Zavrieť

Porady

daňový bonus a príjem z ČR

ahojte zamestnanec má len príjem zo závislej činnosti počas roka 2010 v CR. ma dve deti, na ktoré si v CR uplatnuje danový bonus....može si aj na základe podaného danového priznanie na SVK uplatniť tiež danový bonus na vyživované deti, aj ked si ho uplatli aj v CR.....V zákonde o DzP par. 33 je len podmienka dosiahnutia príjmu min. 6náb. život. minima....

Metodu vynatia alebo zápočtu su uz moze vybrat?
Naposledy upravil Dav : 22.03.11 at 17:25
Usporiadat
renca_a renca_a

renca_a je offline (nepripojený) renca_a

Takže záver: daňové zvýhodnenie na deti - daňové bonusy z Čiech sa na Slovensku zdaňujú - resp. sa započíta daň s daňovým bonusom uznaným na Slovensku.
Prosím potvrďte mi to - ak je to tak.
1 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

v podstate áno, ale keď je ten príjem priamo z čiech a budeš vyjímať príjem podľa § 5 - ak máš české potvrdenie o príjme s odvodami - tak keď to robíš cez eDane dovolí ti to na r. 83 v podstate vyňať
ak chceš napíš údaje odkontrolujeme
3 0
renca_a renca_a

renca_a je offline (nepripojený) renca_a

Takže mám to takto: DP typ B:všetko už prepočítané na EUR
r. 36 ZD podľa § 5 ....12.991,04€, tak isto r. 67,71,
r.12 tabuľka č. 3 daň.bonusy z ČR...458,05 €, tak isto r. 14,72, 74
r. 76 ... §5...12.991,04
r. 77 ..nezdan. časť. ..3.644,74
r. 80..základ dane § 5...9.346,30
r. 81...základ dane § 5 + 8 .....9.804,35
r. 82...daň pred vyňatím...1.862,82
r. 83...vyňatý ZD podľa § 5...9.346,30
r. 84....ZD po vyňatí...458,05 (čiže ten § 8 - DB z ČR)
r. 85...daň z DB...87,02€
Takže na r. 83 nemôžem vyňať celý ZD, len ten, podľa § 5.
JE TO DOBRÉ?
NIKTO-NIČ?
Naposledy upravil renca_a : 10.03.13 at 08:14
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

keď treba na Slovensku ten príjem za bonus zdaniť -podľa §8 ostatné príjmy, tak ho nemôžeš vyňať!
Naposledy upravil Silvia123 : 10.03.13 at 12:35 Dôvod: preklep
1 0
renca_a renca_a

renca_a je offline (nepripojený) renca_a

Veď sa k tomu chcem dopracovať, ČI HO MUSÍM ZDAŇIŤ ....či nie je nejaká výnimka, alebo niečo také?
0 0
renca_a renca_a

renca_a je offline (nepripojený) renca_a

Veď sa k tomu chcem dopracovať, ČI HO MUSÍM ZDAŇIŤ ....či nie je nejaká výnimka, alebo niečo také?
Nikto sa mi tu nevyjadril doslovne - či sa daňové bonusy z Čiech zdaňujú na Slovensku....???????
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

renca_a, okrem toho, že je ohľadom zdaňovania DB tu popísaného až, až, stačí len vyhľadať, si aj účtovník, teda Zák. o dani z príjmu poznáš. Ohľadom príjmov sú 3 možnosti:
1. príjem podlieha dani z príjmu
2. príjem nie je predmetom dane z príjmu (§3/2)
3. príjem je oslobodený od dane z príjmu (§9)

2a/ DB(zahraničný) sa nenachádza
3a/ DB(zahraničný) sa nenachádza

Vylučovacou metódou ostala 1. možnosť, podlieha dani z príjmu.
5 0
renca_a renca_a

renca_a je offline (nepripojený) renca_a

Ďakujem, ja som len chcela, aby mi to niekto potvrdil. Nestretla som sa ešte s touto problematikou a nenašla som nikde jasné stanovisko, ale celý čas som vedela, že to tak bude. Veľká vďaka.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Odpoveď na dopyt z drsr nájdeš tu http://www.porada.sk/t123821-p3-otaz...ml#post1698710
5 0
misurka misurka

misurka je offline (nepripojený) misurka

Je daňové zvýhodnenie na deti to isté ako daňový bonus? Pretože daňovník podával DP v ČR, kde vidím 2 samostatné riadky - na jednom z nich je daňové zvýhodnenie na deti vo výške 53 616 czk(4 deti) a potom riadok s označením "daňový bonus" so sumou 4 311 czk. Ktorú sumu z týchto dvoch teda dodaním na Slovensku?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

je to tých 53616 na 1 dieťa 13.404
0 0
florkula florkula

florkula je offline (nepripojený) florkula

Takže mám to takto: DP typ B:všetko už prepočítané na EUR
r. 36 ZD podľa § 5 ....12.991,04€, tak isto r. 67,71,
r.12 tabuľka č. 3 daň.bonusy z ČR...458,05 €, tak isto r. 14,72, 74
r. 76 ... §5...12.991,04
r. 77 ..nezdan. časť. ..3.644,74
r. 80..základ dane § 5...9.346,30-prečo suma z riadku 80 keď tam píše úhrn vyňatých príjmovz DP z ČR a tie sú na riadku 76 , 12991,04 €
r. 81...základ dane § 5 + 8 .....9.804,35
r. 82...daň pred vyňatím...1.862,82
r. 83...vyňatý ZD podľa § 5...9.346,30
r. 84....ZD po vyňatí...458,05 (čiže ten § 8 - DB z ČR)
r. 85...daň z DB...87,02€
Takže na r. 83 nemôžem vyňať celý ZD, len ten, podľa § 5.
Poradí niekto prosím.
Zdravím chcela by som sa inf.mám podobný problém a nechápem prečo sa na riadku 80 píše suma po odpočte Nč.poradíte prosím mám s toho chaos podľa mňa by to malo byť takto: že na riadku 83 by mal byť zaklad z riadku 76,Veľmi pekne ďakujem
Naposledy upravil florkula : 20.03.13 at 06:49 Dôvod: doplnenie vety
0 0
florkula florkula

florkula je offline (nepripojený) florkula

prosím poradte
0 0
karacenka karacenka

karacenka je offline (nepripojený) karacenka

Prosím nevie mi niekto poradiť nejakú českú inernetovú stránku, kde vypíšem české daňové priznanie. Známi pracoval celý rok v ČR. M potvrdenie ozdanit. příjmech ze záv. činosti. Tu na SK mu spravím klasiku DPFO s vyňatím príjmov z ČR. Ale n si chce uplatniť daňový bonus v ČR na dve deti tak mu musím vyplniť aj české danové priznanie. No nikdy som to nerobila, tak neviem ako na to. Neexistuje nejaká česká stránka /napr. ako u nás KROS, e-dane) kde to vyplním online ?? ďakuje m
0 0
betka631 betka631

betka631 je offline (nepripojený) betka631

Ak nosíš nebo v sebe, nájdeš ho všade.♥ ...viac
http://finance.idnes.cz/dane-2013-in...712_p_dane_zuk
1 0
Sisiatko Sisiatko

Sisiatko je offline (nepripojený) Sisiatko

Ahojky vedel by mi niekto poradiť ako vypísať danove priznanie z CR na Slovensku??? Slovenské príjmy viem ale cz nie. a este som sa chcela opýtat ci ak som za rok pracovala aj v CZ aj na slovensku mam to sklbiť a spočítať do kopy alebo ako?? vopred ďakujem
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Sisiatko
Ahojky vedel by mi niekto poradiť ako vypísať danove priznanie z CR na Slovensku??? Slovenské príjmy viem ale cz nie. a este som sa chcela opýtat ci ak som za rok pracovala aj v CZ aj na slovensku mam to sklbiť a spočítať do kopy alebo ako?? vopred ďakujem
Príjmy zo SR aj CR zdaňuješ v jednom DP typu A. CZK prepočítaš priemerným kurzom CZK a uplatníš metodu vyňatia príjmov.
Skontroluj si v českom potvrdení či máš na riadku 20 uvedené poistné zaplatené zamestnancom.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať