Zavrieť

Porady

DPH - prijatá faktúra z ČR

Dobry den,

Mam taký problém, prišla nám faktúra z ČR za službu (aj my aj v ČR sme platitelia DPH). Faktúra bola uvedená bez DPH. Mám to samozdaniť? ak áno, v akom riadku DPH to mám uviesť? som začiatočník.
Usporiadat
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

O akú službu sa jedná ?
0 0
jamena jamena

jamena je offline (nepripojený) jamena

Ide o výstavbu expozičného stánku na výstave (vo Francúzsku)
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Podľa mňa je miesto dodania vo Francúzsku a teda nie je možné previesť daňovú povinnosť do iného štátu, buď Vy alebo dodávateľ z ČR sa musíte registrovať vo Francúzsku /teda pokiaľ platí obdoba §16.1 alebo §16.3 aj tam/
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Mám podobnú otázku ako je táto. Len s tým rozdielam, že poskytovateľ služby, ktorú som využila je z ČR, faktúra je bez DPH a ja nie som platcom DPH. Ako a kde sa má zaplatiť DPH? Ďakujem za každú radu.
0 0
benji74 benji74

benji74 je offline (nepripojený) benji74

Mám presne ten istý problém. Prijímam službu (webhosting) z ČR. Firma, ktorá službu dodáva je platcom DPH v ČR a ja nie som platca DPH. Posledná faktúra mi bola zaslaná bez DPH, pričom som bol upozornený, že po novele zákona 222/2004 Z.Z som od 1.1.2010 povinný uhradiť DPH v SR, takže by som sa mal zaregistrovať ako platca DPH podľa §7a uvedeného zákona. Túto skutočnosť , ale vyvracia §69 ods.2, citujem:

(2) Zdaniteľná osoba, ktorá má sídlo, miesto podnikania, prevádzkareň alebo bydlisko v tuzemsku, je povinná platiť daň pri službách uvedených v § 16 ods. 1 až 4, 10 a 11 a pri tovare dodanom s inštaláciou alebo montážou, ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného členského štátu alebo zahraničná osoba z tretieho štátu, ak miesto dodania služby alebo tovaru je v tuzemsku; zdaniteľná osoba nie je povinná platiť daň, ak je zahraničná osoba platiteľom.

Z uvedeného vyplýva, že pokiaľ je zahraničná osoba platiteľom DPH mala by vystaviť faktúru vrátane DPH a zaplatiť ju v ČR v príslušnom zdaňovacom období správcovi dane. Potvrdila mi to aj pracovníčka Daňového úradu Banská Bystrica I. Česká strana, ale tieto argumenty odmieta z odôvodnením, že "legislativy našich států se v určitých záležitostech liší", takže si s touto situáciou neviem poradiť. Poslal som elektronickou poštou žiadosť o vyjadrenie DRSR, ale odpoveď som zatiaľ nedostal.
0 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Nikto nám nepomôže? prosíím
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

hela60 Pozri príspevok
Nikto nám nepomôže? prosíím
Tu je na podobnú otázku odpoveď od Janky Acsovej možno Vám pomôže http://moje.hnonline.sk/node/581
3 0
hela60 hela60

hela60 je offline (nepripojený) hela60

Pomohlo, aspoň mne určite, ďakujem.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Prosím do ktorého riadku v daňovom priznaní dph uviesť nadobudnutie tovaru z EU (ČR).
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

Nadobudnutie tovaru sa objaví v riadkoch 7, 8, 19, 21.
2 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ak ide o službu kedy príjemca platí daň podľa § 69 ods. 2 a 9 až 12 zákona, uvádzaš ju na výstupe do r. 9 a 10. Ak ide o službu podľa § 69 ods. 3, daň uvedieš do r. 11 a 12. Na vstupe ti vchádza daň do r. 21 a 23.
0 0
lenkam68 lenkam68

lenkam68 je offline (nepripojený) lenkam68

Ospravedlňujem sa za nepozornosť, reagovala som na prvú otázku z 22.4. Vôbec som si nevšimla, že už som na druhej strane a otázka je zodpovedaná.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Ďakujem pekne, pomohli ste mi.
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Tamila Pozri príspevok
Nadobudnutie tovaru sa objaví v riadkoch 7, 8, 19, 21.
ďakujem. Riadok 36 a 37 sa nemení keďže dph je aj na vstupe aj na výstupe ? neviem, prečo - keď som si vytlačila výkaz z programu, sa mi objavila výška doplnenej dph v r. 36 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo nadmerného odpočtu.
0 0
Luba Luba

Luba je offline (nepripojený) Luba

Keď máš nadobudnutie tovaru, tak DPH na výstupe by mala byť rovnaká ako na vstupe, t.j. ak nie je žiadna iná oprava daň.priznania, tak na r.36 ani 37 by nemalo byť naozaj nič. Snáď si skontroluj, či máš dobre nahodenú tú faktúru z ČR, teda či máš aj vstup aj výstup. Inak potom hádam už len ručne to upraviť, ak to program nevie...
0 0
elenka elenka

elenka je offline (nepripojený) elenka

Ďakujem - už som to vyplnila na internete - kontrolovala som aj vstup aj výstup, inak mám nadmerný odpočet, výška tohto sa nezmenila, ale jednoducho sa mi výška dph z r. 08 dostala aj do r. 36 so znamienkom + čiže daňová povinnosť. Tak som sa chcela utvrdiť, lebo som nemala ešte taký prípad. Ďakujem za ochotu reagovať. Pekný deň.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Mám v tom truchu zmätok. Príjímame tovar z ČR (rôzne drevenné profily, ktoré potom ďalej predávame v SR). Dodavateľ v ČR je platcom DPH. Na prijatých faktúrach majú spomenuté: DPH platí príjemca §63 (asi podľa ich zákona). Vždy tieto faktúry samozdaňujem a suma DPH sa mi objaví na riadkoch 8, 19 a 21. Mám to dobre? Nemá to byť niekde na riadku 10, 12, alebo 14 ?
0 0
Tamila Tamila

Tamila je offline (nepripojený) Tamila

psps Pozri príspevok
Mám v tom truchu zmätok. Príjímame tovar z ČR (rôzne drevenné profily, ktoré potom ďalej predávame v SR). Dodavateľ v ČR je platcom DPH. Na prijatých faktúrach majú spomenuté: DPH platí príjemca §63 (asi podľa ich zákona). Vždy tieto faktúry samozdaňujem a suma DPH sa mi objaví na riadkoch 8, 19 a 21. Mám to dobre? Nemá to byť niekde na riadku 10, 12, alebo 14 ?
Máš to dobre, nadobudnutie tovaru sa objavuje v r. 7,8,19,21.
2 0
ccokoladecka ccokoladecka

ccokoladecka je offline (nepripojený) ccokoladecka

poprosím o radu, v roku 2009 nám boli na základe zmluvy poskytnuté z ČR služby na využívanie informačných technológií. Obidvaja sme platci DPH. Vystavili nám faktúru, do roku 2009 s DPH. Chcem sa spýtať, či je správne vystavená? hľadala som to aj v zákone, podľa §69 ods. 2 by to sedelo. Ale chcela by som poprosiť o bližšie vystvetlenie, či je faktúra správne vystavená.
0 0
psps psps

psps je offline (nepripojený) psps

Prijala som českú faktúru za audit. Audit bol vykonaný tu na Slovensku od českej firmy pre slovenskú firmu. Túto faktúru samozdaním, ale nie je mi jasné, v ktorých riadkoch daňového priznania sa mi má objaviť suma DPH ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať