Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť základu dane 2011

Prosím o radu. Aká je nezdaniteľná časť základu dane na rok 2011 a aká je mesačná nezdaniteľná časť základu dane v roku 2011?
Usporiadat
nurka nurka

nurka je offline (nepripojený) nurka

mamina,ktorá sa príliš rýchlo ponáhľala do práce ...viac
dakujem vam vsetky za opravy a rady
0 0
roman2012 roman2012

roman2012 je offline (nepripojený) roman2012

Zdravim,

jeden dotaz, robim si DP FO pre 2011
V 2011 som pracoval januar v CR a feb-dec na Slovensku. Na potvrdeni o prijmoch od SK zamestnavatela mam Nezdanitelnu cast na danovnika = 3262.6 eur . Pre vypocet nezdanitelnej casti existuje pre 2011 vzorec 8 193,80 € - (základ dane : 4), tam mi to vychadza 1717.3 eura
Co mam uviest do pola 37 znizenie zakladu na danovnika? prosim poradte.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

roman2012 Pozri príspevok
Zdravim,

jeden dotaz, robim si DP FO pre 2011
V 2011 som pracoval januar v CR a feb-dec na Slovensku. Na potvrdeni o prijmoch od SK zamestnavatela mam Nezdanitelnu cast na danovnika = 3262.6 eur . Pre vypocet nezdanitelnej casti existuje pre 2011 vzorec 8 193,80 € - (základ dane : 4), tam mi to vychadza 1717.3 eura
Co mam uviest do pola 37 znizenie zakladu na danovnika? prosim poradte.
aký základ dane máš na r.36?
Vzorec, ktorý si uviedol, sa používa pri krátení NČZD z dôvodu tzv. milionárskej dane
Naposledy upravil veronikasad : 19.02.12 at 08:13
0 0
roman2012 roman2012

roman2012 je offline (nepripojený) roman2012

ZD = 27437
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

Dobrý deň, v mesiaci január som dosiahla príjem zo závislej činnosti , od februára som bola pn a potom zaevidovaná na úrade práce...počas roku som prenajímala byt,,..chcem sa len utvrdiť , mám nárok na nezdaniteľnú čiastku za celý rok a daňový bonus na dieťa na celý rok ? príjem dosiahol 6 násobok živ.minima..
0 0
stela25 stela25

stela25 je offline (nepripojený) stela25

Chcela by som sa spýtať, či si môžem uplatniť celú nezdaniteľnú časť za rok 2011, keď som bola od augusta nezamestnaná alebo len časť do augusta. Ďakujem
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

celú...
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

zuzu 76 Pozri príspevok
Dobrý deň, v mesiaci január som dosiahla príjem zo závislej činnosti , od februára som bola pn a potom zaevidovaná na úrade práce...počas roku som prenajímala byt,,..chcem sa len utvrdiť , mám nárok na nezdaniteľnú čiastku za celý rok a daňový bonus na dieťa na celý rok ? príjem dosiahol 6 násobok živ.minima..
ak zo živnosti, alebo z prenájmu máš príjem min. 1902 eur, máš nárok na DB.. /príjem sa na posúdenie nespočítava/

máš nárok na celú nčzd, ale pri príjmoch z prenájmu si ju nemôžeš uplatniť..
0 0
stela25 stela25

stela25 je offline (nepripojený) stela25

Ďakujem! Aj som si myslela!
0 0
zuzu 76 zuzu 76

zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

príjem zo závislej činnosti za január dosiahol 6 násobok minimálnej mzdy , príjem z prenájmu dosiahol 3600 eur - z toho si uplatním 40% paušálne výdavky.. takže si môžem uplatniť aj daňový bonus na dieťa, aj nezdaniteľnú čiastku na celý rok, správne som pochopila?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

zuzu 76 Pozri príspevok
príjem zo závislej činnosti za január dosiahol 6 násobok minimálnej mzdy , príjem z prenájmu dosiahol 3600 eur - z toho si uplatním 40% paušálne výdavky.. takže si môžem uplatniť aj daňový bonus na dieťa, aj nezdaniteľnú čiastku na celý rok, správne som pochopila?
správne, ale nčzd nemožeš uplatniť pri príjme z prenájmu, teda možeš len pri príjme zo závislej činnosti..
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Dobry den. Prosim pekne o radu. Berie sa do prijmu PN-nka a davka v hmotnej nudzi ? Jeden vravi že ano iny nie,tak prosim vas poradte mi. Dakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nunik Pozri príspevok
Dobry den. Prosim pekne o radu. Berie sa do prijmu PN-nka a davka v hmotnej nudzi ? Jeden vravi že ano iny nie,tak prosim vas poradte mi. Dakujem
do príjmu koho ? daňovníka, alebo vlastného príjmu manžela/ky ?
0 0
ewita888 ewita888

ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

do tvojho príjmu pre tvoje DP? alebo do tvojho príjmu ako odpočit. čiastku pre manžela?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

nunik Pozri príspevok
Dobry den. Prosim pekne o radu. Berie sa do prijmu PN-nka a davka v hmotnej nudzi ? Jeden vravi že ano iny nie,tak prosim vas poradte mi. Dakujem
Do príjmu samotného daňovníka nie, ale do príjmu manžela(manželky) na uplatnenie NČZD áno.
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

nunik Pozri príspevok
Dobry den. Prosim pekne o radu. Berie sa do prijmu PN-nka a davka v hmotnej nudzi ? Jeden vravi že ano iny nie,tak prosim vas poradte mi. Dakujem
predmet dane - §3 zák o DzP
NČZD - § 11 zák o DzP
1 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

dakujem za odpovede...
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

Ešte možem poprosit o radu: Danovnička je zamestnankyna a platila si DNPO , vraj ma narok si uplatnit 20 percent z tejto zaplatenej sumy . Neviem ale do akej kolkonky tomam na danovom priznani zapisat a či je to vobec pravda že ma narok si odpisat...dakujem pekne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nunik Pozri príspevok
Ešte možem poprosit o radu: Danovnička je zamestnankyna a platila si DNPO , vraj ma narok si uplatnit 20 percent z tejto zaplatenej sumy . Neviem ale do akej kolkonky tomam na danovom priznani zapisat a či je to vobec pravda že ma narok si odpisat...dakujem pekne
Na základe čoho 20 % ? Má nárok na odpočet celej sumy. Pripočítaš ho k zaplatenému poistnému, na základe kopii zloženiek, výpisu platieb zo SP, ak platila prevodom. (ten ti ale mala predložiť do 15.2., ak tak neurobila, nemôžeš ho zahrnuť do RZD, musí si sama urobiť DP typu A)
0 0
nunik nunik

nunik je offline (nepripojený) nunik

veronikasad spravne som pochopila ? ona ma narok si to dat do vydavku a teda možem to pripočitat k zaplatenemu poistnemu z kopii potvrdeni od zamastnavatela čo mi dala...Platila z učtu predložila mi teda vypisy z učtu. Je to suma 300 eur a ona chce aby jej bolo vratene z tejto sumy 20 percent,chce aby som to požiadala pri danovom priznani ktore jej robim. Ja som o takom dačom nepočula preto sa pitam.. Vraj to vyčitala niekde na internete.. Dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať