Zavrieť

Porady

novely zákona o spotrebnej dani z liehu a zákona....

Vraj ma nadobudat platnost nejake Zmena novely zakona o spotrebnej dani z liehu.

Nevie niekto blizsie informcie ci sa to bude tykat len vyrobcov liehu alebo aj predajcov ako potraviny, krcmy, restauracie...atd.

Viem, ze doteraz sa povinne hlasie o liehu zrusilo. Bude teda opat obnovene?
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bama17 Pozri príspevok
kvaka, ale ak som nakúpila alkohol v tesku alebo v podobných obchodných domoch, tam predsa nikto neskúma, načo ten alkohol nakupujem
či pre svoju spotrebu alebo na ďalší predaj. čo v tomto prípade??
Ty tiež musíš viesť povinnú evidenciu, kde uvádzaš údaje o nakúpenom liehu. Pozri si povinnosti v § 54 ešte raz.
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

mne je jasné, že musím viesť evidenciu, ale stále som nenašla info, že nemôžem mať nakúpený alkohol ešte pred povolením na predaj
buď zle čítam, alebo tomu fakt nechápem
(7) Osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj
(ďalej len „držiteľ povolenia“), je povinná
a) predložiť na požiadanie colného úradu doklady preukazujúce
spôsob nadobudnutia spotrebiteľského
balenia,
myslíš, že podľa tohto by mohlo vadiť kontrole, že dátum nákupu je skorší ako dátum povolenia na predaj?
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bama17 Pozri príspevok
mne je jasné, že musím viesť evidenciu, ale stále som nenašla info, že nemôžem mať nakúpený alkohol ešte pred povolením na predaj
buď zle čítam, alebo tomu fakt nechápem
(7) Osoba, ktorej colný úrad vydal povolenie na predaj
(ďalej len „držiteľ povolenia“), je povinná
a) predložiť na požiadanie colného úradu doklady preukazujúce
spôsob nadobudnutia spotrebiteľského
balenia,
myslíš, že podľa tohto by mohlo vadiť kontrole, že dátum nákupu je skorší ako dátum povolenia na predaj?
Ak nakupuješ spotrebiteľské balenie ako konečný spotrebiteľ, je to na konzum, nemôžeš ho predávať. Colnému úradu musíš ako držiteľ povolenia preukázať, ako si lieh nadobudla. Keď budeš mať povolenie, musíš viesť za kalendárny mesiac evidenciu spotrebiteľských balení podľa dokladov o nákupe a predaji spotrebiteľského balenia a čiarového kódu EAN v členení podľa odseku 15 písm. a), d), e) a f).
Teda aj počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch, identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho čísla oprávnenia na distribúciu. Takýto doklad o nákupe môžeš mať len ako držiteľ povolenia na predaj.
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

ale ako som spomínala, ja ako predajca konečnému spotrebiteľovi s vlastným povolením na predaj, ak kúpim pár fliaš v obchodnom reťazci a zaplatím pri pokladni, nikto mi nedá doklad s číslom svojho povolenia na distribúciu. budem ho musieť zistiť na nete?
a nechcem byť otravná a možno naozaj zle čítam, ale nenašla som v zákone, že pred pridelením povolenia na predaj nemôžem nakupovať alkohol, aby som ho mala v zásobe a po pridelení povolenia hneď v ten deň mohla predávať
prosím, viete mi s tým pomôcť? lebo teraz netuším, čo s už nakúpeným alkoholom :-(
ďakujem
0 0
chivasregal1 chivasregal1

chivasregal1 je offline (nepripojený) chivasregal1

V obchodných reťazcoch som videl oznam, že pokiaľ niekto nakupuje alkohol na ďalší predaj tak nech ide na hlavnu pokladňu a tam mu vystavia správny doklad, ktorý potrebuje mať na predaj alkoholu (TESCO). Pokiaľ nie je správny doklad o nakupe alkoholu, nič ine s nakupeným alkoholom nezostava len ho vypiť alebo niekomu ho darovať
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

chivasregal1, vďaka za radu, toto mi veľmi pomôže
dnes som zistila, že kaufland nemá povolenie na distribúciu alkoholu, ale len na jeho predaj
čiže moje doterajšie zásoby sa zrejme budú musieť vypiť :-) nakúpila som ich požehnane do svojho obchodu, no ďalej ich predávať nemôžem
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

bama17 Pozri príspevok
chivasregal1, vďaka za radu, toto mi veľmi pomôže
dnes som zistila, že kaufland nemá povolenie na distribúciu alkoholu, ale len na jeho predaj
čiže moje doterajšie zásoby sa zrejme budú musieť vypiť :-) nakúpila som ich požehnane do svojho obchodu, no ďalej ich predávať nemôžem
Bama, pozri si ešte raz môj príspevok 160, už tam som ti to napísala.
(8) Držiteľ povolenia je povinný lieh uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) v spotrebiteľskom balení nakupovať, alebo inak odoberať na účel ďalšieho predaja v rámci podnikateľskej činnosti, len od osoby, ktorej colný úrad vydal oprávnenie na distribúciu.
Aj keby Kaufland mal oprávnenie na distribúciu, nepomohlo by ti to, lebo ty ešte nemáš povolenie na predaj, takže by si to nemohla nakúpiť od neho na účely ďalšieho predaja. Pýtali by od teba číslo povolenia, oni tiež musia viesť evidenciu, kde musí byť toto číslo. Preto veľkoobchodníci alkoholu upozorňujú kupujúcich, ktorí nakupujú alkohol na účely ďalšieho predaja na túto povinnosť. Pozorne si prečítaj ešte raz príslušný § 54. Ako budúci predajca alkoholu to musíš poznať.
0 0
bama17 bama17

bama17 je offline (nepripojený) bama17

kvaka, vďaka, mne išlo už teraz skôr o toto: Držiteľ povolenia (čiže už musím mať povolenie) je povinný lieh uvedený v § 4 ods. 2 písm. a) v spotrebiteľskom ...... chcela som zistiť, či naozaj musím mať povolenie a až potom nakupovať, alebo môžem nakúpiť alkohol aj pred pridelením povolenia a predávať až po pridelení povolenia. Ale z tejto citácie mi je to už jasné, že povolenie musím mať pred nákupom.
A čo sa týka kauflandu, tak v tomto smere asi u mňa skončili, aj keď tam mali výborné ceny oproti konkurencii. Zrejme vedia prečo :-) Pekný deň
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Prosím vás, netreba hlásiť na colnú správu stav alkoholu k 31.12.2012? Mesačne robíme, ale raz za rok sa to nemá posielať?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
heja3 Pozri príspevok
Prosím vás, netreba hlásiť na colnú správu stav alkoholu k 31.12.2012? Mesačne robíme, ale raz za rok sa to nemá posielať?
Poriadne si prečítaj ustanovenie § 54 zákona č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov.
0 0
Michael Yasynskyi Michael Yasynskyi
dobry den!
Poradte prosim. Ci som spravne pochopil info ohladom dane z alkoholickych napojov. Podla zakona sadzba dane je 1080 eur z 100 litrov 100%-ho liehu. Cize to znamena ze za 250 litrov tvrdeho alkoholu musim zaplatit 1080 euro dan? Cize to je dan 4.32 eura za liter tvrdeho alkoholu, spravne?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Michael Yasynskyi Pozri príspevok
dobry den!
Poradte prosim. Ci som spravne pochopil info ohladom dane z alkoholickych napojov. Podla zakona sadzba dane je 1080 eur z 100 litrov 100%-ho liehu. Cize to znamena ze za 250 litrov tvrdeho alkoholu musim zaplatit 1080 euro dan? Cize to je dan 4.32 eura za liter tvrdeho alkoholu, spravne?
Tých 250 litrov je objemové množstvo liehu s x % obsahom alkoholu alebo si len mechanicky delil sadzbu dane týmto číslom? A pokiaľ možno, nepoužívaj pojem "tvrdý alkohol", kedže neexistuje ani pojem mäkký alkohol, je to termínus technikus, ktorý používajú tupí novinári. Členenie alkoholických nápojov má inú terminológiu a ubezpečujem ťa, že existujú na trhu vína s vyšším obsahom alkoholu v objeme, než niektoré liehoviny a nikto tie vína nenazýva tvrdým alkoholom.
0 0
Michael Yasynskyi Michael Yasynskyi
tych 250 litrov som zadal ako priklad, za predpokladu ze obsah liehu v alkoholickom napoji by bol 40%. (250/100*40=100 litrov) . A potom som uz "len mechanicky delil sadzbu dane týmto číslom". a vysla mi dan 4.32 eura na liter. (za predpokladu ze obsah liehu je 40%)
Dakujem za radu!
0 0
anka_p anka_p

anka_p je offline (nepripojený) anka_p

Mám povolenie na predaj SBL. Musím nahlasovať colnej správe od koho nakupujem alkohol? V zákone som nič také nenašla...
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
anka_p Pozri príspevok
Mám povolenie na predaj SBL. Musím nahlasovať colnej správe od koho nakupujem alkohol? V zákone som nič také nenašla...
Podľa ustanovenia § 54 zákona č. 530/2011 Z. z. o spotrebnej dani z alkoholických nápojov ako držiteľ povolenia na predaj SBL nemáš takúto povinnosť.
1 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

anka_p Pozri príspevok
Mám povolenie na predaj SBL. Musím nahlasovať colnej správe od koho nakupujem alkohol? V zákone som nič také nenašla...
To, od koho nakupuješ alkohol, si uviedla v prílohe k žiadosti o vydanie povolenia na predaj.
Podľa § 54 ods. 4 písm. a) je prílohou k žiadosti o vydanie povolenia zoznam dodávateľov spotrebiteľského balenia s uvedením ich identifikačných údajov.
Držiteľ povolenia je povinný oznámiť každú zmenu skutočností a údajov podľa odseku 3 a odseku 4 písm. a) a odseku 5 colnému úradu do 15 dní odo dňa ich vzniku.

Takže ak zmeníš dodávateľa SBL, musíš oznámiť colnej správe.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať