Zavrieť

Porady

Štrúdľa

nie som dokonalá
Neviem,ako sa to mohlo stať, ale štrúdľu som považovala za nehodnú môjho záujmu. Dodnes - kým sme náhodne nenatrafili na istú cukráreň v Bratislave. Jablkovo-maková, ale veľmi, veľmi chutná. Prosím, nenašiel by sa u Vás zaručený (podrobný) recept, ako sa dá takáto dobrota upiecť doma? V záujme rodinného šťastia vopred ďakujem.
Naposledy upravil maturantka : 09.11.05 at 12:38
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
laura02 Pozri príspevok
kupis kysnute cesto a vyvalkas ho na tenko, mozes kupit aj uz vyvalkane je to prakticke. zomelies mak a pomiesas s cukrom a osupes par jablk a nastruhas. mak s cukrom posypes na cesto a rozlozis tam rovnomerne jablka par centimetrov od okraja. okraje potier rozslahanym vajickom a zrolujes. daj strudlu na plech na ktorom je papier na pecenie a potri ju tym vajickom. mozes ju aj trosku poprasit praskovym cukrom pretoze potom skaramelizuje je to super. pec na vysokej teplote okolo 220 stupnov az dovtedy kym nezacne voniat po celom dome.... nepisala som kolko maku, cukru ani jablk lebo toto vsetko si mozes urcit podla vlastne chuti
laura02 Pozri príspevok
sorry pomylila som sa myslela som ze treba kupit listkove cesto nie kysnute
Bavíme sa o štrúdli, nepomýlila si sa s tým lístkovým cestom?
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Zitulda Pozri príspevok
Pozdravujem, všetky dievčence "štrúdlovníčky". za to oslovenie ma nehante prosím. Videla som tu mnohé sypané, ťahané,vaľkané maďarské a mnohé ďaľšie, už z popisu vidieť, že vynikajúce (ak nie všetky, ale určite niektoré vyskúšam). U nás sa často pečú tie s jablkami a makom. Dnes mi moja dcéra poslala "Fantastickú štrúdlu". Aká je?! Napíšem potom, možná že už zajtra ju urobím.
Tak vyzerá skvelo tá štrúdľa, ale inak nedávno tu bola dišputa o štrúdľách a dokonca tam bol vynikajúci recept myslím od Maríny, no a ja som teda tiež pyšný, že som taký vzácny haha, ako kométa, ale nie, veď tam boli v receptoch nápomocný aj chlapi predsa.
0 0
Daniellita26 Daniellita26

Daniellita26 je offline (nepripojený) Daniellita26

ahoj. Chcem sa spytat, ako mam urobit, plnku aby sa mi cela strudla nezliala do kopy ked robim jablkovu plnku? Ked som ju naplnila tak sa mi to v rure cele akosi splaslo.dikz
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Daniellita26 Pozri príspevok
ahoj. Chcem sa spytat, ako mam urobit, plnku aby sa mi cela strudla nezliala do kopy ked robim jablkovu plnku? Ked som ju naplnila tak sa mi to v rure cele akosi splaslo.dikz
Asi si mala veľmi šťavnaté jablká. Ja neplním len s jablkami, ale v kombinácii. Dávam aj na sucho opraženú strúhanku. V tomto príspevku http://www.porada.sk/t14255-strudla.html uvádzam postup.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Kukucka, keby som mohla, tak hned ti dam bol za tvoj super napad na vyvalkanie stvorca z cesta, inak ma to normalne nastvalo, ze som na taky jednoduchy postup neprisla, diky.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No s tymi jablkami tu tiez niekto, ospravedlnujem sa, neviem koho teraz chvalim, napisal, ze ich treba struhat rovno na cesto a mne sa to tiez paradne osvedcilo, nastruhala som ich na poprazenu struhanku a nerozmocilo sa nic, este dokonca hned za cerstva sa mi to zdalo suche, ale ked postala, bola uzasna.
0 0
babca babca

babca je offline (nepripojený) babca

maturantka Pozri príspevok
Neviem,ako sa to mohlo stať, ale štrúdľu som považovala za nehodnú môjho záujmu. Dodnes - kým sme náhodne nenatrafili na istú cukráreň v Bratislave. Jablkovo-maková, ale veľmi, veľmi chutná. Prosím, nenašiel by sa u Vás zaručený (podrobný) recept, ako sa dá takáto dobrota upiecť doma? V záujme rodinného šťastia vopred ďakujem.
Ahoj! Klikni na recepty : dotaz :kysnuté cesto nechcem to vzdať tak tam som posielala nejaké obrázky.Je tam aj klasická ťahaná štrúdla Ak by sa ti pozdávala , pošlem ti recept najlepšie na post. aj s vysvetlením, lebo to potrebuje trošku aj komentár. Babca.
0 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Recept na jednuduchú štrúdľu nájdeš aj tu http://www.akosatorobi.sk/video/613/jednoducha-strudla
- nepotrebuješ žiadne ťahané ani kysnuté cesto a je naozaj chutná.
1 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

aninocka Pozri príspevok
Recept na jednuduchú štrúdľu nájdeš aj tu http://www.akosatorobi.sk/video/613/jednoducha-strudla
- nepotrebuješ žiadne ťahané ani kysnuté cesto a je naozaj chutná.
no pozrela som si to. Asi neodolám a upečiem, lebo sa mi straaaašne zbiehali slinky na tú dobrotu .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

babca Pozri príspevok
Ahoj! Klikni na recepty : dotaz :kysnuté cesto nechcem to vzdať tak tam som posielala nejaké obrázky.Je tam aj klasická ťahaná štrúdla Ak by sa ti pozdávala , pošlem ti recept najlepšie na post. aj s vysvetlením, lebo to potrebuje trošku aj komentár. Babca.
Veď Anička sa už pred 5 rokmi naučila ťahať štrúdľu podľa tohto receptu http://www.porada.sk/139864-post18.html a ide jej to jedna báseň http://www.porada.sk/140968-post23.html
Naposledy upravil Marína : 28.04.10 at 21:38
1 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

aninocka Pozri príspevok
Recept na jednuduchú štrúdľu nájdeš aj tu http://www.akosatorobi.sk/video/613/jednoducha-strudla
- nepotrebuješ žiadne ťahané ani kysnuté cesto a je naozaj chutná.
Aninka, mne sa nezdá oveľa jednoduchšia, ale vyskúšam ju. Vďaka za link.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Moja prvá skúsenosť so štrúdľami pred cca 35 rokmi. Ako čerstvo vydatá som chcela aj ja v sobotu poobede štrúdľu upiecť. Praktickú ukážku na videu nebolo treba, však štrúdle piekli všetky mamičky, babičky, tetičky tak už len ten recept na naj....naj cesto som od svokry zobrala a utekala pracovať. Keď som nasypala múky zdalo sa mi, že jej je celkom maličký kopček a že bude štrúdle málo. Tak som prisýpala a prisýpala pokým sa mi nezdalo dosť. Začala som piecť. Deti so štrúdľou v hrsti behali po dvore a svokra sa pýtala, či mamička pečie. Ale keď aj po dvoch hodinách deti tvrdili, že mamička pečie, svokre to nedalo a prišla sa pozrieť. Musel to byť pre ňu pohľad Kde sa pozrela videla len jablká, šupy a štrúdle. A keď zbadala koľko cesta ešte mám, len zalomila rukami zobrala nôž a pomáhala mi čistiť jablká. Piekli sme do samého večera a štrúdlí mala aj ona plnú špajzu. Minuli sme 2 vedrá jabĺk a ja som odvtedy preborník v ťahaní štrúdľového cesta.
2 0
babca babca

babca je offline (nepripojený) babca

Marína Pozri príspevok
Veď Anička sa už pred 5 rokmi naučila ťahať štrúdľu podľa tohto receptu http://www.porada.sk/139864-post18.html a ide jej to jedna báseň http://www.porada.sk/140968-post23.html
Ahoj Marína. Neviem prečo by Anička aj po 5. rokoch nemohla nahliadnuť na recept, alebo sa pozrieť na priložené foto.Čo som písala ja, tak tam nebol recept ale iba foto pre inšpiráciu. Nezabúdaj, že sa učíme celý život. Prajem ti peknučký deň.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

babca Pozri príspevok
Ahoj Marína. Neviem prečo by Anička aj po 5. rokoch nemohla nahliadnuť na recept, alebo sa pozrieť na priložené foto.Čo som písala ja, tak tam nebol recept ale iba foto pre inšpiráciu. Nezabúdaj, že sa učíme celý život. Prajem ti peknučký deň.
Prepáč, vôbec som to nemyslela tak, ako si to zobrala. Ak som sa ťa niečim dotkla, mrzí ma to, ospravedlňujem sa.
A nezabúdam. Pekný deň aj tebe.
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

durisovad Pozri príspevok
Dobra strudla sa da spravit aj z kupeneho listkoveho cesta, ked sa vyvalka na tenko.
Z jedneho balicka sa daju urobit 3 kusky strudle tak, aby sa nemuseli na plechu kadejako vykrucat. Dobra je aj tvarohova s hrozienkami. Ja to robim tak, ze na vyvalkane cesto nakvapkam rozpustene maslo, posypem (trosku) struhankou, na to dam (asi do 2/3 plochy cesta) tvarohovu plnku, (do tvarohu pridam 1-2 zltka, praskovy cukor a hrozienka). Zrolujem a dam piect na vymasteny plech.
Chcem sa opytat, ktore listkove cesto z obchodu doporucujete. Je ich tam velmi vela. Su aj mrazene, aj cerstve v ladnicke. Ake odporucate vybrat?
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
lofr Pozri príspevok
Chcem sa opytat, ktore listkove cesto z obchodu doporucujete. Je ich tam velmi vela. Su aj mrazene, aj cerstve v ladnicke. Ake odporucate vybrat?
Mne vyhovuje z Tesca cca. 0,50 €, ale to nie je štrúdľa, ale závin. Štrúdľa je iba ťahaná.
0 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

lofr Pozri príspevok
Chcem sa opytat, ktore listkove cesto z obchodu doporucujete. Je ich tam velmi vela. Su aj mrazene, aj cerstve v ladnicke. Ake odporucate vybrat?
Mne sa velmi osvedčilo lístkové cesto mrazené z Lídla.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Gapo Pozri príspevok
Mne vyhovuje z Tesca cca. 0,50 €, ale to nie je štrúdľa, ale závin. Štrúdľa je iba ťahaná.
1 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

lujza.j Pozri príspevok
Jeeej. Toto sa mi paci. Ako casom, ked budem mat vacsiu kuchynu a energiu blbnut, tak si ho budem aj tahat, ale teraz som vobec rad, ked sa dokopem robit strudlu. :-)
Ok, toto cesto, kde dostat? :-)

Edit: Aha, dostat ho v TESCU, dnes som tam bol a hned som ho kupil. Pozdava sa mi. Potom mozno vyskusam to mrazene z Lidla, aj ked mam pocit, ze toto bude lepsie.
Naposledy upravil lofr : 24.03.12 at 14:21
0 0
lofr lofr

lofr je offline (nepripojený) lofr

Tak som ho skusil, ale strudla sa mi vobec nepodarila. :-( Cesto bolo az prilis krupave a vysusene, ako cipsy, takze sa odlamovalo jedna radost. Plnka bola vysusena, s vynimkou ceresni, a drobila sa, vypadavala. Neviem, co drzi plnku po kope vlastne, struhanka, mak ani cukor urcite nie... zeby to maslo?
No nic, musim este potrenovat. :-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať