Zavrieť

Porady

Mzdova agenda

Ahojte,

prosim Vas, co vsetko patri do mzdovej agendy? Ja si tlacim:

1. Vypocet mzdy
2. Vyplatna paska
3. Vykaz do SP
4. Vykaz do ZP
5. Dochadzkovy listok
6. PN-ky, dovolenkove listky
7. Potvrdenie o vyplate mzdy v hotovosti
8. Potvrdenie o prevzati vyplatnej pasky a stravnych listkov
9. Potvrdenie o podani prehladu o zrazenych preddavkoch na dan....

Pracovna zmluva je samozrejmostou. Vyhlasenie o uplatnovani odpocitatelnej polozky. Danove bonusy, zamestnanecke premie, ine zrazky zo mzdy a podobne veci su pre mna nerelevantne.

Prosim mam tlacit este nieco, co je povinne mat v agende? Snad som na nic nezabudla. Hlavne nieco, co by mali zamestnanci podpisovat.... co je nepodpisovane mozem dotlacit aj dodatocne..

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zk24 Pozri príspevok
    Ahojte,

    prosim Vas, co vsetko patri do mzdovej agendy? Ja si tlacim:

    1. Vypocet mzdy
    2. Vyplatna paska
    3. Vykaz do SP
    4. Vykaz do ZP
    5. Dochadzkovy listok
    6. PN-ky, dovolenkove listky
    7. Potvrdenie o vyplate mzdy v hotovosti
    8. Potvrdenie o prevzati vyplatnej pasky a stravnych listkov
    9. Potvrdenie o podani prehladu o zrazenych preddavkoch na dan....

    Pracovna zmluva je samozrejmostou. Vyhlasenie o uplatnovani odpocitatelnej polozky. Danove bonusy, zamestnanecke premie, ine zrazky zo mzdy a podobne veci su pre mna nerelevantne.

    Prosim mam tlacit este nieco, co je povinne mat v agende? Snad som na nic nezabudla. Hlavne nieco, co by mali zamestnanci podpisovat.... co je nepodpisovane mozem dotlacit aj dodatocne..

    Dakujem.
    Pri personalistike mám pri každom zamestnancovi ešte súhlas s použitím osobných údajov, súhlas so zasielaním mzdy na účet, pri bonusoch potvrdenia zo školy detí, reg.listy zamestnancov, pri mzdách tlačím: sumarizácie, 1x k mesačným mzdám, 1x ku mzdovému dokladu, výpl.pásky, výkazy pre poisťovne, sumarizácie poistného, príkazy na úhradu, pri elektronickom podaní výkazov tlačím výkaz zo SP a zo ZP, náhrady miezd, PN, materské dovolenky, dochádzku, dovolenky.
    Dúfam, že som na nič nezabudla...

    Hlasovalo 9 pouzivatelov

    Užitočné (9)
    lenkak, tmhwk, Lubaba, rodina1, cactus, Tamila, Dav, Rozalka, zk24
    9

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zk24 Pozri príspevok
    suhlas so zasielanim mzdy na ucet? Je to treba aj ked maju v pracovnej zmluve napisane ze mzda bude vyplacana na jeho ucet? A co prosim rozumiete pod pojmom "sumarizacie"?
    Ja to nemám pri pracovnej zmluve, ale zvlášť vyhotovený dokument, lebo niektorí zamestnanci mali najskôr mzdu v hotovosti, až potom na osobný účet.
    Sumarizácia je sumár všetkých položiek zo miezd, od odpracovaných hodín a dní, dni PN, dni dovolenky, iné náhrady, celkom poistné podľa jednotlivých fondov za organizáciu a za zamestnancov, preddavky na daň, zrážková daň, mzdy na účet, zálohy, zrážky za stravné, výplata v hotovosti, proste všetko, čo sa mi objaví v mzdách. Mesačne mám tieto sumarizácie s výkazmi a so všetkým, čo som písala vyššie založené v euroobaloch v šanóne, keď mi príde kontrola, všetko je prehľadné. Keď vyhotovujem mzdový doklad, je mi podkladom táto sumarizácia.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zk24 Pozri príspevok
    Aha, super. U mna sa to vola Rekapitulacia miezd (ak to spravne chapem).

    A este hovoris: "pri mzdách tlačím: sumarizácie: 1x k mesačným mzdám, 1x ku mzdovému dokladu".

    Comu hovoris mzdovy doklad? Mozno to mam, len tomu inac hovorim
    Mzdový-interný doklad miezd zaúčtovaných do nákladov, v prílohe prikladám vzor môjho mzdového dokladu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    suhlas so zasielanim mzdy na ucet? Je to treba aj ked maju v pracovnej zmluve napisane ze mzda bude vyplacana na jeho ucet? A co prosim rozumiete pod pojmom "sumarizacie"?

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Aha, super. U mna sa to vola Rekapitulacia miezd (ak to spravne chapem).

    A este hovoris: "pri mzdách tlačím: sumarizácie: 1x k mesačným mzdám, 1x ku mzdovému dokladu".

    Comu hovoris mzdovy doklad? Mozno to mam, len tomu inac hovorim

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Si poklad. U mna sa to vola "Rozuctovanie miezd pre podvojne uctovnictvo"

    Dakujem moc moc. Takze mi chyba suhas s pouzitim osobnych udajov...

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ako fajn, že existuje táto stránka, môžeme si navzájom radiť

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Súhlasím.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.