Zavrieť

Porady

Elektrina v spoločných priestoroch lacnejšia

Od budúceho roku bude cena elektrickej energie rovnaká v bytoch i spoločných priestoroch. Viac o tom v internom dvojmesačníku pre členov
ZSVB. Vyšiel v novej podobe a je celkom pekný.
Usporiadat
svbkotrad svbkotrad

svbkotrad je offline (nepripojený) svbkotrad

VieraHu Pozri príspevok
Blahoželám. Ja som podala žiadosť už v decembri a doteraz sa nič neudialo.
----- OD MARCA PO PROTESTOCH SA MENILI PODMIENKY A TU ASI BUDE DOVOD PRECO SA NEOZVALI
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Oslovili ma niekoľký vlastníci bytov, aby som ako predseda Č.S. požiadala distribútora elektriny VSE o preradenie odberu podľa tu v teme uvedeného výnosu za elekrinu spoločných priestorov. Správca nám doručil nové zálohové predpisy platné od 1.3.2010, kde nám okrem iných zvýšení platieb zálohovým predpisom zvyšuje od 1.1.2010 aj položku na elektrickú energiu spoločných priestorov o 2,16%. V niektorých bytoch tieto zvýšenia predstavujú mesačne aj 20 € a ľudia sú zlostní a nespokojní. Preto sa pýtam a prosím o radu.
Môžu o to požiadať členské samosprávy?...alebo to môže za nich urobiť správca? Nemáme založené SVB a správca SBD má vo vlastníctve už iba 1/10 bytov v bloku. Má to zmysel v prípade, ak:
- máme prenajatú kočikáreň (predaj PC komponentov) a prenájomca, zároveň vlastník bytu má vlastní istič.
- pre svoju miestnosť ( pravdepodobne má) aj vlastný elektromer a zároveň je poskytovateľom internetových služieb nielen v našom bloku. Svoje zariadenia umiestnené na streche zásobuje elektrikou z bytu.
Naposledy upravil Zitulda : 30.03.11 at 12:38
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Zitulda Pozri príspevok
Oslovili ma niekoľký vlastníci bytov, aby som ako predseda Č.S. požiadala distribútora elektriny VSE o preradenie odberu podľa tu v teme uvedeného výnosu za elekrinu spoločných priestorov. Správca nám doručil nové zálohové predpisy platné od 1.3.2010, kde nám okrem iných zvýšení platieb zálohovým predpisom zvyšuje od 1.1.2010 aj položku na elektrickú energiu spoločných priestorov o 2,16%. V niektorých bytoch tieto zvýšenia predstavujú mesačne aj 20 € a ľudia sú zlostní a nespokojní. Preto sa pýtam a prosím o radu.
Môžu o to požiadať členské samosprávy?...alebo to môže za nich urobiť správca? Nemáme založené SVB a správca SBD má vo vlastníctve už iba 1/10 bytov v bloku. Má to zmysel v prípade, ak:
- máme prenajatú kočikáreň (predaj PC komponentov) a prenájomca, zároveň vlastník bytu má vlastní istič.
- pre svoju miestnosť ( pravdepodobne má) aj vlastný elektromer a zároveň je poskytovateľom internetových služieb nielen v našom bloku. Svoje zariadenia umiestnené na streche zásobuje elektrikou z bytu.
co ma spolocne 20€ zvysenie s cenou elektriny spolocnych priestorov ?
sama pises o 2,16% zvyseni, co je radovo 5 centov mesacne na byt za energiu spolocnych priestorov ...
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

bubkoch Pozri príspevok
co ma spolocne 20€ zvysenie s cenou elektriny spolocnych priestorov ?
sama pises o 2,16% zvyseni, co je radovo 5 centov mesacne na byt za energiu spolocnych priestorov ...
Prepáč mi, ale asi so nečítal dobre. Veď som písala a dokonca mám podškrtnuté "okrem iných zvýšení". Nerada vykrikujem Prosím vieš mi poradiť? Poteším sa
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

Zitulda Pozri príspevok
Prepáč mi, ale asi so nečítal dobre. Veď som písala a dokonca mám podškrtnuté "okrem iných zvýšení". Nerada vykrikujem Prosím vieš mi poradiť? Poteším sa
ale co chces poradit ? pises ze ludia sú zlostní a nadávajú ... ale to nie pre 2,16% zvysenie ceny elektriny spolocnych priestorov ...
parcentove zvysenie/znizenie nestoji za ziadnu námahu v súvislosti s preradením SVB do tarify pre domácnosti
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
svbkotrad Pozri príspevok
----- OD MARCA PO PROTESTOCH SA MENILI PODMIENKY A TU ASI BUDE DOVOD PRECO SA NEOZVALI
Pokiaľ dobre pozerám na stránku ÚRSO http://www.urso.gov.sk/sk/regulacia/...ika/informacie tak nový, lepšie povedané upravený prevádzkový poriadok ZSE distribúcia, ktorý zmierňuje požiadavky na preukazovanie podkladov pre priznanie sadzby pre domácnosti je stále uvádzaný ako neprávoplatný. Takže žiadne zmiernenie ešte nenastalo.
Dôkazom toho je aj skutočnosť, že sa nám včera po vyše mesiaci vrátila žiadosť ako zamietnutá.
Jeden z dôvodov bol aj to, že sme nepredložili potvrdenie živnostenského odboru, že na našej adrese domu nikto nepodniká. Samozrejme, že sme sa o to predtým aj pokúšali, ale takéto potvrdenie oni jednoducho nevydávajú. Boli nám ochotní vydať len individuálne potvrdenia, že občan XY, ktorý je majiteľom resp. býva na adrese nášho domu nie je registrovaný ako živnostník. Čiže pre cca 70 našich vlastníkov resp. spoluvlastníkov by to znamenalo 70 potvrdení. Tak tomu sa teda hovorí byrokracia na slovenský spôsob.
0 0
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

svbkotrad Pozri príspevok
Dnes t.j. 29.3.2011 sme "slavnostne" podali ziadost o zmenu sadzby pre spolocne priestory a poviem roboty bolo dost. Splnili sme vsetky nove podmienky, ale sme strasne zvedavy ci budu obstrukcie pokracovat alebo to pojde bez problemov. Takze drzte prsty !

A mali ste aj potrvrdenie zo Živnostenského úradu? Aké? A z ktorého ŽI?
Držím palce, aj my sa snažíme zohnať podpisy, akonáhle mi podpíše posledný, pošlem vydokladovanú žiadosť no asi okrem toho ŽI.
0 0
svbkotrad svbkotrad

svbkotrad je offline (nepripojený) svbkotrad

Takze 5.5.2011 sa nam podarilo ziskat od distribucnej spolocnosti suhlas, nakolko sme splnili ich podmienky na cenu v spolocnych priestoroch aka plati pre domacnosti (ziadost bola podana 29.4.2011) - takze nezufat a vela trpezlivosti - da sa to
0 0
svbkotrad svbkotrad

svbkotrad je offline (nepripojený) svbkotrad

Staci vypisat formular a prilohy c.1 a c.2 za bytovy dom a prilohu c.3 za kazdy byt a ziadne ine potvrdenia zo zivnostenskeho ci ineho uradu - kazdy si musia najst formulare podla krajov zse.sk,sse-d.sk, vsds.sk - takze vela elanu
4 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

svbkotrad Pozri príspevok
Takze 5.5.2011 sa nam podarilo ziskat od distribucnej spolocnosti suhlas, nakolko sme splnili ich podmienky na cenu v spolocnych priestoroch aka plati pre domacnosti (ziadost bola podana 29.4.2011) - takze nezufat a vela trpezlivosti - da sa to
Pod ktorú distribučnú spoločnosť patríte? My pod SSE a od decembra na žiadosť neodpovedali. Blahoželám, že to máte za sebou a máte súhlas.
0 0
svbkotrad svbkotrad

svbkotrad je offline (nepripojený) svbkotrad

VieraHu Pozri príspevok
Pod ktorú distribučnú spoločnosť patríte? My pod SSE a od decembra na žiadosť neodpovedali. Blahoželám, že to máte za sebou a máte súhlas.

Podmienky sa od 1.marca zmenili - napr. namiesto 6 priloh su uz len 3 a nie je problem,ze ma niekto zivnost zaregistrovanu na domacu adresu atd. a preto je nutne podat ziadost nanovo .
3 0
Deganova Deganova

Deganova je offline (nepripojený) Deganova

svbkotrad Pozri príspevok
Podmienky sa od 1.marca zmenili - napr. namiesto 6 priloh su uz len 3 a nie je problem,ze ma niekto zivnost zaregistrovanu na domacu adresu atd. a preto je nutne podat ziadost nanovo .
....a nemohol by si sem tie prílohy zavesiť?...
1 0
svbkotrad svbkotrad

svbkotrad je offline (nepripojený) svbkotrad

v prilohe tlaciva
0 0
nostromott nostromott

nostromott je offline (nepripojený) nostromott

svbkotrad Pozri príspevok
v prilohe tlaciva

Po chvíli hľadania - zdá sa že pre ZSE Distribúcia je žiadosť o preradenie možné nájsť na odkaze tu v prílohe:


...nemôžem pridávať odkazy do príspevkov

ale pozor na nutné prílohy k žiadosti... pre tie som tam vzory nenašiel.
2 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

Tak konečne to máme za sebou. Žiadosť podaná v decembri 2010, tri návštevy v klientskom centre a dnes som podpísala nové zmluvy o dodávke a distribúcii elektriny na produkt DD1. Zmluvy platia od 1. 1. 2011.
3 0
rt-projekt rt-projekt

rt-projekt je offline (nepripojený) rt-projekt

Dobrý deň, môžete mi prosím poradiť, kde nájdem príslušné podmienky pre ZSE? Náš správca sa v tejto veci tvári ako mŕtvy chrobák. Ja som autorizovaný inžinier a živnostník, ktorý má prevádzku pravdaže písanú doma. Čo je ale koho do toho, že ako inžinier (alebo napr. aj krajčírka) robím vo vlastnom byte a platím si predsa vlastnú elektrinu, nie spoločnú. A kde by som našiel to, že už nie je problém s registráciou živnosti na domácu adresu?
Ďakujem za rady.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

http://www.porada.sk/t76600-podnikanie-v-byte.html
http://www.porada.sk/t170178-zriaden...ky-v-byte.html
Naposledy upravil Mária27 : 12.06.11 at 12:56
4 0
phrubovsky phrubovsky

phrubovsky je offline (nepripojený) phrubovsky

Dobrý deň,
prečítal som celú túto tému ale nenašiel som náš problém. V našom činžiaku taktiež nikto nepodniká (nemá tam prevádzku ani nič podobné) ALE, chceme si dať na fasádu reklamný pútač a taktiež do výťahu reklamné rámy. Ani reklamný pútač a ani reklamné rámy nebudú cielene osvetlené, vo výťahu bude na ne svietit svetlo, ale iba ak niekto vojde do výťahu (logicky sa rozsvieti svetlo). Chcem sa spýtať, máte niekto skúsenosti s tým, ako berie dodávateľ elektrickej energie takýto prípad? Prípadne viete mi poradiť na koho sa v ZSE obrátiť? Ďakujem veľmi za odpovede.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Dodávateľ elektriny na toto neprihliada, pretože sa jedná o prenájom spoločných častí domu a nie o podnikanie.
1 0
phrubovsky phrubovsky

phrubovsky je offline (nepripojený) phrubovsky

to hej, to Vám dávam za pravdu, je to prenájom spoločných častí domu, ale za účelom podnikania a to by im asi mohlo vadiť, aj ked sa elektrina nemína, dôležíté asi bude ako sa k tomu postavia v ZSE.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať