Zavrieť

Porady

herpes alebo kutik?

aky je rozdiel medzi jednym a druhym... ako to mozem ja zistit ze co je to? bol som v lekarni a ona sa ma pyala ze ci kutik a ci herpes a ja ze neviem...ma to moja priatelka tak som nevedel povedat.. poradite nieco?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
Herpes / opar/ je akútnym prejavom latentnej (spiacej) infekcie spôsobenej vírusom Herpes simplex. Herpes sa prejaví pri celkovom oslabení organizmu (infekcia, únava, ...). Herpes začína svrbením, potom sa vytvoria pľuzgieriky, prasknú, vytvorí sa chrasta. Obrázok: http://sk.wikipedia.org/wiki/Port%C3...88a_%282006%29

Ústny kútik je všeobecné pomenovanie pre zápal kútika úst. Príčina vzniku: kvasinková alebo bakteriálna infekcia, nedostatok vit. B, C, železa.... Ochorenie sa prejavuje bolestivými trhlinkami a prasklinami v oblasti ústnych kútikov, zápalom blízkeho okolia, chrastičkami. Koža v oblasti kútika býva mokvajúca s belasým povlakom ( typický príznak kvasinkovej infekcie).
Obrázok: http://www.graphicshunt.com/health/s...+cheilitis.htm

Hlasovalo 10 pouzivatelov

Užitočné (10)
beba13, vieraaaa, Mária27, miramax1, Marína, nika.sum, lujza.j, wagner, adi11, Danielle369
10

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
Doplním ...rozdiely sú

Herpes vírus
Výskumníci už objavili niekoľko nových druhov, ktoré napádajú žalúdok. Zistili, že napríklad herpes vírus, ktorý sa považuje za málo nebezpečný, je príčinou smrteľných mozgových infekcií, zasahujúcich najmä deti. V rade prípadov ide o nové mutácie známych baktérií a vírusov, proti ktorým zatiaľ nie je obrana.
Herpes vírus Je dobre známy i dospelým. U detí sa však jeho odstránenie komplikuje, pretože nemajú dostatočný imunitný systém a ani sebadisciplínu, aby si infikované miesto neoblizovali a nedotýkali sa ho.
Herpes vzniká rýchlo. Po infekcii sa v priebehu asi štyroch dní vytvoria na ústach pľuzgieriky s čírym obsahom. Pomaly zasychajú, prasknú a vznikajú chrasty, ktoré sa hoja asi týždeň. Niekedy sa herpetické vyrážky tvoria na okrajoch nosa, v okolí oka, ale aj na na sliznici v ústach a môže ich sprevádzať horúčka. Zákernosťou herpesu je, že sa často opakuje. Na jeho vyliečenie sa odporúča potieranie postihnutých miest zinkovou pastou na vysušenie. Pri ťažších stavoch treba vyhľadať lekára.

Ústny kútik
a hrozivé afty
Zápal ústnych kútikov sprevádzajú chrasty a bolestivé trhliny. Vyvolávajú ho rôzne faktory - od streptokoka až po atopický ekzém. Príčinou môže byť aj zvýšené slinenie, kvasinková infekcia, anémia (chudokrvnosť), nedostatok vitamínov skupiny B. V prípade kvasinkovej infekcie sú kútiky pokryté bielymi povlakmi. V rámci prevencie ústnych kútikov treba udržiavať v čistote veci, ktoré dieťa vkladá do úst (cumlíky, hračky a pod.).
Afty sú hrozivejším prípadom. Vyskytujú sa u detí od 3. roku života. Sú to bolestivé jamky svetložltej farby, ktoré sťažujú jedenie a rozprávanie. Príčina vzniku doteraz nie je známa. Dokonca sa nevie ani to, či ide o vyvolávateľa bakteriálneho, alebo vírusového pôvodu. Uvažuje sa aj o vplyve imunitného systému, alergie a dedičných faktorov.
http://www.choredieta.sk/index.php/usta/ustne-kutiky

Hlasovalo 8 pouzivatelov

Užitočné (7)
miramax1, alla66, Marína, nika.sum, wagner, Kvaka, Danielle369
Spam (1)
6

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

lujza.j
vírus herpesu , si niektorý ľudia nosia v "sebe" ako napr. ja som proste herpesová, mám herpes keď som chorá, keď mám stres, zo slnka a pod. dokonca aj cestovnú horúčku, čiže opäť herpes. ale tiež mávam kútik keď sa napr. napijem z cudzieho pohára, čiže toto zásadne nerobím. herpes na ústach je pre mňa pekný "humus"

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
Marína, alla66, miramax1, zdenka131, beba13, 220870
6

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac alla66
wynk11 Pozri príspevok
aky je rozdiel medzi jednym a druhym... ako to mozem ja zistit ze co je to? bol som v lekarni a ona sa ma pyala ze ci kutik a ci herpes a ja ze neviem...ma to moja priatelka tak som nevedel povedat.. poradite nieco? diki

*- Pri ústnom kútiku vznikajú nepríjemné trhlinky v kútikoch úst, ktoré sa zle a dlho hoja. Ráno otvoríš pusu a pocítiš bolesť



*- http://www.herpes.sk/co_je_herpes.html

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
miramax1, linko1, Danielle369, wagner, arizona
5

wagner je offline (nepripojený) wagner

wagner
[QUOTE=zdenka131;1482508]Herpes / opar/ je akútnym prejavom latentnej (spiacej) infekcie spôsobenej vírusom Herpes simplex. Herpes sa prejaví pri celkovom oslabení organizmu (infekcia, únava, ...). Herpes začína svrbením, potom sa vytvoria pľuzgieriky, prasknú, vytvorí sa chrasta. Obrázok: http://sk.wikipedia.org/wiki/Port%C3...88a_%282006%29

Iba doplním, že sa na herpes liečim piaty rok. Už tri roky beriem injekcie a stačí, keď sa trochu rozčúlim a už mám herpes. Po každej sebamenšej námahe ( niekedy si iba pomyslím, čo musím spraviť) už mám herpes. Herpes je tiež jedným z dôvodov na invalidný dôchodok - herpetická neuropatia 50%. Keby herpes bol iba obyčajný pľuzgier, tak by to asi nebola takáto diagnóza. Kto to nezažije, neuverí

Hlasovalo 5 pouzivatelov

Užitočné (5)
beba13, Mária27, miramax1, Marína, zdenka131
5

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Mal si sa spýtať v lekárni, veď tam sú odborníci

Vírus herpes simplex, ľudovo povedané herpes, opar, kútik alebo horúčka... viac

nezakladaj jednu otázku viackrát, témy som ti zlúčila
Naposledy upravil arizona : 17.08.10 at 17:14

arizona je offline (nepripojený) arizona

arizona
Herpesov je veľa druhov, ale ten na ústach sa asi jediný volá "kútik"

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.