Zavrieť

Porady

Dialničná nálepka

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Viete o tom, že ak si kúpite dilaničnú nálepku na rok 2006, tak daňovým dokladom je tá podložka, na ktorej je nálepka nalepená? Že vraj už sa bločky z ERP nedávajú. Je tam vyčíslená celková cena nálepky a DPH. Nemal by tam byť aj základ DPH?
Usporiadat
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

A prečo by ste nemali dátum. Veď máte výdavkový doklad z pokladne, alebo faktúru.
0 0
Katarína STR Katarína STR

Katarína STR je offline (nepripojený) Katarína STR

Ale aj ten výdavkový doklad z pokladne musíš predsa podľa niečoho vypísať.
A teda potrebuješ máš doklad z registračky, alebo nejaký iný, kde je uvedený dátum, podľa ktorého vypíšeš ten výdavkový doklad.
0 0
Peter Novák Peter Novák

Peter Novák je offline (nepripojený) Peter Novák

Musí aj zdravotne postihnutý mať dialničnú nálekpu?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Peter Novák
Musí aj zdravotne postihnutý mať dialničnú nálekpu?
Myslím že nie, vzťahuje sa na to nejaký zákon. Poznám rodinu s postihnutým dieťaťom a oni nepotrebujú DN keď s ním idú na vyšetrenie. Podstatné je aby pri kontrole políciou bolo dieťa v aute. Majú to overené.
Pekný večer...
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Nemusí .
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Peter Novák
Musí aj zdravotne postihnutý mať dialničnú nálekpu?
Zdravotne postihnutý nemusí mať diaľničnú nálepku vtedy, ak je poberateľom príspevku na zabezpečenie prevádzky osobného motorového vozidla, ktorý vypláca príslušný Úrad práce sociálnych vecí a rodiny. Rozhodnutie o poberaní príspevku musí mať zo sebou v aute a musí sa s ním preukázať pri kontrole. Nestačí posudok z tohto úradu, že je odkázaný na individuálnu prepravu. Overovala som to na diaľničnom oddelení polície aj mi tam odcitovali zákon, na základe ktorého to takto je. Nie je dôvod, aby napríklad niekto, kto má auto za milión a príjmy mu presahujú stanovený limit na priznanie tohto príspevku, chodil po diaľniciach bez nálepky. Pozrite si témy, týkajúce sa ŤZP, tam som to rozpisovala podrobne.
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
ahoj mne sofer doniesol len blok ERP za dialnicnú známku z benzínky bez DPH, a tu podkladovu čast známky mi neodozdal a uz jej niet. takze si nemozem uplatnit odpocet DPH? ale chcem sa spitat ked mi donesie tu podkladovu cast DN s vyčislením sumy a DPH a so vsetkým co má FA obsahovat tak to budem evidovať vo FA? alebo stací v pokladni a ktomu dokladu mat prilozený poklad z ERP z benzínky o zaplatení?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

kacena26
ahoj mne sofer doniesol len blok ERP za dialnicnú známku z benzínky bez DPH, a tu podkladovu čast známky mi neodozdal a uz jej niet. takze si nemozem uplatnit odpocet DPH? NIE
ale chcem sa spitat ked mi donesie tu podkladovu cast DN s vyčislením sumy a DPH a so vsetkým co má FA obsahovat tak to budem evidovať vo FA? NIE
alebo stací v pokladni a ktomu dokladu mat prilozený poklad z ERP z benzínky o zaplatení? ANO
odpoveď je modrá
0 0
kacena26 kacena26

kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

katka :-)
Ďakujem, za pre mna rýchlo pochopiteľnu odpoveď.
0 0
majka10 majka10

majka10 je offline (nepripojený) majka10

Na začiatok Vám všetkým v novom roku prajem veľa zdravia, šťastia, optimizmus do náročnej práce účtovníckej.Mám jednu otázku.
Poslala som kolegu kúpiť diaľničné známky a doniesol mi ich bez dokladu z RP, aj bez potvrdenky(kupoval ich na pošte).Na zadnej strane nálepky je uvedená cena, vyčíslená DPH a dopísaný dátum predaja. Stačí mi to na zaúčtovanie z pokladne?
0 0
JanaF JanaF

JanaF je offline (nepripojený) JanaF

Zajtra bude lepsie...:)
Beba
Asi je to po starom - povinný poplatok za užívanie diaľnice - známka, takže to dám zase na 538. Iný názor?
Od roku 2006 sa dialnicne znamky uctuju na 518.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
majka10
Na začiatok Vám všetkým v novom roku prajem veľa zdravia, šťastia, optimizmus do náročnej práce účtovníckej.Mám jednu otázku.
Poslala som kolegu kúpiť diaľničné známky a doniesol mi ich bez dokladu z RP, aj bez potvrdenky(kupoval ich na pošte).Na zadnej strane nálepky je uvedená cena, vyčíslená DPH a dopísaný dátum predaja. Stačí mi to na zaúčtovanie z pokladne?
Nie nestačí. Na pošte ti mali dať potvrdenku, takú istú ako keď kupuješ známky alebo platíš poštovné. Samozrejme, že to kolegovi nedali, lebo toto potvrdenie sa vydáva na požiadanie. Aj obyčajnú poštu keď posielaš, tak tú milú a usmiatú pani požiadaš o potvrdenie o zaplatení a to zaúčtuješ do pokladne cez VPD. Radím ísť na poštu, zavolať si vedúcu a požiadať ju o doklad o zaplatení. Ona nemusí, ale môže pretočiť dátumovku na dennej pečiatke a oraziť potvrdenie so spätným dátumom. neradi to robia, ale robia.

Podkladová časť nálepky Ti slúži iba k uplatneniu DPH.
0 0
Kvietocek Kvietocek

Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac
V januari firma kupila dialnicnu nalepku v hotovosti do priamej spotreby /sme neplatca dph/ uctujem spravne?
538/213

alebo som to mala dat 213/211 - ako nakup cennin a potom 538/213 ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kvietocek Pozri príspevok
V januari firma kupila dialnicnu nalepku v hotovosti do priamej spotreby /sme neplatca dph/ uctujem spravne?
538/213

alebo som to mala dat 213/211 - ako nakup cennin a potom 538/213 ?
DN 518/211.
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Bežne nepoužívam dialničné úseky, ale na druhý mesiac budem potrebovať využiť ju tak v priebehu 2 týždňov. Viete mi poradiť, či existujú dialničné známky napr. 15 dňové a kde ju kúpim? Na benzínke pred dialnicou, alebo sa dá aj niekde inde? A dá sa aj v predstihu, ako je to s dátumom pri časovej známke? Ďakujem.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
MILKA58 Pozri príspevok
Bežne nepoužívam dialničné úseky, ale na druhý mesiac budem potrebovať využiť ju tak v priebehu 2 týždňov. Viete mi poradiť, či existujú dialničné známky napr. 15 dňové a kde ju kúpim? Na benzínke pred dialnicou, alebo sa dá aj niekde inde? A dá sa aj v predstihu, ako je to s dátumom pri časovej známke? Ďakujem.
DN pre osobné autá je týždenná. Predávajú na čerpacej stanici, o dátum sa nemusíš starať, tam ti predierujú príslušný údaj. V predstihu sa kúpiť nedá, mala by si nesprávnu "dierku".
Nezabudni odložiť podkladovú časť nálepky.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Rozalka Pozri príspevok
DN pre osobné autá je týždenná. Predávajú na čerpacej stanici, o dátum sa nemusíš starať, tam ti predierujú príslušný údaj. V predstihu sa kúpiť nedá, mala by si nesprávnu "dierku".
Nezabudni odložiť podkladovú časť nálepky.
Mňa sa vždy spýtajú ktorý dátum mi majú odierkovať - takže podľa toho si myslím, že sa dá kúpiť aj skôr.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
liba2 Pozri príspevok
Mňa sa vždy spýtajú ktorý dátum mi majú odierkovať - takže podľa toho si myslím, že sa dá kúpiť aj skôr.
Zas som sa dačo dozvedela nové. Na našej (rozumej: pri baráku, kde bežne chodím) ČS to asi tiež nevedia, tak ich "vyškolím".
Naposledy upravil Rozalka : 02.03.08 at 17:06
0 0
MILKA58 MILKA58

MILKA58 je offline (nepripojený) MILKA58

Ďakujem za rady.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

liba2 Pozri príspevok
Mňa sa vždy spýtajú ktorý dátum mi majú odierkovať - takže podľa toho si myslím, že sa dá kúpiť aj skôr.
Ako to odierkujú ? Kde ? Mne tam napísal datum predaja perom...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať