Zavrieť

Porady

Vypoveď vo vypovednej dobe???

chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Usporiadat
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

maurenius Pozri príspevok
chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Chcelo by to bližšie info.
Akú výpoveď Ti dal zamestnávateľ? Aký dôvod uviedol?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

maurenius Pozri príspevok
chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Akým spôsobom si doručil zamestnávatelovi výpoveď ? Máš potvrdenie, že ju prevzal ? Kedy skončila tvoja PN-ka ?

http://www.porada.sk/154282-vypoved-...ml#post1596768
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

vidím Veronika, že máš lepší prehľad...asi mi to ušlo
ach, jaj...už som v obraze
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
podla mna to nechce blizsie info :-). Stacil by odkaz na zakon kde sa o tom hovori. Ked som podobne riesila ja, nenasla som ziaden zakon ktory by to riesil. Ludia to v podobnej situacii riesia tak ze cerpaju dovolenku a su na PN.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tezaurus Pozri príspevok
podla mna to nechce blizsie info :-). Stacil by odkaz na zakon kde sa o tom hovori. Ked som podobne riesila ja, nenasla som ziaden zakon ktory by to riesil. Ludia to v podobnej situacii riesia tak ze cerpaju dovolenku a su na PN.
Prečítaj si príspevky zadávatela v iných témach
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

nie...ja som dal vypoved pred dvoma dnami pocas marodky,dnes som prisiel do roboty a pytal som si nejaky harmonogram alebo rozpis smien...Veducej preplo a poslala ma domov. tak som jej povedal nech mi napise do dochadzky ze ma poslala prec ona/aby to nahodou nepouzili ako hrube porusenie prac. discipliny/ tak mi to tam napisala a dala mi podpisat papier o vycerpani starej dovolenky...a teraz nechapem co sa deje?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

maurenius Pozri príspevok
nie...ja som dal vypoved pred dvoma dnami pocas marodky,dnes som prisiel do roboty a pytal som si nejaky harmonogram alebo rozpis smien...Veducej preplo a poslala ma domov. tak som jej povedal nech mi napise do dochadzky ze ma poslala prec ona/aby to nahodou nepouzili ako hrube porusenie prac. discipliny/ tak mi to tam napisala a dala mi podpisat papier o vycerpani starej dovolenky...a teraz nechapem co sa deje?
tak teda nie výpoveď si dostal
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ja to celkom chápem. Ak si dopredu neoznámil, že končíš PN a na smenu nastúpil niekto iný - vedúca ťa poslala domov. Prečo to dávaš do súvisu s výpoveďou zamestnávatela.

Ak by išlo o hrubé porušenie prac. disciplíny, zamestnávatel môže skončiť pracovný pomer aj pred uplynutím tvojej výpovednej doby
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Tezaurus Pozri príspevok
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
aj počas výpovede môže dostať - napr. za hrubé porušenie PD
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
maurenius: v kazdom pripade si treba davat pozor na pracovnu disciplinu, nepodpisovat absolutne nic pokial si to riadne neprecitas, pripadne je celkom ucinne oznamit pred podpisovanim ,,cohokolkvek" ze sa najskor potrebujes poradit s pravnikom. Myslim ze teraz ti daju cerpat zostavajucu dovolenku. Ak potom pre teba nebudu mat pracu mas narok na cca 60 percent mzdy, ale musia ti to dat pisomne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tezaurus Pozri príspevok
veronikasad: ja nepotrebujem blizsie informacie, mna zaujima ci je vo vseobecnosti mozne dostat vypoved ak ju clovek dal sam s dvojmesacnou vypovednou lehotou. To znamena ci to upravuje nejaky zakon. Zaujima ma to z toho dovodu ze nieco podobne som pred casom riesila a vtedy som nenasla potrebne info.
Aký zmysel by mala takáto výpoveď zamestnávatela? Výpovedná doba začína plynúť prvým dňom nasl. mesiaca a výpoveď zamestnanca už beží (nie v prípade zadávatela tejto témy, tá začne plynúť až od 1.1.2011). Pracovný pomer skončí uplynutím výpovednej doby zamestnanca.

Inak by to bolo v prípade hrubeho porušenia prac.disciplíny zo strany zamestnanca a okamžitého skončenia prac.pomeru zo strany zamestnávatela.
0 0
maurenius maurenius

maurenius je offline (nepripojený) maurenius

ved ano ja tiez nechapem o co ide...ja som chcel normalne odrobit do posledneho februara a v pokoji sa rozzist.preto som to cele nepochopil.takze ak by ma chcel vyhodit skor tak to moze spravit jedine ked sa vratim z dovolenky a jedine za hrube porusenie prac discipliny??lebo mam taky pocit ako keby nieco chystal...
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
Aký zmysel by mala takáto výpoveď zamestnávatela? Zmysel by mala taky, ze zamestnavatel by usetril plat za 2 mesiace, keby sa takehoto zamestnanca zbavil hned napr. nasit mu porusenie pracovnej discipliny. Pripadne moze hned zamestnat dalsieho cloveka (napr. svojho znameho)
Je mi jasne ze je to priatiahnute za vlasy a normalny zamestnavatel toto nerobi. Ale ja sa sa stretla s takymto pripadom, ked moj byvaly zamestnavatel chcel usetrit plat za 2 mesiace a hned na moje miesto zamestnat svoju znamu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tezaurus Pozri príspevok
Aký zmysel by mala takáto výpoveď zamestnávatela? Zmysel by mala taky, ze zamestnavatel by usetril plat za 2 mesiace, keby sa takehoto zamestnanca zbavil hned napr. nasit mu porusenie pracovnej discipliny. Pripadne moze hned zamestnat dalsieho cloveka (napr. svojho znameho)
Je mi jasne ze je to priatiahnute za vlasy a normalny zamestnavatel toto nerobi. Ale ja sa sa stretla s takymto pripadom, ked moj byvaly zamestnavatel chcel usetrit plat za 2 mesiace a hned na moje miesto zamestnat svoju znamu.
V takomto prípade neide o výpoveď zamestnávatela, ale okamžité skončenie prac.pomeru - a to je podstatný rozdiel v pojmoch ZP.

Aj počas plynutia výpovednej doby je zamestnanec povinný dodržiavať pracovnú disciplínu.
0 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
veronikasad upresnila pojmy ale odpoved sa stale nenasla :-)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tezaurus Pozri príspevok
veronikasad upresnila pojmy ale odpoved sa stale nenasla :-)
Nerozumiem - pýtaš sa na výpoveď alebo okamžité skončenie prac. pomeru ? Ak na výpoveď zo strany zamestnávatela - nevidím v tom žiadny zmysel - viď príspevok vyššie. Výpovedná doba zamestnávatela končí neskôr ako zamestnanca.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

maurenius Pozri príspevok
chcem sa opytat moze mi dat zametnavatel vypoved ak som mu dal vypoved ja s dvojmes. vyp.lehotou??je to mozne??
Áno môže, ak má na to zákonný dôvod. Žiadne ustanovenie ZP tomu nebráni. V ZP nemôže byť všetko upravené. Takýto postup však nie je zakázaný. Pracovný pomer skončí na základe tej platnej výpovede, u ktorej skončí plynutie výpovednej doby skôr.
2 0
Tezaurus Tezaurus

Tezaurus je offline (nepripojený) Tezaurus

dobra otazka
co moze byt zakonnym dovodom?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tezaurus Pozri príspevok
co moze byt zakonnym dovodom?
napr. § 63 odst. 1 písm. a)-c) ZP. Ale to by musel zamestnancovi vyplatiť odstupné - a to urobí máloktorý zamestnávatel.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať