Zavrieť

Porady

Bezmliečna diéta

Dobrý deň
Pred týždňom mi zistili veľmi silnú alergiu na kravské mlieko, takže musím zmeniť svoj jedálniček od základov. Chcela by som sa spýtať niekoho, s takou istou diagnózou, aby mi poradil, aké výrobky môžem - keksy a podobne. Mlieko a mleične jogurty som vyradila úplne.
Mlieko som nahradila sójovým. Len by ma zaujímali tie sladkosti
Vopred veľmi pekne ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
čítať zloženie každého keksu - to sú tie maličičké písmenká väčšinou schované vo zvare obalu, ten prevrátiš a čítaš.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

bettylou Pozri príspevok
čítať zloženie každého keksu - to sú tie maličičké písmenká väčšinou schované vo zvare obalu, ten prevrátiš a čítaš.
Suhlasim, citat.
Pre ulahcenie, zo zakona vyrobca musi uvadzat vsetky alergeny uz slovom. Nemoze sa schovavat pod E.... Posledna veta zlozenia konci : vyrobok moze obsahovat stopy arasidov, lepku .........
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

V predajňach so zdravou výživou sú bežne k dostaniu keksy, sladkosti, ktoré neobsahujú mlieko, cukor, lepok...............
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
tina1 Pozri príspevok
Suhlasim, citat.
Pre ulahcenie, zo zakona vyrobca musi uvadzat vsetky alergeny uz slovom. Nemoze sa schovavat pod E.... Posledna veta zlozenia konci : vyrobok moze obsahovat stopy arasidov, lepku .........
co je este horsie, lebo e sme uz vedeli, ale teraz si tam davaju vselijake krycie nazvy
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Ahoj,
ja sa trápim s poriadnou alergiou na kravské mlieko - bielkovinu kravského mlieka. Máš alergiu na kravské mlieko alebo intoleranciu laktózy? Tieto dva pojmy totiž neraz zamieňajú aj lekári.
Daj vediet, potom ti poviem viac.
1 0
Bajcip Bajcip

Bajcip je offline (nepripojený) Bajcip

No mne len volala doktorka z TN ze mam okamzite prestat pit mlieko a jest mliecne vyrobky 14.7. idem k nej a tam mi ma vsetko povedat, tak ti dam vediet
0 0
damati damati

damati je offline (nepripojený) damati

som kto som
Bajcip Pozri príspevok
No mne len volala doktorka z TN ze mam okamzite prestat pit mlieko a jest mliecne vyrobky 14.7. idem k nej a tam mi ma vsetko povedat, tak ti dam vediet
ok, potom to preberieme
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

damati Pozri príspevok
Ahoj,
ja sa trápim s poriadnou alergiou na kravské mlieko - bielkovinu kravského mlieka. Máš alergiu na kravské mlieko alebo intoleranciu laktózy? Tieto dva pojmy totiž neraz zamieňajú aj lekári.
Daj vediet, potom ti poviem viac.
Mňa by to zaujímalo. Manžel drží bezlepkovú a má aj zákaz mliečných výrobkov. Nemá alergiu ale intoleranciu. Mne alergologička povedala, že intoleranciu má každý kto je mliečné výrobky. Že na alergiu na mlieko si robia testy len alergologické ambulancie a nie gastro....Tak ja neviem.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Zdenka175 Pozri príspevok
Mňa by to zaujímalo. Manžel drží bezlepkovú a má aj zákaz mliečných výrobkov. Nemá alergiu ale intoleranciu. Mne alergologička povedala, že intoleranciu má každý kto je mliečné výrobky. Že na alergiu na mlieko si robia testy len alergologické ambulancie a nie gastro....Tak ja neviem.
Moze si to odsledovat aj sam ci ma problem pri vypiti sladkeho mlieka/krce, hnacka, nafukovanie/
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Intolerancia laktózy a alergia na bielkovinu mliečnu sú dva úplne odlišné problémy s mliekom. Na nete je veľa odborných článkov. Alergia sa veľmi ťažko a zdĺhavo určuje. Intolerancia sa zistí gastro vyšetrením tenkého čreva. Jedná sa o nízky počet enzýmu na trávenie mliečneho cukru a to spôsobuje hnačky a kŕče. Tento problém mám aj ja. Nemôžem mlieko v nespracovanej forme. Ale môžem Ementál a tvrdé syry, kefír, jogurty, brindzu skrátka kyslé mlieko, kde je už laktóza rozložená. Inak v lekárni je dostať v tabletkovej forme enzým laktáza (Laktazan) Dám si dve tablety a môžem zjesť aj mliečnu polievku, omáčku, vypiť mlieko a nepreženie ma. Inak to je pri alergii na bielkovinu mliečnu, v tedy sa treba vyhýbať nie len mlieku a mliečnym výrobkom, ale aj vaječnému bielku a výrobkom, ktoré obsahuje.Alergia sa zväčša prejavuje už v detstve. V dospelosti sa omnoho častejšie vyskytuje intolerancia.
5 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Táto choroba sa vyskytla aj u nás, tiež som musela začať variť bezlepkovú diétu, dokonca som podľa receptu z tejto stránky upiekla koláčik, ale - lekárka zavolala zaťovi, že nesmie ani mlieko, ani vajcia a tým som dopiekla Dnes som mu síce piekla čučoriedkový koláč, ale cesto bez žĺtok a bez masla bolo také nijaké, kvások som robila zo sójového mlieka, mrveničku z Ramy a cukru s múkou. Veľmi zle sa mi pracuje s touto múkou, mám pocit, že pečiem z prášku na pranie . Kto viete poradiť recepty bez vajec, masla a mlieka, prosím poraďte, lebo moja fantázia začína pokuľhávať. Radšej piecť a variť pre diabetikov ako pre celiatikov...
0 0
mamka Danka mamka Danka

mamka Danka je offline (nepripojený) mamka Danka

Tak čo si 14.7. u lekárky zistila?
Je to alergia alebo intolerancia?
Aké vyšetrenia ti robili?
0 0
Stina Stina

Stina je offline (nepripojený) Stina

ondrejvla Pozri príspevok
Táto choroba sa vyskytla aj u nás, tiež som musela začať variť bezlepkovú diétu, dokonca som podľa receptu z tejto stránky upiekla koláčik, ale - lekárka zavolala zaťovi, že nesmie ani mlieko, ani vajcia a tým som dopiekla Dnes som mu síce piekla čučoriedkový koláč, ale cesto bez žĺtok a bez masla bolo také nijaké, kvások som robila zo sójového mlieka, mrveničku z Ramy a cukru s múkou. Veľmi zle sa mi pracuje s touto múkou, mám pocit, že pečiem z prášku na pranie . Kto viete poradiť recepty bez vajec, masla a mlieka, prosím poraďte, lebo moja fantázia začína pokuľhávať. Radšej piecť a variť pre diabetikov ako pre celiatikov...
snáď ti pomôže :
http://www.couvarit.sk/bezlepkove-re...phtml?id5=4767
http://recepty.celiakia.sk/tajomstva...epkove-va.html
http://recepty.celiakia.sk/index.php...orting=lastadd
http://www.labuznik.com/rec_cats.php?ParentID=240
http://www.pohoda.weblahko.sk/Bezlepkove-recepty.html
2 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
mamka Danka Pozri príspevok
Intolerancia laktózy a alergia na bielkovinu mliečnu sú dva úplne odlišné problémy s mliekom. Na nete je veľa odborných článkov. Alergia sa veľmi ťažko a zdĺhavo určuje. Intolerancia sa zistí gastro vyšetrením tenkého čreva. Jedná sa o nízky počet enzýmu na trávenie mliečneho cukru a to spôsobuje hnačky a kŕče. Tento problém mám aj ja. Nemôžem mlieko v nespracovanej forme. Ale môžem Ementál a tvrdé syry, kefír, jogurty, bryndzu skrátka kyslé mlieko, kde je už laktóza rozložená. Inak v lekárni je dostať v tabletkovej forme enzým laktáza (Laktazan) Dám si dve tablety a môžem zjesť aj mliečnu polievku, omáčku, vypiť mlieko a nepreženie ma. Inak to je pri alergii na bielkovinu mliečnu, v tedy sa treba vyhýbať nie len mlieku a mliečnym výrobkom, ale aj vaječnému bielku a výrobkom, ktoré obsahuje.Alergia sa zväčša prejavuje už v detstve. V dospelosti sa omnoho častejšie vyskytuje intolerancia.
S takou alergiou na mlieko na dva krížiky sa narodila aj moja dcéra, zisťujú to z krvi (meria sa to až na krížiky a najviac je štyri).
Bol to veľký problém, kým lekári zistili po mesiaci o čo ide. Pravidelne do dvoch rokov bola sledovana na gastroporadni, kedy z toho postupne vyšla.
Nemohla som ju kojiť a vyrástala vlastne na sójovom mlieku s mrkvovým odvarom, ktorého som postupne dávku zmenšovala a dávku sójoveho mlieka zvyšovala. Lekári doporučovali aj kozie mlieko.
To znamená, že vôbec žiadne mliečne výrobky nemohla jesť (mlieko, syry, jogurty, maslo, čokolády), pretože ako náhle zjedla napr. len pol malej lyžičky jogurtu, o 2-3 hodiny šlo všetko z nej von. Do dvoch rokov nepoznala žiadne sladkosti, keksiky, čokoládu, cukríky, okrem pyškotiek. Čaj sme jej sladili glukózou, ktorú sme kupovali v lekárni.
Dnes už môže jesť všetko, ale dlho k bielemu jedlu nemala vzťah, pretože jej to pripomínalo nepríjemné časy, keď to šlo z nej von z hora aj z dola.
Takže všetkým s týmto problémom prajem veľkú trpezlivosť.
3 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Pozrela som tieto stránky, všade sú recepty s vajíčkami, maslom a mliekom. Privítala by som, ak má niekto tieto recepty odskúšané, keby ich sem prilepil.
Ďakujem vopred.
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

ondrejvla Pozri príspevok
Pozrela som tieto stránky, všade sú recepty s vajíčkami, maslom a mliekom. Privítala by som, ak má niekto tieto recepty odskúšané, keby ich sem prilepil.
Ďakujem vopred.
Aspôň, že môj manžel si nepotrpí na pečení. Miesto masla si natiera veto , perlu - neobsahujú laktozu.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Máte niekto skúsenosti s výrobou domáceho sójového mlieka s týmto prístrojom?
http://www.sojamat.sk/
0 0
Zdenka175 Zdenka175

Zdenka175 je offline (nepripojený) Zdenka175

Toto je recept na burizonové guľky neobsahuje lepok ani mlieko:
300 g práškového cukru, 3 vajcia, 250 g palmarín, 40 g hrozienok, 50 g posekaných orechov, 2 PL kakaa, košičky, biele burizony.
Vajcia s cukrom miešame v hrnci nad parou, pridáme palmarín , spolu miešame cca 30 minút. Odstavíme a ešte do teplej zmesi pridať posekané hrozienka, orechy, kakao a 3/4 burizonov. Necháme ochladiť asi 1,5 - 2 hod. Pomocou ČL nabierame hrudky, ktoré obalíme vo zvyšných burizonoch a ukladáme do košíčkov. No ak pracujete s nie dosť chladnou hmotou, potom je potrebné dať viac burizonov. Obyčajne potrebujem 3 balenia. Ak chceme mať viac guliek dáme do hmoty viac burizonov. Minule som skúšala aj kakao vynechať a zdalo sa mi to chutnejšie Recept je možné si prispôsobiť , podľa svojho uváženia.
3 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Môj syn má celiakiu a na začiatku bezlepkovej diéty mal problém aj s intoleranciou laktózy, takže nám odporučili aj bezmliečnu diétu na pol roka. Okrem toho má diagnostikované aj ďalšie potravinové alergie, takže som veľa hľadala na internete, ale našla som toho k potravinovým alergiám málo. Najucelenejšie informácie som našla na tejto stránke :

http://www.potravinova-alergie.info/

Čo sa týka nahrádzania kravského mlieka sójovým, z vlastnej skúsenosti odporúčam opatrnosť. Syn počas obdobia bezmliečnej diéty jedol veľmi veľa sójových výrobkov. Keď mu robili testy na potravinové alergie po roku, pribudla mu aj alergia na sóju. Čo sa týka kozieho mlieka, hlavne u detí treba tiež veľkú opatrnosť, nakoľko jeho zloženie sa dosť líši od kravského mlieka a tiež hrozí vznik alergie.

My sme mali to šťastie, že v synovom prípade sa jednalo len o laktózovú intoleranciu spôsobenú poškodením tenkého čreva pred diagnostikovaním celiakie. Po nasadení bezlepkovej a bezmliečnej diéty sa stav upravil a momentálne je už len na bezlepkovej diéte a plus sa snažíme vylučovať potravinové alergény. (ide o potravinové alergény, ktoré súvisia s jeho alergiou na pele, trávy - skrížené potravinovo-peľové alergie)
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať