Zavrieť

Porady

Prosim, chcem si napisat zavet, trocha to ponahla.

Dobry vecer, poradaci. Prosim vas o pomoc.

Som rozvedena, mam jedno dieta - dospelu dceru. Zial, je chora. Zije s priatelom zhruba rok, deti nema. Teraz som ochorela aj ja, idem na operaciu a caka ma liecba. Nemam uz rodicov. Mam jedneho surodenca - brata. Okrem toho kopec bratrancov a sesternic, maju deti, niektori aj rodicov,..to teraz asi nie je dolezite.

Zavetom chcem dosiahnut predovsetkym tieto dve veci:
1. Aby v pripade, ze dcera prezije mna a zomrie, nededil jej otec (osklivy rozvod, sice davno, ale predsa..).
2. Aby v pripade, ze -nedajboze!!- prezijem svoju dceru, nededil moj brat
(pre zmenu osklive dedenie, co uz ..).
Mam sesternicu a dvoch priatelov, ktorych by som chcela do zavetu zahrnut ako dedicov. Viem, dcera musi dostat minimalne polovicu zakonneho podielu - to nie problem.

Mozem presne urcit: napr. byt dostane dcera, chalupu priatelka, pozemok ... auto ...... pricom odhadnem aby dcera dostala minimalne polovicu mnou odhadnutej terajsej hodnoty ?

Musim pouzit formulaciu o vydedeni brata a nejak to vysvetlit, aby nemohol zavet napadnut ? Predpokladam, ze nie.
Ak by dcera zomrela po mne, bude dedit jej priatel, lebo spolu ziju alebo aj jej otec ?

Prosim o co najrychlejsiu odpoved, nemam vela casu. dakujem.
Usporiadat
kristinka1 kristinka1

kristinka1 je offline (nepripojený) kristinka1

dakujem za pomoc
este vymyslite mechanizmus pre tento "provizorny" zavet, aby - ak bude nedajboze treba - uzrel svetlo sveta
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

kristinka1 Pozri príspevok
dakujem za pomoc
este vymyslite mechanizmus pre tento "provizorny" zavet, aby - ak bude nedajboze treba - uzrel svetlo sveta

Kristínka si v strese. Ak máš operáciu už v pondelok nerieš to. Stresuješ sa a nemyslím si, že pod takým tlakom to spravíš dobre. Držím Ti palčeky a verím, že sa ozveš. Po operácii a poriešiš ten problém. Držím Ti palce strašne moc. Evika
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Provizórny závet treba dať niekomu, kto ho na svetlo božie v prípade potreby skutočne vytiahne. Notar dáva závety do centrálneho registra, kam sa potom povinne pozrie každý notár, ktorý robí dedičské konanie.
9 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

§ 474

(1) Ak nededia poručiteľovi potomci, dedí v druhej skupine manžel, poručiteľovi rodičia a ďalej tí, ktorí žili s poručiteľom najmenej po dobu jedného roku pred jeho smrťou v spoločnej domácnosti a ktorí sa z tohto dôvodu starali o spoločnú domácnosť alebo boli odkázaní výživou na poručiteľa.

(2) Dedičia druhej skupiny dedia rovnakým dielom, manžel však vždy najmenej polovicu dedičstva.
8 0
kristinka1 kristinka1

kristinka1 je offline (nepripojený) kristinka1

ja viem, stres .. ano
pevne verim tomu, ze vystrajam zbytocne a urcite sa ozvem a znova vam podakujem. Asi to nebude rychlo, netusim.

Ale teraz mam zavet hotovy, rukou napisany. Dam ho v popreplepovanej a pod priesvitnymi paskami podpisanej obalke cloveku, ktoremu verim. Bude si sice mysliet, ze mi sibe, ale to nevadi. ved je to fakt
Hlavne, ze budem vediet, ze "keby daco", vybavi to.

Uz je mi lepsie. Zistila som totiz, ze ma predstava dedenia zo zakona, ak by nastal zly variant, velmi ťažila. Pobalim veci do spitala, budem aj posluchat aj bojovat. Budeme, sme dve.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
super. Ver, že ťa chápem. Ja som takto stresovala z banálnejších dôvodov. Chystali sme sa na dovolenku do Tuniska po 15 rokoch manželstva, len my dvaja.
Moje deti boli ešte malé, dcéra mala necelých 10 rokov, chlapci o rok - dva viac.
Bol to zájazd na 10 dní, akurát to vychádzalo, že všetky tri deti boli v tábore a my sme leteli počas ich pobytu.
lenže strach, čo ked sa nám niečo stane, lietadlo spadne .......... ma donútil síce nie spisovať závet, ale pozvala som brata na obed, vysvetlila som mu situáciu a musel mi odprisahať, že sa o moje deti postará tak, že doštudujú, že nepôjdu do decáku, skrátka že sa o ne riadne postará.
Aj sa smial, aj mi nadával, aj si pomaly ťukal na čelo, a....... ale pochopil, že to myslím vážne, že je to pre všetky prípady, človek skutočne nikdy nevie, čo sa stane a ja chcem byť na dovolenke kľudná - čo som aj bola a pekne sme si to užili.
Vrátila som sa zrekreovaná, nabité baterky a o rok-dva sme potom už išli ako celá rodina na dva týždne na Krétu.
0 0
kristinka1 kristinka1

kristinka1 je offline (nepripojený) kristinka1

dakujem. aj ostatnym.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

kristinka1 Pozri príspevok
ja viem, stres .. ano
pevne verim tomu, ze vystrajam zbytocne a urcite sa ozvem a znova vam podakujem. Asi to nebude rychlo, netusim.

Ale teraz mam zavet hotovy, rukou napisany. Dam ho v popreplepovanej a pod priesvitnymi paskami podpisanej obalke cloveku, ktoremu verim. Bude si sice mysliet, ze mi sibe, ale to nevadi. ved je to fakt
Hlavne, ze budem vediet, ze "keby daco", vybavi to.

Uz je mi lepsie. Zistila som totiz, ze ma predstava dedenia zo zakona, ak by nastal zly variant, velmi ťažila. Pobalim veci do spitala, budem aj posluchat aj bojovat. Budeme, sme dve.
Držím palčeky zvládneš to.
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Myslieť optimisticky!!
v nedelu idem do nemocnice a v pondelok mam operaciu.
A v utorok sa prebudím ako znovuzrodená!
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Kristínka, prikladám ti zoznam notárov s tlf.kontaktom. Určite niektorý z nich pracuje aj v sobotu, ak to velmi súri a nepočká do pondelka ...

http://www.google.sk/url?sa=t&source...Rri3n_T_lKcqjg
ten zoznam je veľmi neaktuálny, čo sa týka notárov, odporúčam www.notar.sk
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať