Zavrieť

Porady

Dp a vydavky

Dobry den,
vie mi niekto poradit,ci si mozem podat danove priznanie aj bez vydavkou,s tym,ze si do nakladou nedam ani pausalne ani skutocne vydavky,len napisem prijmy?A musim si dat do vydavkou odvody do ZP,alebo ked nechcem nemusim ani tie?Dakujem
Usporiadat
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Citát:
Pôvodca textu príspevku: jess
Kamarát potrebuje byť v pluse tiež kvôli úveru. Dá sa to tak, že niektoré výdavky (réžijné) dám do neovplyvniteľných ZD ? Ovplyvnilo by to potom nejako aj uplatnenú DPH z týchto výdavkov?


Zita5 Pozri príspevok
Čo tým potvrdíte ? Že by sa nejednalo o výdavky v súvislosti s podnikaním ? Potom ste nemali nárok na uplatnenie odpočtu DPH .
Tak vezmime prípad, že by som dala miesto réžie nejaký tovar do NZD, tiež nemám nárok na odpočet dph ? Tento tovar sa samozrejme predá.

Podľa
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom
Na začiatok

[LEFT](1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7.


Keď tento tovar použijem ďalej na dodávku tovarov a služieb, tak potom by som mala mať nárok na dph , nie ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jess Pozri príspevok
Citát:
Pôvodca textu príspevku: jess
Kamarát potrebuje byť v pluse tiež kvôli úveru. Dá sa to tak, že niektoré výdavky (réžijné) dám do neovplyvniteľných ZD ? Ovplyvnilo by to potom nejako aj uplatnenú DPH z týchto výdavkov?




Tak vezmime prípad, že by som dala miesto réžie nejaký tovar do NZD, tiež nemám nárok na odpočet dph ? Tento tovar sa samozrejme predá.

Podľa
§ 49
Odpočítanie dane platiteľom
Na začiatok

[LEFT](1) Právo odpočítať daň z tovaru alebo zo služby vzniká platiteľovi v deň, keď pri tomto tovare alebo službe vznikla daňová povinnosť.

(2) Platiteľ môže odpočítať od dane, ktorú je povinný platiť, daň z tovarov a služieb, ktoré použije na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ s výnimkou podľa odsekov 3 a 7.


Keď tento tovar použijem ďalej na dodávku tovarov a služieb, tak potom by som mala mať nárok na dph , nie ?
Z môjho pohľadu asi nie , nemáte ako preukázať , že ste ich zakúpili v súvislosti s dosahovaním príjmov .

Ja som sa ešte nestretla , aby na výdavky neovplyvňujúce základ dane, bol uplatnený odpočet (nehovorím o IM to je iná kapitola ). Tieto výdavky chápem ako výdavky pre osobnú potrebu a nemal byť uplatnený odpočet DPH .

Dobre viete , že to sa deje len z pohľadu vybavovania úveru a nie je to košér ani so Zákonom o účtovníctve takto skreslovať výsledky a taktiež aj s inými zákonmi .

To je môj pohľad na vec, možno niekto z poraďákov má iný názor . Ale názor je názor a zákon je zákon .
Naposledy upravil Zita5 : 21.01.11 at 08:15
3 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte dodám, som za to , že je na rozhodnutí podnikateľovi , ktoré výdavky si uplatní do VOZD. Ale nie aby sa to dialo , až po uplatnení odpočtu DPH .
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja viem, že to nie je kóšer, takto na konci roka upravovať. K 1.12. bol v pluse, potom v decembri iniciatívne všetky záväzky poplatil (JU) a dostal sa do mínusu a kvôli udržaniu kontokorentu sa potrebuje dostať do plusu.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

A čo takto neuplatniť mzdové náklady a odvody? Nemá to vplyv na DPH.
0 0
heja3 heja3

heja3 je offline (nepripojený) heja3

Zita5 Pozri príspevok
Ešte dodám, som za to , že je na rozhodnutí podnikateľovi , ktoré výdavky si uplatní do VOZD. Ale nie aby sa to dialo , až po uplatnení odpočtu DPH .
A čo takto mzdy a odvody neuplatniť? Ak však má zamestnancov.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Našťastie má zamestnancov, takže to mám poriešené. Ďakujem za radu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
heja3 Pozri príspevok
A čo takto neuplatniť mzdové náklady a odvody? Nemá to vplyv na DPH.

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
heja3 Pozri príspevok
A čo takto mzdy a odvody neuplatniť? Ak však má zamestnancov.
Dievčatá ja čo by som bola pre tohto podnikateľa ochotná spraviť , tak jedine ak má nejaký DM , tak prerušiť odpisy (pokiaľ nie je tam niečo na leaging). Inak nič viac .
Ak by nebol spokojný , tak nech si vybaví úver bez preukazovania príjmu .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať