Zavrieť

Porady

Urad prace - nahlasenie

Dostal som vypoved a musim sa ist nahlasit na Urad prace. Do kolkych dni tak musim urobit a ake vsetky papiere tam budem potrebovat? Vdaka za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Na Urad prace sa nemusis prihlasit vobec, nie je to povinne .
    Ak vsak chces byt evidovana od 1. dna po ukonceni PP, treba to stihnut do 7 kalendarnych dni.
    Ak sa neprihlasis, treba sa prihlasit v Zdravotnej poistovni ako dobrovolne poistena osoba.

    Urcite si zober so sebou ukoncenie PP (vypoved, dohoda), zapoctovy list, doklad o najvyssom dosiahnutom vzdelani (vsetko kopie).

    ak vsak aj niektoru z tych veci mat nebudes, nie je to prekazkou ist sa registrovat, povedia ti co a dokody mas priniest.

    sportik je offline (nepripojený) sportik

    sportik
    Na Urad sa prihlasim, kedze mam narok na davku v nezamestnanosti. Teda ak sa nahlasim toho 7.2. a prac. pomer mi konci 31.3., budem mat tych 7 dni vykrytych? Teda stat za ten tyzden za mna vyplati spätne socialne aj zdravotne poistenie? Nemusim sa ist nahlasit hned k 1.2.? Moje trvale bydlisko je vzdialene vyse 500 km.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sportik Pozri príspevok
    Na Urad sa prihlasim, kedze mam narok na davku v nezamestnanosti. Teda ak sa nahlasim toho 7.2. a prac. pomer mi konci 31.3., budem mat tych 7 dni vykrytych? Teda stat za ten tyzden za mna vyplati spätne socialne aj zdravotne poistenie? Nemusim sa ist nahlasit hned k 1.2.? Moje trvale bydlisko je vzdialene vyse 500 km.
    skontroluje si dátumy spätne sa prihlasovať nedá), nenechávaj si prihlásenie na posledný deň

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    sportik Pozri príspevok
    Na Urad sa prihlasim, kedze mam narok na davku v nezamestnanosti. Teda ak sa nahlasim toho 7.2. a prac. pomer mi konci 31.3., budem mat tych 7 dni vykrytych? Teda stat za ten tyzden za mna vyplati spätne socialne aj zdravotne poistenie? Nemusim sa ist nahlasit hned k 1.2.? Moje trvale bydlisko je vzdialene vyse 500 km.
    Prihlás sa do 7.4., nie 7.2, bude sa to brať od 1.4. spätne

    sportik je offline (nepripojený) sportik

    sportik
    Este 2 otazocky: Urad prace dava nejake tlaciva na vyplnenie, je potrebne tam vyplnat aj nieco od posledneho zamestnavatela, ked uz mam k dispozicii vypoved i zapocet? A do zdravotnej poistovne sa nahlasujem ja a dokedy to musim urobit?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Od zamestnávatela (ak ich bolo v posledných 3 rokoch viac,tak od všetkých), potrebuješ takéto vyplnené tlačivo

    http://www.socpoist.sk/ext_dok-potvr...nanosti/40808c

    Nemusíš čakať kým ti ho dajú na UP, môžeš si ho stiahnuť a dať vyplniť skôr. (u posledného zamestnávatela ak bude mať hotovú výpltu za marec).

    Urad prace - nahlasenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.