Zavrieť

Porady

používanie vozidla na podnikateľské účely, ktorého vlastníkom je iná osoba

Dobrý deň,

prosím o radu:

Používam na firemné účely motorové vozidlo môjho brata. Chcem sa spýtať na aké výdavky, ktoré si môžem uplatniť v daňovom priznaní mám nárok - prípadne či musím viesť evidenciu jázd, kilometrov...alebo stačí ak si vypíšem cesťáky? (myslím, že amortizáciu si uplatniť nemôžem..správne?) Viem, že daň z motorových vozidiel platiť nemusím, dúfam, že ani môj brat nie kvôli tomu, že ho používam na podnikanie ja...


ĎAKUJEM !!!!!!!!!
Usporiadat
Mirka K. Mirka K.

Mirka K. je offline (nepripojený) Mirka K.

a ta 2. varianta ktoru som sa pytala, ze firma si prenajala auto od uplne nestrannej osoby ktora s sro-ckou nema nic, je to ex manzelka konatela - zamestnanca firmy, cize beriem nestranna, urobi sa najomna zmluva a ona prihlasi auto na DMV ci firma na seba? ci ako je to v tomto pripade ? dik
0 0
Ka-Be Ka-Be

Ka-Be je offline (nepripojený) Ka-Be

Dobrý deň,
spoločník, konateľ, nie zamestnanec používa súkromné auto na podnikanie.
Pristupuje sa k tomu, ako keby zamestnanec používal auto alebo treba urobiť zmluvu o prenájme? Treba ho prihlásiť na DzMV?
ďakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Dobrý deň,

rada by som sa poradila:

konateľ bude používať na služobne cesty v sro bratove auto.
Co vsetko treba spísať.

S bratom treba spísať zmluvu o prenájme? alebo stačilo by aj nejaké povolenie na používania auta na služobné ucely pre sro bezodplatne?
A s sro zmluva s konatelom o uzivanie sukromného vozidla bratovho na sluzovne cesty a preplacanie cestovneho?

dakujem za rady pripadne by som sa potesila aj nejakym vzorom.


dakujem pekne
Naposledy upravil Sarlotka : 20.06.12 at 11:45
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

posuvam
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Sarlotka Pozri príspevok
posuvam
Spísať zmluvu o nájme MV medzi spoločnosťou a majiteľom MV.
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

Tweety Pozri príspevok
Spísať zmluvu o nájme MV medzi spoločnosťou a majiteľom MV.
Tuto http://www.porada.sk/t31994-p2-konat...jate-auto.html prispevok 12,13
som sa docitala ze auto si ma prenajat konatel od brata - do nakladov pojde PHM, 0,183/km a stravné... dan z mv sa platit nebude

tento pripad by som potrebovala ozrejmit a ci je mozne len nejaké povolenie od brata a nasledne dohoda o pouzivani sukromneho vozidla toho a toho od brata na sluzobne ucely konatel sro ????

dakujem
0 0
Sarlotka Sarlotka

Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

posuvam
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať