Zavrieť

Porady

Vyuctovanie cest.vydajov - ranajky

Ahojte :-))

prave si robim vyuctovanie cest. vydajov za december.. cely mesiac som na sluzobke, no neviem, ci si mam vykazat poskytnute jedlo - ranajky pokial je to v cene ubytovania?
podla mna by som si ich nemala vykazovat, nakolko firma za mna neplati solo ranajky.. Preto prosim o radu..

Dakujem vopred...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pozri zákon o cestovných náhradách

    (7) Ak je pri pracovnej ceste v účtovnom doklade preukázané poskytnutie raňajok, zamestnávateľ poskytuje zamestnancovi stravné určené podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 znížené o

    a) preukázanú sumu za raňajky alebo
    b) 25 %, ak preukázaná suma výdavku za poskytnuté raňajky je vyššia ako 25 % zo stravného určeného podľa odsekov 1, 2, 5 alebo 6 alebo ak suma výdavku za poskytnuté raňajky nie je vyčíslená.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    akostub Pozri príspevok
    Ahojte :-))

    prave si robim vyuctovanie cest. vydajov za december.. cely mesiac som na sluzobke, no neviem, ci si mam vykazat poskytnute jedlo - ranajky pokial je to v cene ubytovania?
    podla mna by som si ich nemala vykazovat, nakolko firma za mna neplati solo ranajky.. Preto prosim o radu..

    Dakujem vopred...
    Ano, mas. Standardne uz dnes hotely a penziony v ramci ubytovania poskytuju i ranajky. Nie je to ziadnym tajomstvom. A dokonca to byva aj na ucte (ubytovanie vratane ranajok). Nie je podstatne, ci firma plati solo ranajky alebo nie. Podstatne je to, ze strava bola poskytnuta.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    akostub Pozri príspevok
    a co v pripade, ak to na fakture nie je uvedene?
    Pozri, vies co to znamená "aktívny pracovník DU"? Pre toho nie je problém napísať dožiadanie druhej strany, či hotel poskytuje štandardne ranajky v ubytovaní. A keď je inteligentný, tak pozrie iba na web...

    Vyuctovanie cest.vydajov - ranajky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.