Zavrieť

Porady

zmena fiskalneho zakona a uhrada fa v hotovosti

Dobry den,

prosim o radu: sme firma, ktora doteraz na prijem hotovosti pouzivala pokladnicny blocek+ fakturu. Viete mi poradit, ci musim kupovat registracnu pokladnu a prijimat hotovost takto, alebo mi este rok staci pp+faktura? Vsake sa totiz len pise o vymene starych pokladni za nove. Ale ja neviem, ci sa posuva aj termin zavedenia registracnych pokladni pre prijem hotovosti.
dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    logo
    TriviTax,s.r.o.
    V prípade kontroly musíš vedieť zodpovedať na základnú otázku, či ideš podľa pôvodnej Vyhlášky 55/1994 /?/ alebo podľa zákona o ERP 289/2009.
    Ty odpovieš, že podľa vyhlášky, ktorá nepovažuje hotovostnú platbu za tržbu a tento postup pretrváva do 31.12.2011.
    Ak niekto postupuje podľa zákona - tak tam je termín 31.12.2010 a od 1.1.2011 by už musel registrovať hotovosť.
    ty však nemáš ERP a postupuješ podľa vlastného vyhlásenia podľa vyhlášky, tak je to tak, ako som ti tom napísala.
    zdroj-Ing.Jurkovičová

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    KEJKA Pozri príspevok
    V prípade kontroly musíš vedieť zodpovedať na základnú otázku, či ideš podľa pôvodnej Vyhlášky 55/1994 /?/ alebo podľa zákona o ERP 289/2009.
    Ty odpovieš, že podľa vyhlášky, ktorá nepovažuje hotovostnú platbu za tržbu a tento postup pretrváva do 31.12.2011.
    Ak niekto postupuje podľa zákona - tak tam je termín 31.12.2010 a od 1.1.2011 by už musel registrovať hotovosť.
    ty však nemáš ERP a postupuješ podľa vlastného vyhlásenia podľa vyhlášky, tak je to tak, ako som ti tom napísala.
    zdroj-Ing.Jurkovičová
    Toto by som si dovolila doplniť. Ten, kto už postupoval podľa nového zákona /čo samozrejme značí, že mal už novú ER/, musel evidovať aj úhrady faktúr v hotovosti odkedy tajú kasu mal. Na neho sa nevzťahoval terím 31.12.2010 a teraz 2011. /aby to nevyzeralo, že všetci tak mohli postupovať do 31,12.2010.../

    zmena fiskalneho zakona a uhrada fa v hotovosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.