Zavrieť

Porady

Dialničná nálepka

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Viete o tom, že ak si kúpite dilaničnú nálepku na rok 2006, tak daňovým dokladom je tá podložka, na ktorej je nálepka nalepená? Že vraj už sa bločky z ERP nedávajú. Je tam vyčíslená celková cena nálepky a DPH. Nemal by tam byť aj základ DPH?
Usporiadat
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja som dostala doklad z ERP,niekde sa to píše,že má byť doložená aj podložka?
0 0
bendži bendži

bendži je offline (nepripojený) bendži

Ja mám zvyk vždy k dokladu o nákupe doložiť po skončení roka aj podložku (počas roka ju nosí šéf so sebou v aute)
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Dnes ráno bol šéf kúpiť dialničné nálepky na tento rok a toto mu vraveli, že doklad z ERP sa už nedáva. Ako daňový doklad, že platí tá podložka, kde na druhej strane je vyčíslená čiastka a DPH. Neviem, či je to správne, preto sa Vás pýtam, či o tom niečo neviete.
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Aj nám na školení DPH vraveli, že sa DPH odpočíta na základe tej podložky, len sa mi tiež nezdá, že tam nie je uvedený základ DPH. Dúfam, že daňováci
to nebudú vyhadzovať, veď kto za to môže, že tie nálepky boli zle vytlačené?!
0 0
NOKIA NOKIA

NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

Na každej slušnej predajni doklad z ERP na dialničnú známku automaticky vystavuju. Je to predsa tovar ako každý iný.
Možno nevystavili preto, lebo to kupoval "Šéf". Zdravím všetkých šéfov.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

NOKIA
Na každej slušnej predajni doklad z ERP na dialničnú známku automaticky vystavuju. Je to predsa tovar ako každý iný.
Možno nevystavili preto, lebo to kupoval "Šéf". Zdravím všetkých šéfov.
Môj šéf čo sa týka bločkov je poctivka. Samozrejme si pýtal doklad z ERP a mu ukázali nejaké nariadenie či čo, že sa doklady z ERP na dialničné nálepky nedávajú.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ja mám aj podkladovú nálepku, mám aj doklad z ERP, ale bez vyčíslenia DPH . Nálepku som nevidela, vraj mi ju dá na konci roka, lebo ju nosí so sebou v aute .

...a teraz neviem, či tam mám dať DPH alebo nie
0 0
Alexandra Molnárová Alexandra Molnárová
Ja som pre zmenu dostala bloček bez DPH - teda od neplátcu, ale keďže v zákone je, že sa môže odpočítať na základe nálepky, tak si ju odpočítame.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Zákon o DPH , § 71 ods. 4 písm b/
za faktúru sa považuje podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady za užívanie dialnic.........
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Dialničná nálepka sa skladá z dvoch častí. tá väčsia časť sa nalepí na sklo a na podložke ktorá ostane z tejto čast je rozpísané suma a dph. Na druhú časť sa napíše ŠPZ auta a ostáva v aute.
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

No dobre, ale na tej podložke nie je uvedený dátum a základ DPH. Nemalo by to tam byť? Podľa mňa to nespĺňa všetky náležitosti daňového dokladu.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dobre hovorím , že keď nie som platca DPH , tak podložku mi netreba a stačí len doklad z ERP?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Dada
No dobre, ale na tej podložke nie je uvedený dátum a základ DPH. Nemalo by to tam byť? Podľa mňa to nespĺňa všetky náležitosti daňového dokladu.
Dada, spĺňa to všetky náležitosti, ktoré určuje zákon na tento účel.

"Za faktúru vyhotovenú dodávateľom sa od 1.1.2006 považuje aj podkladová časť nálepky, ktorou sa preukazuje zaplatenie úhrady za užívanie diaľníc, ciest pre motorové vozidlá a ciet I. triedy v tuzemksu. Tento doklad, ktorý ostane príjemcovi služby po oddelení nalepovacej časti nálepky bude slúžiť platiteľovi dane, príjemcovi služby, na uplatnenie odpočítania dane, ktorá je súčasťou ceny tejto nálepky. Podmienkou je, aby podkladová časť nálepky obsahovala obchodné meno dodávateľa služby, cenu vrátane dane a sumu dane."
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
malá otázočka...účtujete to na 501 alebo na 518, keďže čítam Katka "služby" ?
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Vieš čo ?
Ja som to kedysi účtovala na 538 - ostatné dane a poplatky, ako mi to poradila jedna audítorka.

Ale teraz fakt neviem, či by to nemalo ísť na 518 ako zaplatená služba za užívanie dialníc a ciest I. triedy.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

DanielaSĽ
Dobre hovorím , že keď nie som platca DPH , tak podložku mi netreba a stačí len doklad z ERP?
Poskytovateľom a predajcom je Správa diaľníc /neviem presný názov/ a nie sprostredkovateľ /tých je mnoho/- a preto sa nemohla predtým uplatniť DPH. Z dokladu z pokladne sa nedá DPH uplatniť, pretože nespĺňa podmienky daňového dokladu - nie je uvedený predajca
Vyriašili to teda tak, že sa považuje podkladová časť za faktúru a daňový doklad. Tiež nám to tak bolo povedané v decembri na semonári o zmenách od 1.1.2006.
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

Katarína STR
Vieš čo ?
Ja som to kedysi účtovala na 538 - ostatné dane a poplatky, ako mi to poradila jedna audítorka.

Ale teraz fakt neviem, či by to nemalo ísť na 518 ako zaplatená služba za užívanie dialníc a ciest I. triedy.
Asi je to po starom - povinný poplatok za užívanie diaľnice - známka, takže to dám zase na 538. Iný názor?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Beba
Poskytovateľom a predajcom je Správa diaľníc /neviem presný názov/ a nie sprostredkovateľ /tých je mnoho/- a preto sa nemohla predtým uplatniť DPH. Z dokladu z pokladne sa nedá DPH uplatniť, pretože nespĺňa podmienky daňového dokladu - nie je uvedený predajca
Vyriašili to teda tak, že sa považuje podkladová časť za faktúru a daňový doklad. Tiež nám to tak bolo povedané v decembri na semonári o zmenách od 1.1.2006.
takže doklad z ERP bez vyčíslenia DPH budem ignorovať (teda ho vyhodím ) a dokladom pre vyčíslenie DPH bude podkladová časť nálepky,ktorú dúfam, že na konci roka od šéfa dostanem
0 0
toni toni

toni je offline (nepripojený) toni

Neignorovala by som doklad z ERP. Pretože ak kúpite ročnú dial nálepku nikde nie je vyznačený dátum. Ako to potom chcete zaúčtovať?
0 0
Beba Beba

Beba je offline (nepripojený) Beba

toni
Neignorovala by som doklad z ERP. Pretože ak kúpite ročnú dial nálepku nikde nie je vyznačený dátum. Ako to potom chcete zaúčtovať?
Ja by som to nachala pripnuté spolu, ale len pre ten dátum. Pre DPH je dôležitá faktúra - podklad pre známku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať