Zavrieť

Porady

Novela zákona od 1.1.2011

Vie mi niekto poradiť, kde nájdem znenie novely k DPH od 01.01.11? A chcela by som poprosiť ešte o radu, keď v roku 2010 príjmem 100% zálohu ale doúčtovaciu faktúru budem robiť v roku 2011 pri dodaní tovaru, bude tam doplácať zákazník ešte ten rozdiel na DPH, ale ako to bude v roku 2011? Ďakujem
Usporiadat
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
1. 19 %
2. 20 % na celé vyúčtovacie obdobie od 1.11.2010 do 31.1.2011
0 0
ivti ivti

ivti je offline (nepripojený) ivti

Je možné v tomto roku čiastočne dobropisovať faktúru z roku 2010 (4Q)? Ak áno, aká bude sadzba DPH? Alebo máme radšej vystaviť dobropis ešte ku koncu roka 2010 a podať dodatočné priznanie k DPH za 4Q2010? Ďakujem za všetky rady.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
ivti Pozri príspevok
Je možné v tomto roku čiastočne dobropisovať faktúru z roku 2010 (4Q)? Ak áno, aká bude sadzba DPH? Alebo máme radšej vystaviť dobropis ešte ku koncu roka 2010 a podať dodatočné priznanie k DPH za 4Q2010? Ďakujem za všetky rady.
Pozrite § 25 zákona o DPH.

Pokiaľ ide vo Vašom prípade o opravu základu dane podľa § 25 - a základ dane opravujete povedzme teraz v marci, tak pri oprave použijete sadzbu dane platnú v deň vzniku daňovej povinnosti t.j. ak ide o plnenie z roku 2010 tak sadzbu 19% a zahrniete ju do daňového priznania za marec, resp. I. Q 2011.

V prípade, že nejde o opravu základu dane podľa § 25, ale o opravu chyby alebo omylu, sadzba dane bude tiež 19% ale nemôžete opravu zahrnúť do daňového priznania za zdaňovacie obdobie, v ktorom ste chybu opravili. Musíte podať dodatočné daňové priznanie za zdaňovacie obdobie, v ktorom vzniklo pôvodné plnenie, t. j. vo Vašom pripade za IV. Q 2010.
0 0
VeronikaB VeronikaB

VeronikaB je offline (nepripojený) VeronikaB

§ 27
(3) Pri zmene sadzby dane sa použije pri každom vzniku daňovej povinnosti sadzba dane platná v deň vzniku daňovej povinnosti.

OK - ale čo mám brať "za deň vzniku daňovej povinnosti"? Fyzicky kedy vznikla daňová povinnosť, alebo na faktúre uvedený dátum je daňová povinnosť? Nie je to jedno či použijem 19 alebo 20% !!!
Kto mi toto vysvetlí?
DAKUJEM!!!
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

dobrý deň, poprosím Vás o radu :
v roku 2010 sme prijali preddavok, na ktorý bol vyhotovený daňový doklad s 19 % DPh.. v júli 2012 sme zostatok preddavku vrátili odberateľovi.
nie som si istá akú sadzbu dph mám použiť 19% ?
Ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

mali ste predsa vyúčtovaciu faktúru ? nie ? kedy bola ostrá faktúra vyhotovená?:
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
zuzu 76 Pozri príspevok
dobrý deň, poprosím Vás o radu :
v roku 2010 sme prijali preddavok, na ktorý bol vyhotovený daňový doklad s 19 % DPh.. v júli 2012 sme zostatok preddavku vrátili odberateľovi.
nie som si istá akú sadzbu dph mám použiť 19% ?
Ďakujem
ak ste celý preddavok nepoužili a vrátili na účet odberateľovi, použiješ 19% sadzbu - hm -teraz som si nie istá, pozriem do zákona ale až večer, hádam niekto toto tvrdenie odobrí. Vystavuješ predsa dobropis a v takom prípade sa používa pôvodná sadzba pôvodného plnenia.
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

v decembri 2010 bol vyhotovený daňový doklad na prijatý preddavok , v priebehu roku 2011 boli vystavené vyúčtovacie - ostré faktúry a zostatok preddavku bol vrátený v júli 2012..
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

zuzu 76 Pozri príspevok
dobrý deň, poprosím Vás o radu :
v roku 2010 sme prijali preddavok, na ktorý bol vyhotovený daňový doklad s 19 % DPh.. v júli 2012 sme zostatok preddavku vrátili odberateľovi.
nie som si istá akú sadzbu dph mám použiť 19% ?
Ďakujem
§25/7 - pri oprave základu dane sa použije sadzba dane,ktorá bola platná v čase vzniku DP pri zaniteľnom obchode, na ktorý sa oprava základu dane vzťahuje.
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

ďakujem za odpovede
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať