP, nemôže sa použiť postup podľa § 11. To znamená, že si nemôže uplatniť nezdaniteľné časti na:
a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu,
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.

Všetko mi je jasné, len jedno nechápem:
V minulosti a vlastne aj tento rok zamestnanci, ktorí majú napr.životné poistenie automaticky odovzdávajú mzdárke potvrdenie napr. z Allianz-u: keď niekto za rok 2007 a 2008 použil toto potvrdenie na zníženie základu dane a za rok 2009 toto potvrdenie síce zamestnávateľovi predloží, ale ten potvrdenie nepoužije pri výpočte roč.zúčtovania z titulu, aby zamestnanec mal zamest.prémiu/lebo je to samozrejme výhodnejšie/ je to v poriadku????
Lebo týmto krokom sa mi zdá celý proces a zámer uplatňovania zníženia základu dane z titulu napr.životného poistenia z dlhodobého hľadiska /viď podmienky..."musí si sporiť 30 rokov, nesmie poistku vybrať pred 55-kou a pod"-/ akoby prerušený...
No uvidíme, aké zákony prinesie nová vláda....
0 0
matafe matafe

matafe je offline (nepripojený) matafe

Ingrid Ondruskova Pozri príspevok
VERONIKA6 Pozri príspevok
Ak si zamestnanec uplatnil ZP, nemôže sa použiť postup podľa § 11. To znamená, že si nemôže uplatniť nezdaniteľné časti na:
a) príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie podľa osobitného predpisu,
b) finančné prostriedky na účelové sporenie,
c) poistné na životné poistenie.


Všetko mi je jasné, len jedno nechápem:
V minulosti a vlastne aj tento rok zamestnanci, ktorí majú napr.životné poistenie automaticky odovzdávajú mzdárke potvrdenie napr. z Allianz-u: keď niekto za rok 2007 a 2008 použil toto potvrdenie na zníženie základu dane a za rok 2009 toto potvrdenie síce zamestnávateľovi predloží, ale ten potvrdenie nepoužije pri výpočte roč.zúčtovania z titulu, aby zamestnanec mal zamest.prémiu/lebo je to samozrejme výhodnejšie/ je to v poriadku????
Lebo týmto krokom sa mi zdá celý proces a zámer uplatňovania zníženia základu dane z titulu napr.životného poistenia z dlhodobého hľadiska /viď podmienky..."musí si sporiť 30 rokov, nesmie poistku vybrať pred 55-kou a pod"-/ akoby prerušený...
No uvidíme, aké zákony prinesie nová vláda....

Zamestnanc, ktorý za rok 2009 má nárok na zamestnaneckú prémiu, má nízke príjmy, nízky základ dane. A v tomto prípade, aj keby neexistovala novinka vo forme zametnaneckej prémie, nemal by si z čoho uplatniť uplatniť nezdaniteľnú časť na DDS, aj keby chcel, lebo základ dane zníženy o sumy podľa §11 môže byť nižší ako 0 (nemôže ísť do mínusu).
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Pri uplatnení ZP sa podmienky pri životnom poistení neporušia, iba si v niektorom roku neuplatní zníženie dane.
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

ZP sa vyplatí v Apríli 2010 ( objaví sa v Marcovej výplate)?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ročné zúčtovanie dane, teda aj ZP ak je v tomto RZD sa vyplatní najneskôr do 31. 3. a a preplatok môže vrátiť najneskôr v aprílovej mzde.
Naposledy upravil Tamila : 08.04.10 at 10:08 Dôvod: oprava
2 0
Ingrid G. Ingrid G.

Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

Nie je od tohto roka zmena? Termín na vykonanie ročného zúčtovania dane je do 31.3.2010, ale PREPLATKY z ročného zúčtovania a aj zamestnanecká prémia sa vysporiadavajú najneskôr vo vyúčtovaní mzdy za mesiac APRÍL 2010 (§ 38 odst. 6 Zákona o dani z príjmu). Ak však chce niekto darovať 2% dane a má nedoplatok, tento treba vysporiadať vo výplate za marec 2010. Ak má zamestnanec vysoký nedoplatok a nechce darovať 2%, môže sa nedoplatok uhrádzať aj v splátkach, tak aby bol celý nedoplatok vysporiadaný najneskôr vo výplate za december 2010.
Naposledy upravil Ingrid G. : 08.04.10 at 10:17
1 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Ingrid G. Pozri príspevok
Nie je od tohto roka zmena? Termín na vykonanie ročného zúčtovania dane je do 31.3.2010, ale PREPLATKY z ročného zúčtovania sa vysporiadavajú najneskôr vo vyúčtovaní mzdy za mesiac APRÍL 2010 (§ 38 odst. 6 Zákona o dani z príjmu). Ak však chce niekto darovať 2% dane a má nedoplatok, tento treba vysporiadať vo výplate za marec 2010.
Opravila som sa, je to tak ako píšeš.
0 0
milka1619 milka1619

milka1619 je offline (nepripojený) milka1619

Pri čítaní príspevkov ohľadom nároku na ZP som sa stretla s príspevkami, v ktorých bol dotaz ohľadom nároku na ZP pre zamestnancov, ktorí boli vysielaní na výkon práce do ČR - mali vyplácané stravné na území SR. Odpocede boli - majú nárok. DR SR dalo mi listom odpoveď - že títo zamestnanci nemajú nárok na ZP- výkon práce bol mimo územia SR.
1 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Jednou z približne 185 podmienok na získanie ZP je aj podmienka, že daňovník vykonával závislú činnosť len na území SR - § 32a ods. 1 písm. a) bod 1.

Preto uvedení zamestnanci nemajú nárok na ZP.
0 0
Zuna 3 Zuna 3

Zuna 3 je offline (nepripojený) Zuna 3

Poprosím o radu, na koľko mesiacov má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, ak u nás v roku 2009 robil na prac.zmluvu od 1.1.2009 do 13.7.2009 od 14.7.2009 bol dobrovoľne nezamestnaný a od 4.8.2009 je evidovaný na úrade práce a bere podporu. Od 1.12.2009 je u nás zamestnaný na dohodu. Bere aj podporu.
Má nárok na 7 alebo 8 mesiacov na zamestnaneckú prémiu??
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Zuna 3 Pozri príspevok
Poprosím o radu, na koľko mesiacov má zamestnanec nárok na zamestnaneckú prémiu, ak u nás v roku 2009 robil na prac.zmluvu od 1.1.2009 do 13.7.2009 od 14.7.2009 bol dobrovoľne nezamestnaný a od 4.8.2009 je evidovaný na úrade práce a bere podporu. Od 1.12.2009 je u nás zamestnaný na dohodu. Bere aj podporu.
Má nárok na 7 alebo 8 mesiacov na zamestnaneckú prémiu??
má nárok za 8 mesiacov, pretože aj v tom 12 mesiaci mal zdaniteľný príjem aj ten sa ráta, hoci bol len na dohodu
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať